Ezt kell tudni az alacsony vérnyomásról!
Tévhit, hogy az alacsony vérnyomás jót tesz a szervezetnek, súlyos esetben akár ájulást is okozhat. Érdemes minden esetben kideríteni, hogy mi okozza az alacsony vérnyomást!
olvass továbbTévhit, hogy az alacsony vérnyomás jót tesz a szervezetnek, súlyos esetben akár ájulást is okozhat. Érdemes minden esetben kideríteni, hogy mi okozza az alacsony vérnyomást!
olvass továbbSokan még ma is azt hiszik, hogy ha a menstruáció fájdalmas, görcsös, az „normális”. Olyan üzeneteket hallottak a környezetükben már gyerekként is, hogy a menstruáció fáj, ez a női lét velejárója, el kell viselni. Pedig ez nem így van. Ha fáj, az valamit jelent, üzen a testünk általa.
olvass továbbSajnos valóban sok nő az endometriózis okozta tüneteket egész egyszerűen erősebb menstruációs fájdalomnak tudja be, és nem foglalkozik vele olyan mértékben, ahogyan kellene. Azonban ez egy komoly betegség, amit igenis ki kell vizsgáltatni, ha nem szeretnénk súlyos szövődményeket.
olvass továbbTökéletesen le tudjuk írni, hogy milyen az, amikor fizikailag elfáradunk, amikor mindenünk fáj, azonban azt, hogy mikor merülünk ki érzelmileg, sokkal nehezebben tudjuk beazonosítani. Pedig ez legalább annyi, ha nem több problémát okozhat, viszont éppen az az első lépés, hogy felismerjük, hogy mi is a probléma, amivel meg kell birkóznunk.
olvass továbbAz életben rengeteg kihívással szembesülünk, kezdve a társadalmi nyomásoktól, a lelki nyomásokig és minden esetben meg kell találnunk a megfelelő gondolkodásmódot, hogy hogyan kezeljük helyesen az életünkben felmerülő problémákat. Stabil mentális egészséggel, határozott döntéseket hozhatunk, és átgondolhatjuk a dolgokat, mielőtt az ismeretlenbe rohannánk.
olvass továbbEgyre többen döntenek manapság az egészséges, sportos életmód mellett. Elkezdünk tudatosabban étkezni, eleinte csak ismerkedünk az új mozgásformákkal, majd hónapokkal később azon vesszük észre magunkat, hogy minden nap intenzív, másfél órás edzéseken veszünk részt, és kemény diétákat követünk. De honnan tudhatjuk, hogy mikor kell megálljt parancsolni - a saját egészségünk érdekében? Mert bizony nem csupán a lustaság lehet rossz hatással az egészgünkre, hanem bizony a túledzés is.
olvass továbbNem csoda, hogy időnként padlóra kerülünk ebben a rohanó világban. Alig jut időnk saját magunkra és ha jut is, akkor sem elegendő, vagy éppen nem megfelelő körülmények között. A mentális egészségünk azonban prioritást kell, hogy élvezzen és bár sokszor anyagilag nem engedhetünk meg egy terápiát, vannak olyan dolgok, melyek igenis sokat segítenek és pénzbe sem kerülnek.
olvass továbbEgy tanulmány azt boncolgatja, hogy miként hat a fogamzásgátló tabletta a női agy működésére. Egyes kutatások eredménye szerint a fogamzásgátlót szedők körében magasabb a depresszióra való hajlam.
olvass továbbAz ADHD, mint figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar kapcsán sokan még mindig szkeptikusak. Úgy képzelik el azt az egyént, akinél ez a probléma áll fent, mint egy kisgyereket, aki túladagolta a cukorkát. Holott ez a zavar valóban létezik és nem kevés nehézséget okoz annak, akinél diagnosztizálták. Egy kicsit jobban mögé nézve máris megértjük mi mindennel kell szembenéznie egy ADHD-s embernek.
olvass továbbA humán papillomavírus világszerte az egyik leggyakrabban előforduló szexuális úton terjedő vírusfertőzés. Mely elsősorban ugyan nemi úton terjed, de nem kizárólagosan. Sokan nem is tudják, de a HPV sokáig tud tünetmentes is lenni, így a szűrővizsgálat fontossági kiemelkedő.
olvass továbbEgy olyan pszichés zavarról beszélünk, ami rengeteg embert érint. Nem is gondolnánk, hogy 100 emberből közel 20 ember hipochonder. Ez azt jelenti, hogy az egyén kényszereresen sokat foglalkozik saját egészségi állapotával, valamint, hogy a legkisebb tünetet is felnagyít és súlyos betegséget társít vele.
olvass továbbA fejfájás problémája a gyermekeket is érinti, nem csak a felnőtteket. Ennek ellenére, vagy éppen ezért, a magyar szülők kevesebb mint fele veszi csak igazán komolyan, ha gyermeke fejfájásra panaszkodik. Sokan korábbi saját tapasztalataikra, vagy rossz beidegződésekre támaszkodnak a kezeléskor. A gyermekkori fejfájásnak több típusa létezik, nem mindig egyszerű felismerni, Dr. Google pedig nem a legjobb tanácsadó. Ha felismerjük a problémát, többféle kezelési lehetőség áll előttünk.
olvass továbbÉletünk folytonos rohanásból áll. Ehhez rengeteg energiára van szükség, viszont alig jut időnk pihenni a számtalan elfoglaltság mellett. Hiszen ma már egész nap elérhetőek vagyunk online, és a több műszakos munkavégzés is elterjedt. Mindenki tudja, mennyire fontos az alvás, ám sokszor hajlamosak vagyunk elhanyagolni ezt a tevékenységet. Most megtudhatod, milyen kockázatokkal jár, ha elblicceled a pihenést!
olvass továbbAz úgynevezett nagylabor eredménye nem egyenlő a vérképpel, és az orvosok esettől, pácienstől függően más-más paramétereket kérhetnek a laborvizsgálat során. Tények és tévhitek a vérvételről és a nagylabor eredményekről.
olvass továbbAz allergiás megbetegedések során az immunrendszer tévesen azonosít ellenségként egy-egy teljesen ártalmatlan anyagot. A hagyományos gyógyszeres kezelések sokszor csak tüneti kezelést jelentenek, ma viszont már olyan módszer is elérhető, amely az immunrendszer fokozatosan szoktatja hozzá az allergénhez, a folyamat végén pedig akár a teljes tünetmentesség is megvalósulhat.
olvass továbbA terhesség ideje alatt a kismamáknak többet kell törődniük életmódjukkal, táplálkozásukkal. Oda kell figyelni miből mennyit, milyen minőségben fogyasztanak, hiszen már a kora magzati korszakban fontos, hogy a gyerek miből táplálkozik.
olvass továbbA sok képernyő és monitor előtt töltött idő miatt egyre többen küzdenek szemszárazsággal és szemproblémákkal. Pedig a száraz, égő szem nem csak kellemetlen tünet, de tartós fennállása növelheti a szemet érintő bakteriális és vírusos fertőzések kockázatát is. Sebő Zsuzsa gyermekorvos-homepata összegyűjtött 5+1 tippet, amivel elkerülhetjük a szemszárazságot!
olvass továbbNem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy mennyire fontos a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel. Könnyen előfordulhat, hogy ha nem figyelsz rá tudatosan, akkor csak egy liter folyadékot iszol meg naponta, pedig legalább kettő, inkább 2,5 liter lenne az ajánlott. Ez amiatt is nagyon fontos, hogy egészséges, ruganyos és szép maradjon a bőröd, hogy megfelelően tudjon működni a szervezeted, sőt, hidd el, a gondolkodásban is segítségedre lehet.
olvass továbbUtolsó pillanatos bevásárlások, egymással vitázó útitársak és folyamatosan átszabott menetrendek - bármennyire is a pihenésről szólna elméletileg a nyaralás, valljuk be, a sok szervezés és rohanás bizony nem kevés stresszel járhat. Akik pedig diétáznak, ételallergiában vagy -intoleranciában szenvednek, még több nehézséggel találkozhatnak az utazás során. Bakk Brigittával, a Rama dietetikusával összegyűjtöttük, hogy speciális étrend esetén mire figyeljünk oda a nyaralás során, így egy diétahiba sem nyomja majd rá a bélyeget a pihenésre.
olvass továbbBár mind tudjuk, hogy a vércsoportunk A-s, B-s, AB-s vagy 0-s lehet, nagyon sokan nincsenek tisztában azzal, hogy a saját vércsoportjuk milyen. Pedig ez nem csak vészhelyzetekben jöhet jól, hanem nagyon sok és hasznos információt is megtudhatunk ezáltal a saját szervezetünkről. Íme, néhány egészen meglepő dolog, ami a vércsoportunknak köszönhetően jellemző ránk!
olvass tovább