Kulcsszó keresés /


A világ legősibb városai

  • 2017. január 25.

Az évezredes történelemmel rendelkező városok sokkal többet kínálnak, mint pusztán szemet gyönyörködtető építészeti és kulturális emlékek. Ezek a helyszínek magukon viselik a korábbi korszakok és civilizációk, valamint az emberiség fejlődésének a nyomait. Izgalmas legendák, történetek teszik még vonzóbbá ezeket a desztinációkat, melyek a kutatók és a felfedezők érdeklődését is folyamatosan fenntartja.

olvass tovább

Fordulópontok az életben

A szüleinket és a nagyszüleinket látva, olyan egyértelműnek tűnik az emberi élet alakulása, a fordulópontok, a nagy lépések, szinte magától értetődően jönnek el az ember életébe. És szépen sorban felépül egy szabályos élet, annak minden pozitív és negatív hozadékával. Férjhez menni, gyereket szülni, családanyának és feleségnek lenni egyszerre, helytállni a munkahelyen, valahogyan így néz ki egy korabeli rendes élet.

olvass tovább

Ho’oponopono- Beszélgetés Mabel Katzcal

A Ho’oponopono bárhol, bármikor gyakorolható, és mindenkinek működik – aki gyakorolja. Ezt a megbocsátáson, elengedésen és hálán alapuló technikát ma már sok millióan alkalmazzák világszerte a saját békéjük megteremtésére. Segítségünkre van abban, hogy felül tudjunk emelkedni a problémáinkon, hogy a fejlődés lehetőségeként éljünk meg minden, az életünkben történő eseményt, ne tragédiaként kezeljük az átmeneti nehézségeket, és ne higgyünk abban, hogy minden, ami eddig történt, újra megismétlődik. A vonzás törvénye ugyanis működik.

olvass tovább

Hódítanak a viselhető okoseszközök a digitális bennszülöttek körében

  • 2016. szeptember 26.

A magyar Y generáció tagjai több szempontból is ellentmondásosan töltik be a technológiai újdonságokra leginkább fogékony korcsoport szerepét. Tabletet messze a legkevesebben használnak Európában, viselhető okoseszközök terén viszont már az élbolyba tartoznak. Emellett közel kétszer annyian vallják, hogy a technológiai fejlődés szükséges és elkerülhetetlen, de többen félnek tőle, hogy nem tudják tartani vele a lépést, mint európai társaik – derült ki a Samsung 18 európai országban végzett kutatásából.

olvass tovább

Szerkesztői levél: Megértjük azt is, hogy az életben minden csak egyszer történik meg. Nincs két ugyanolyan pillanat.

Hogy hogyan éljük az életünket, azt rengeteg tényező határozz meg. Legalábbis bizonyos mértékig ez az állítás igazat foglal magába. Azonban azt, hogy kinek és hogyan akarunk megfelelni azt csakis mi döntjük el, és az a helyzet, hogy igazából senkinek sem kellene megfelelnünk saját magunkon kívül. Végtére is erről szól az élet, hogy megismerjük önmagunkat.

olvass tovább

A tetteid árulkodnak arról, hogy mennyire tiszteled önmagad

  • 2016. augusztus 18.

Volt már olyan, hogy visszatekintettél a múlt egy-egy darabkájára és nem értetted, hogy miért viselkedtél úgy, ahogy? Hogy miért hajtottál fejet olyan dolgok előtt, amik nem szolgálták a fejlődésed, hogy miért mondtál igent, amikor minden porcikád nemet kiáltott? Hogy mégis hol volt a tiszteleted magad iránt?

olvass tovább

Játék az egész világ

  • 2016. június 21.

A gyermek olyat tud, amit egy felnőtt sem: minden nap minden órájában fejlődik. Hogy milyen irányban fejlődik, azon múlik, milyen környezetben él. A világ még túl bonyolult és átláthatatlan számára, nem ismeri a szabályait, ami feszültséget kelt benne, amit csökkent a játék. Milyen játékot adjunk a kezébe ehhez, hogyan segíthetjük gyermekünk optimális fejlődését?

olvass tovább

Hétköznapi baktériumtanyák

  • 2016. május 28.

Az orvostudomány fejlődésével és a növekvő környezetszennyezéssel párhuzamosan, az emberek egyre egészségtudatosabbá váltak, odafigyelnek a tisztaságra, hogy milyen ételeket fogyasztanak, és mára gyakorlatilag mindenki táskájában megbújik egy kézfertőtlenítő vagy nedves törlőkendő. A nagy óvatosság ellenére azonban vannak olyan tárgyak, amiket számtalanszor megérintünk a nap folyamán, mégsem gondolunk rá, hogy igazi baktériumtanyák.

olvass tovább

A játék fontossága és szerepe a babaúszásban

  • 2016. május 26.

A játék a gyermek egyik alapvető tevékenysége, amelynek pótolhatatlan szerepe van az egészséges és harmonikus testi-lelki-szellemi fejlődésben. A gyerekek játék során fedezik fel környezetüket és az őket körülvevő világot, illetve ezáltal ismerik meg saját képességeiket és korlátaikat is.

olvass tovább