Csúnya köhögés II.
Most az alsóbb légutak köhögéséről lesz szó. Mit érdemes tudni szülőként a tüdőgyusziról, és az asztmáról. Nem könnyű téma, még orvosként is nehéz megfogni a lényegét.
olvass továbbMost az alsóbb légutak köhögéséről lesz szó. Mit érdemes tudni szülőként a tüdőgyusziról, és az asztmáról. Nem könnyű téma, még orvosként is nehéz megfogni a lényegét.
olvass továbbPár héttel ezelőtt azt mondtam magamnak, hogy itt van a vége ennek a betegségnek, nem akarok többé én lenni a rákos lány. Aztán be kell valljam nektek teljesen őszintén, hogy szomorú lettem: ez tényleg csak ennyi volt, nekem ez ilyen könnyen sikerült? Félreértés ne essék, roppant mód hálás vagyok a sorsnak, az orvosaimnak és mindenki másnak is, aki mellettem volt a nehéz időszak alatt, de rá kellett jönnöm, hogy a betegségben nem is a betegség rész volt a nehéz, hanem az, ami utána van.
olvass továbbAz idő kerekét sajnos szó szerint nem, de a fejlett orvos-esztétikai eljárásoknak köszönhetően a bőröregedés folyamatait igenis le tudjuk lassítani. Ma már számtalan bőrfiatalító kezelés létezik, ám nagyon fontos szem előtt tartani, hogy kizárólag a bőr mélyebb rétegeibe bevitt hatóanyagok képesek a tartós, hosszú távú hatás elérésére. Szeretne éveket letagadni korából? Akkor próbálja ki az arcfiatalítás legújabb módszerét, a 100%-ig természetes hatóanyagot tartalmazó Drakula terápiát, és fiatalítsa meg arcbőrét egy, a saját véréből előállított szérummal!
olvass továbbAz 1-es és 2-es típusú cukorbetegség mellett napjainkban egyre gyakoribb az inzulinrezisztencia, amit a cukorbetegség előszobájaként is emlegetnek. Dr. Bibok György diabetológus, a Budai Endokrinközpont főorvosának segítségével elmagyarázzuk az egyes betegségek közti hasonlóságokat, különbségeket és ok-okozati összefüggéseket.
olvass továbbA nyári szünet már nem csak a felhőtlen szórakozásról és az isteni semmittevésről szól. A kellőképpen motivált gyerekek a bizonyítványosztás után átülnek a fogorvos székébe, hogy időben elkezdjék a fogtökéletesítő kezeléseket. Miért áldozzák fel a nyár legszebb perceit? Utánajártunk.
olvass továbbJó fogorvost találni nem könnyű feladat. A szakmai felkészültség mellett fontos, hogy tudjon olvasni a sorok között, és ismerje a ki nem mondott gondolatokat, rejtett félelmeket is. Ilyen jó fogorvosként hírében áll Dr. Kis-Márton Huba is, akinek neve az aggódó anyukák és a szépülni vágyó barátnők között egyaránt szájról szájra terjed. Miben rejlik a titka? Utánajártunk.
olvass továbbA Baby Life Care magzati élet biztonsága program, a világon jelenleg létező egyik legkorszerűbb várandós gondozási módszer, amely a magzat egészségének és életének megóvása érdekében jött létre, magyar innovációként. Magyar tudósok (orvosok) és mérnökök – a modern kor technikai vívmányait beépítve adtak a nagyvilág számára egy olyan új készüléket, amivel otthoni körülmények között is észlelhetővé válhatnak az olyan méhen belüli állapotok, amelyek a magzat életét (egészségét) veszélyeztethetik. A „Magzat hangja” program célja a születést megelőző méhen belüli halálozás számának csökkentése! Dr. Dervalics Bernadettet, a Baby Life Care Hungary Kft. Operatív igazgatóját kérdeztük a programról és a rendszerről.
olvass továbbA húgyúti fertőzések a 2. helyen álló bakteriális gyulladások gyermekkorban. Az első helyen a légúti bajok szerepelnek. Az orvoshoz forduló lázas csemeték 7-10%-a ebbe a betegség csoportba tartozik. A nem megfelelően kezelt esetekben súlyos szövődmények, mint pl. vesehegesedés, magas vérnyomás, krónikus veseelégtelenség alakulhat ki.
olvass továbbTényleg ez a legjobb megoldás? Járjuk körül az otthoni gyermekellátás problémakörét! Milyen a mai helyzet, mi lenne jó a szülőknek, mi lenne jó az orvosoknak, de a legfontosabb, hogy mi lenne jó a gyerekeknek? És tényleg az a segítség, ha például a lázcsillapítást szurival próbáljuk megoldani?
olvass továbbA magyar kórházakba kerülő gyerekek csaknem kétharmadát fenyegeti a betegséghez kapcsolódó alultápláltság veszélye egy kutatás szerint. A kóros állapot időben diagnosztizálható egy Európa több országában már kötelező szűréssel - írja az MTI. Az alultápláltságot a szélsőségesen sovány vagy kövér gyerekek esetében az orvosok többsége szemrevétellel is meg tudja állapítani, az átlagos testsúlyúaknál viszont sokszor ők sem ismerik fel a problémát, miközben az energia- és tápanyaghiány a normál testalkatú gyerekeket is érintheti, ezért elengedhetetlenek a szűrővizsgálatok.
olvass továbbA Tourette-szindróma (TS) egy meglehetősen látványos, feltűnést keltő betegség, az agy viselkedésszabályozását végző rendszer (frontostriatális rendszer) zavara. Az utóbbi 150 évben ismerte meg az orvostudomány, Georges Gilles de la Tuorette jegyezte le először részletesebben 1885-ben. Gyermekkorban kezdődő, krónikus motoros és vokális tic-kel járó szindróma. Gyakran kényszeres tüneteket, figyelemzavart, impulzív viselkedést és motoros nyugtalanságot tapasztalunk.
olvass továbbA lisztérzékenység – orvosi nevén coeliakia, vagy gluténszenzitív enteropátia, a vékonybél krónikus megbetegedése, amelyet a genetikailag fogékony egyénekben az étkezéssel bevitt gabonafélék okoznak. A leggyakoribb felszívódási zavar. A betegség előfordulása az utóbbi időben nőtt, Magyarországon jelenleg minden 85. ember szenved ebben a kórban. Emiatt is érdemes vele foglalkozni.
olvass továbbTe, figyelj ide kicsit! Tudod mi az én betegségem oka? Ne holmi szedett-vetett indokokra gondolj, meg ne is kórokozókra, vagy kósza génhibára, amikről folyton beszélnek az orvosok. Már önmagában sem tisztelem a tudományt, mert ezek a szentnek kikiáltott tudósok ülnek naphosszat a drága mikroszkópjuk felett, - de ezt így hidd el nekem - és máig fogalmuk sincsen az én híres betegségemnek az okáról.
olvass továbbA víz az első szerelem. A víz jó barátja annak, aki bánni tud vele. Lili még meg sem született, már akkor eldöntöttük, hogy három hónapos korától beíratjuk babaúszásra. Kettő és fél hónapos volt, amikor orvosi igazolással megjelentünk az első órán. Nagyon kicsi volt.
olvass továbbAranyvasárnapon anyám kint sütött a konyhában, de mert én nem ehettem cukrot, ezért ki se mentem, pedig imádtam a reszelt citromhéj illatát, és úgy is láttam, hogy kint se voltam, hogy tűnik el a sárga héj a forró-édes mázban. Az orvosok megmondták: nem ehetek édest. Még jó, hogy nem vagy itt, velem, most nem tudnám megcsókolni az ujjadat se.
olvass továbbDivat szidni a sorozatokat. Én mégsem teszem ezt, sőt. A sorozatok szerintem afféle pihentető kis szigetek lehetnek a hétköznapok tengerárjában. Ugyanakkor egyáltalán nem kötelező elbutulni vagy függőségbe kerülni tőlük. A jó sorozatok szórakoztatnak – és ugyan mi baj van a szórakozással? Semmi. Attól, hogy végignézzük Doktor House kalandos orvoskodását, még nem lesz belőlünk zombi.
olvass továbbA kötelező csípőszűrésen minden baba részt vesz. Van, akinek azt mondja az ortopéd orvos, hogy minden rendben, de van, akinek azt, hogy hordjon terpesz pelust és tornáztassa otthon. A tornáztatáshoz segítségül leírtunk pár gyakorlatot a teljesség és egyediség igénye nélkül.
olvass továbbMagyarországon a jogszabályok engedélyezik, hogy bizonyos esetekben ivarsejtet (hímivarsejt, petesejt), vagy preembriót adományozzanak donáció útján. Sok párnak csak ilyen módon nyílik lehetősége arra, hogy gyermekük szülessen. A kérdés azért sem könnyű, hiszen a jövendőbeli szülők úgy vállalnak gyermeket, hogy genetikai állományuk fele, vagy akár teljes egésze nem öröklődik, és a donor személye sokszor ismeretlen marad. Az ivarsejt donációról szóló cikkünkben a gyermekre vágyók szemszögéből járjuk körbe a kérdést egy meddőségi specialista orvos, valamint egy pszichológus segítségével.
olvass továbbAz utóbbi néhány héten megszaporodtak a vírusos gyomor- és bélhurutok a gyermekek körében. Mit tegyünk, mire figyeljünk, mikor forduljunk orvoshoz?
olvass továbbAnyajegyekkel mindannyian rendelkezünk, a rendszeres szűrésről azonban sokan megfeledkeznek. Pedig a bőrünkön megjelenő változásokat a lehető leghamarabb érdemes bőrgyógyásszal megvizsgáltatni. A gyanús tünetekről, az eltávolítás lehetőségeiről Dr. Csernus Krisztina bőrgyógyász- kozmetológus szakorvost kérdeztük!
olvass tovább