Frei Tamás: A bankár
Frei Tamás könyvében Jamaicán a rendőrségi terepjárók már dübörögnek, hogy kézre kerítsék a Magyarországról óriási vagyont „kimenekítő” és a távoli karibi szigeten bujkáló, korrupt pesti bankárt.
olvass továbbFrei Tamás könyvében Jamaicán a rendőrségi terepjárók már dübörögnek, hogy kézre kerítsék a Magyarországról óriási vagyont „kimenekítő” és a távoli karibi szigeten bujkáló, korrupt pesti bankárt.
olvass továbbDeborah Harkness regénye története igazán combosra sikeredett, mivel közel 700 oldalon keresztül merülhetünk el abban a különös világban, ahol vámpírok, démonok és boszorkányok élnek.
olvass továbbHozzánk is megérkezett David Nicholl sikerregényének adaptációja: egy különleges kapcsolatot mutat be, az Egy nap címet viselő film, amelyben húsz éven keresztül követheted Anne Hathaway és Jim Sturgess kapcsolatának alakulását.
olvass továbbA Jane Eyre Charlotte Brontë írónő 1847-ben Londonban kiadott regénye, A lowoodi árva címen is napvilágot látott már. A regény, melyet szerzője Currer Bell álnéven jelentetett meg, rögtön hatalmas sikert aratott. Ma a világirodalom egyik legfontosabb regényeként tartják számon, s hamarosan a mozikban is láthatjuk.
olvass továbbA legnagyobb titokban forgattak filmet Salman Rushdie indiai születésű író Az éjfél gyermekei című regényéből, a munkálatok a napokban értek véget Srí Lankán.
olvass továbbA Visit from the Goon Squad című regényével Jennifer Egan nyerte el idén az elbeszélő műfaj Pulitzer-díját. A Pulitzer-díjakkal 1917 óta évente a legkiemelkedőbb újságírói teljesítményeket jutalmazzák az Egyesült Államokban, de az elismerést az újságírói műfajok mellett dráma, próza, költészet, klasszikus zene, történelem és életrajz kategóriában is kiosztják. A díjak nyerteseit hétfőn hirdették ki New Yorkban.
olvass továbbValahol Európában címmel indítja útjára az utóbbi évtizedek magyar fordításirodalmában példa nélkül álló sorozatát a L’Harmattan Kiadó. A Karádi Éva sorozatszerkesztésében, a Szépírók Társasága és a Műfordítók Egyesülete ajánlásával megjelenő sorozat kötetei a teljes kortárs európai regényirodalomból nyújtanak válogatást.
olvass továbbA legnagyobb amerikai színészdinasztia története éppoly lenyűgöző, mint a világirodalom klasszikus regényei. A Fonda név márkavédjegy. Henry, Jane, Peter és Bridget három generációhoz tartoznak, így mind másképp mutatták meg zsenialitásukat. De egy biztos, hogy filmtörténetet írtak.
olvass továbbGroteszk kövek, vadregényes folyó, lélegzetelállító hegycsúcsok. Ezek jellemzik Longtan Valley-t. Közép-Kínában, a Daimeishan World Geoparkban jártunk.
olvass továbbKonspiráció, szerelem, hatalom, pénz, tündöklés és leszámolás - Frei Tamás kalandregénye új műfajt képvisel a magyar könyvpiacon. Igazi újdonság! A napjainkban játszódó kőkemény thriller kitalált szereplőkkel, de valós helyszínekre röpíti el az olvasókat.
olvass továbbAki volt egyetemista, sőt a szakdolgozat megírásáig is eljutott, nagy valószínűséggel találkozott már Umberto Eco nevével. Most azonban nem A hogyan írjunk szakdolgozatot-ról lesz szó, hanem egy egészen új könyvről,
olvass továbbÉrdekes módon a magyar irodalom - kifejezetten a kortárs - eddig elhanyagolta a kémregények, az igényes kémregények műfaját. A nyugaton ma is rendkívül népszerű könyvészeti ág millió dolláros piacot tart fenn, Magyarországon ezzel szemben kissé mintha mostohaág lenne.
olvass továbbA képregényhősök időről időre ellátogattak a vászonra és a tévébe, ezen művek többsége egy ideig a gagyi kategóriába sorolható, látszott rajtuk, hogy fillérekből gazdálkodhattak a készítők és nem is voltak kreatívak a forgatás alatt, bár azért voltak olyan alkotások, amelyek nagyobb rajongótábort tudhattak maguk mögött (pl. a Hulk sorozat vagy az Adam West főszereplésével készült Batman széria).
olvass továbbIgaz, hogy utazásra hív minket Olen Steinhauer, de ez az út nem épp egy könnyed, laza családi kirándulás lesz. Egy igazi kémregény, ahol főhősünk, Milo Weaver ügynök a Turista, az utazási iroda pedig (mi más?): a CIA. Kellemes utazást kívánunk!
olvass továbbNémetországban nincs semmiféle Esterházy-botrány, Helene Hegemann német írónő Axolotl Roadkill című regényéről szólt az a vita, amelyet több internetes oldal cikke a magyar íróval hozott összefüggésbe. Ezt Esterházy Péter közölte az MTI-vel.
olvass továbbDennis Lehane világhírű regényéből Martin Scorsese rendezett kiváló filmet. A film esetében osztatlan a siker, de már kevesebben tudják, hogy az amerikai krimiirodalom egyik legjelentősebb képviselőjének könyve is hatalmas siker volt a tengerentúlon. Mindenképp érdemes az elolvasásra.
olvass továbbAz amerikai írónő lassan hasonló karriert tudhat magáénak mint a Harry Potter szerzője, J. K. Rowling. Sikeres csapaton ne változtass, szól így a mondás, és Meyer asszonyság tartja is magát ehhez. A fantasytikus regénysorozat folytatódik.
olvass továbbCoelho tizenkettedik regénye érdekes világot tár elénk, az orosz újgazdagok életét, miliőjét. Kegyetlen és intelligens főhős, megsebzett szív, féktelen düh. Minden adott egy kiváló Coelho regényhez.
olvass továbbNem is sejtenénk, hogy Victor Margueritte regénye, a La Garçonne mekkora hatással volt saját kora, és a mi korunk divatjára is. A regényt először Franciaországban adták ki 1922-ben.
olvass továbbGirl, 15 problémás csaj, kamaszkori lányregény, nemcsak kamaszoknak, és nemcsak lányoknak.
olvass tovább