Kulcsszó keresés /


Csúnya köhögés II.

  • 2014. július 02.

Most az alsóbb légutak köhögéséről lesz szó. Mit érdemes tudni szülőként a tüdőgyusziról, és az asztmáról. Nem könnyű téma, még orvosként is nehéz megfogni a lényegét.

olvass tovább

Meg kell tanulni újra érezni

  • 2014. június 20.

Pár héttel ezelőtt azt mondtam magamnak, hogy itt van a vége ennek a betegségnek, nem akarok többé én lenni a rákos lány. Aztán be kell valljam nektek teljesen őszintén, hogy szomorú lettem: ez tényleg csak ennyi volt, nekem ez ilyen könnyen sikerült? Félreértés ne essék, roppant mód hálás vagyok a sorsnak, az orvosaimnak és mindenki másnak is, aki mellettem volt a nehéz időszak alatt, de rá kellett jönnöm, hogy a betegségben nem is a betegség rész volt a nehéz, hanem az, ami utána van.

olvass tovább

Akár évekkel fiatalabb arcbőr

  • 2014. június 19.

Az idő kerekét sajnos szó szerint nem, de a fejlett orvos-esztétikai eljárásoknak köszönhetően a bőröregedés folyamatait igenis le tudjuk lassítani. Ma már számtalan bőrfiatalító kezelés létezik, ám nagyon fontos szem előtt tartani, hogy kizárólag a bőr mélyebb rétegeibe bevitt hatóanyagok képesek a tartós, hosszú távú hatás elérésére. Szeretne éveket letagadni korából? Akkor próbálja ki az arcfiatalítás legújabb módszerét, a 100%-ig természetes hatóanyagot tartalmazó Drakula terápiát, és fiatalítsa meg arcbőrét egy, a saját véréből előállított szérummal!

olvass tovább

Diabétesz kisokos

  • 2014. június 11.

Az 1-es és 2-es típusú cukorbetegség mellett napjainkban egyre gyakoribb az inzulinrezisztencia, amit a cukorbetegség előszobájaként is emlegetnek. Dr. Bibok György diabetológus, a Budai Endokrinközpont főorvosának segítségével elmagyarázzuk az egyes betegségek közti hasonlóságokat, különbségeket és ok-okozati összefüggéseket.

olvass tovább

Iskolai szünetben szépülnek a fiatalok

  • 2014. május 27.

A nyári szünet már nem csak a felhőtlen szórakozásról és az isteni semmittevésről szól. A kellőképpen motivált gyerekek a bizonyítványosztás után átülnek a fogorvos székébe, hogy időben elkezdjék a fogtökéletesítő kezeléseket. Miért áldozzák fel a nyár legszebb perceit? Utánajártunk.

olvass tovább

Magyarországon az embereknek nincsenek irreális elképzeléseik

  • 2014. május 27.

Jó fogorvost találni nem könnyű feladat. A szakmai felkészültség mellett fontos, hogy tudjon olvasni a sorok között, és ismerje a ki nem mondott gondolatokat, rejtett félelmeket is. Ilyen jó fogorvosként hírében áll Dr. Kis-Márton Huba is, akinek neve az aggódó anyukák és a szépülni vágyó barátnők között egyaránt szájról szájra terjed. Miben rejlik a titka? Utánajártunk.

olvass tovább

Felügyeld otthonról is biztonsággal magzatod fejlődését

  • 2014. május 20.

A Baby Life Care magzati élet biztonsága program, a világon jelenleg létező egyik legkorszerűbb várandós gondozási módszer, amely a magzat egészségének és életének megóvása érdekében jött létre, magyar innovációként. Magyar tudósok (orvosok) és mérnökök – a modern kor technikai vívmányait beépítve adtak a nagyvilág számára egy olyan új készüléket, amivel otthoni körülmények között is észlelhetővé válhatnak az olyan méhen belüli állapotok, amelyek a magzat életét (egészségét) veszélyeztethetik. A „Magzat hangja” program célja a születést megelőző méhen belüli halálozás számának csökkentése! Dr. Dervalics Bernadettet, a Baby Life Care Hungary Kft. Operatív igazgatóját kérdeztük a programról és a rendszerről.

olvass tovább

Húgyúti fertőzések gyermekkorban

  • 2014. április 28.

A húgyúti fertőzések a 2. helyen álló bakteriális gyulladások gyermekkorban. Az első helyen a légúti bajok szerepelnek. Az orvoshoz forduló lázas csemeték 7-10%-a ebbe a betegség csoportba tartozik. A nem megfelelően kezelt esetekben súlyos szövődmények, mint pl. vesehegesedés, magas vérnyomás, krónikus veseelégtelenség alakulhat ki.

olvass tovább

Orvost hívj, ha baj van!

  • 2014. március 27.

Tényleg ez a legjobb megoldás? Járjuk körül az otthoni gyermekellátás problémakörét! Milyen a mai helyzet, mi lenne jó a szülőknek, mi lenne jó az orvosoknak, de a legfontosabb, hogy mi lenne jó a gyerekeknek? És tényleg az a segítség, ha például a lázcsillapítást szurival próbáljuk megoldani?

olvass tovább

Mi fenyegeti a kórházba kerülő gyermeket?

  • 2014. március 18.

A magyar kórházakba kerülő gyerekek csaknem kétharmadát fenyegeti a betegséghez kapcsolódó alultápláltság veszélye egy kutatás szerint. A kóros állapot időben diagnosztizálható egy Európa több országában már kötelező szűréssel - írja az MTI. Az alultápláltságot a szélsőségesen sovány vagy kövér gyerekek esetében az orvosok többsége szemrevétellel is meg tudja állapítani, az átlagos testsúlyúaknál viszont sokszor ők sem ismerik fel a problémát, miközben az energia- és tápanyaghiány a normál testalkatú gyerekeket is érintheti, ezért elengedhetetlenek a szűrővizsgálatok.

olvass tovább