Kulcsszó keresés /


A párkapcsolatok csendes gyilkosa

Nem a kommunikáció hiánya. Nem a pénz, és nem a szex. A csendes, lábujjhegyen lopakodó kapcsolatgyilkost úgy hívják: elvárások. Folytonos boldogtalanságot, kényelmetlen hiányérzetet, és tartós frusztrációt hív életre. A boldogtalan, örök, hisztiző, toporzékoló gyerekkorra ítélt szerelmek soha nem képesek felnőni, szárba szökkenni, nem képesek életerős, daliás, büszke érzéssé válni, mert mohón és kétségbeesetten, mindig hiányolni fogjuk benne az elvárt dolgokat.

olvass tovább

10-ből 7 ember nem olyan boldog, mint lehetne

így talán a boldogtalanság a leggyakoribb tudatállapotban világon. A boldogtalanságot okozó összetevők egy részét persze tálcán kapjuk, tehát gyártják nekünk, de nagyobbik felét mi gyártjuk saját magunknak, mintha lenne egy saját tulajdonú boldogtalanság gyárunk.

olvass tovább

Megszokás vagy szerelem?

Rózsaszín köd, és mámoros érzések. Új izgalom, kihívás, egymás megismerése, és a beteljesedés. Két ember egymásra talál, és úgy érzik, együtt, a világot is képesek megváltani. Szerelmük örökké tartó boldogság forrása lesz.

olvass tovább

Melletted önmagam lehetek

  • 2024. február 03.

Megtalálni azt a valakit, aki mellett leélheted az életedet bizony nem könnyű. Elsősorban mert sokszor hiányzik a kapcsolatból az őszinteség, a bizalom, a türelem, a hűség, és hogy vállalni merjünk önmagunkat.

olvass tovább

Engedd el, de hogyan?!

A mai napot csak akkor kapod meg teljes egészében, ha elengeded a tegnapot. Amikor egy ember ragaszkodik egy helyzethez, egy állapothoz, egy személyhez vagy egy tárgyhoz, hidd el, hogy oka van rá. Nyomós oka. Valamiért úgy érzi, hogy segíti az ő túlélését. Ez még egy betegség esetében is így van. Nem vicc, a betegségnek is vannak előnyei. Foglalkoznak velünk, ápolnak minket, kevésbé kell konfrontálódni a környezettel és bizony kisebb mértékben kell felelősséget vállalni saját magunkért.

olvass tovább

Az egyik legnehezebb döntés egy rossz kapcsolatból kilépni a bizonytalanságba

Egyedüllét. Na, ettől félünk.Pedig, igazából amíg az ember nem tapasztalja meg az egyedüllétet, és ebben a magányban nem találja meg saját magát, a saját maga boldogságát, addig nem tud bejönni az ajtón az, akire ő igazán vágyik. Illetve, ha mégis bejön, akkor nem igazán fog tetszeni neki, amit lát. Vagy nekünk lesz egy olyan érzésünk, hogy talán mégsem ő az.

olvass tovább