Király Eszter

A párkapcsolat tartja elénk a legélesebb, leghitelesebb tükröt önmagunkról. Megláthatjuk benne saját pompánkat is, de a hiány mindig jéghidegen fog arcul csapni. Belenézni abba a tükörbe, amit a társad tart neked mindig nehéz. Elfuthatunk a saját tükörképünk elől, és megpróbálhatunk olyan látványt találni, ami megfelelő, amit el tudunk viselni, de bárkihez is szaladunk, csak saját magunkat fogjuk látni benne. A tükröt dühödten, össze lehet törni, de eljuthatunk olyan szintekre, ahol képesek vagyunk önkritikával, önismerettel szemlélni a gyengeségeinket, így a kapcsolatunk réseit, hibáit is. Ebben a felismerésben, és fejlődésben segítek az írásaimmal. Cikkeim a párkapcsolati témákon túl érintik a női-férfi szerepegyensúly fennmaradásának, és a hagyományos értékek megőrzésének fontosságát is.





Leszünk?

Kapcsolataink lazák, felszínesek, semmitmondók lettek és egyre inkább szorongat a felismerés, hogy a sekélyesség, a felszínesség, az érdek megszállta ezt a kort, és az őszinteség, a tiszta érzelem csak ritka madár.

olvass tovább

Amikor a szerelem téged választ

Amikor már nem fekszel lélektelen gyönyörkeresők lábai elé, nem hódolsz be, nem teszel a kedvükre, hogy aztán újra kiürült lélekkel, magányosan szedegesd a ruháidat a hajnali csöndben, akkor a szerelem téged választ.

olvass tovább

Hogyan menti meg a párkapcsolatokat a hálás gondolkodás?

Kevésbé látja sötéten a világot az, aki gyakran megéli a hálát. Mert nincs melengetőbb érzés, mint tudni, hogy másik ember szándékos jótette segíti az életünk menetét. A hálás gondolkodás képes semmissé teszi a negatív érzéseket, lecsendesíti a szívben az aggodalmat, a magányt, az irigységet, a kapzsiságot, a bosszankodást.

olvass tovább

Mi kell a jó szexhez?

Az örömszerzés, a feszültségoldás, az egymás közötti kommunikáció, az önértékelés, és önbizalom fokozása mind célja a szexuális életünknek. Legfontosabb szerepe azonban a kötődés megélése, amely mindannyiunk számára elemi szükséglet. Életünket kezdettől fogva átszövik a kötődések. Az első anyai érintések, később a környezetünk tévesen megítélt reakciói, és a berögzült sémák, melyekhez foggal-körömmel ragaszkodunk, mind meghatározzák jelenlegi kapcsolatainkat.

olvass tovább

Nem kell mindenáron akárki. Valaki kell!

Sok mindent megtanulunk a szakítás, válás után. Kénytelenek vagyunk felállni a sarokból, és elkezdeni a romok eltakarítását. Megtanuljuk, hogy csak tiszta, lecsupaszított terepre építhetünk új életet, és hogy a szakítás utáni időszak kizárólag a teljes romeltakarításról szólhat, nem másról.

olvass tovább

Ahol a hazugság él

Felnőtt emberi kapcsolataink gyakran csak lazák, felszínesek, és egyre inkább nyomaszt a felismerés, hogy az érdek, az érzelemmentesség, a sekélyesség, a felszínesség megszállta ezt a kort, és az őszinteség, a tiszta érzelem csak ritka madár.

olvass tovább

Ha egy férfi nem tud, és nem is akar várni, az az ő problémája

Van úgy, hogy rögtön tudjuk, ő az. A találkozásunk azonnali kapcsolódás. Már a legelső alkalommal egymásra hangolódunk, a testünk azonnal megtanul a lélek nyelvén beszélni, egymáséi vagyunk, én az övé vagyok, és ő az enyém. Nincs szükség arra, hogy a szex fejezze be a szerelmes táncunkat, mert a találkozásunk lelkek találkozása, és a testiségünk magától értetődő, akárcsak bármilyen más érintés közöttünk.

olvass tovább

Miért ragaszkodunk ahhoz, aki érzelmileg elérhetetlen?

Az érzelmi elérhetetlenség a modern kor betegségtünete. Egy érzelmileg elérhetetlen ember időnként nagylelkűen megajándékoz a társaságával, közben befogadja, élvezi a gyengédséget, gondoskodást, de soha semmit nem ad vissza. Talán nagy ritkán egy apró gesztust, ami a sok semmi mellett csodálatos valaminek tűnik.

olvass tovább