Kulcsszó keresés /


Tények az izületkopásról

  • 2014. július 07.

Az ízületkopás az egyik leggyakoribb betegségnek számít ma Magyarországon. Ezt általában sérülések, gyulladások, veleszületett kóros elváltozások okozzák. A súlyos kopások mozgáskorlátozottságot, fájdalmat, ízületi folyadékgyülemet okoznak a betegnek – ezek esetén pedig sajnos szükségessé válik a protézis beültetése. A leggyorsabb, leghatékonyabb műtéti módszert egy magyar orvos fejlesztette ki.

olvass tovább

Hybrid, pedelec, elektromos és társai - I.rész

  • 2014. július 01.

Mivel a hibrid még elég új dolog Magyarországon, ezért van még bőven félreértés a témával kapcsolatban. Mai Bringometria rovatunkban a hybrid, pedelec, elektromos és villany kerékpárokkal fogunk foglalkozni kicsit. Mivel a téma nagyon nagy, ezért egy cikkben nem tudunk mindenre kitérni, hiszen könyvet lehetne írni az egész pedelec irányzatból.

olvass tovább

Fókuszban a hát és gerincfájdalom

  • 2014. május 29.

A gerincfájdalom a civilizált társadalmakban élők nagyon nagy részét érinti. Nemzetközi felmérések szerint a tizennyolc év felettiek 80- 90 százaléka élete valamely szakaszában legalább egyszer szembesül olyan, egy hétig tartó hát- vagy derékfájdalommal, mely mindennapi életét jelentősen akadályozza. A valamilyen betegség következtében kiesett munkanapok közül minden hatodik a hátfájdalomnak tulajdonítható, ami leggyakrabban előjel nélkül következik be. A mozgásszervi megbetegedések - így a gerincfájdalom is - sajnos Magyarországon a munka- és keresőképtelenség egyik leggyakoribb okát jelentik. Tudatos életmóddal, minél korábban elkezdett prevencióval elejét lehetne venni a gerincbántalmaknak, ehhez első körben testtartásunkon kell javítani - meg kell tanulnunk helyesen járni, ülni, feküdni - és rendszeres testmozgással megőrizni a csontok, ízületek rugalmasságát.

olvass tovább

Magyarországon az embereknek nincsenek irreális elképzeléseik

  • 2014. május 27.

Jó fogorvost találni nem könnyű feladat. A szakmai felkészültség mellett fontos, hogy tudjon olvasni a sorok között, és ismerje a ki nem mondott gondolatokat, rejtett félelmeket is. Ilyen jó fogorvosként hírében áll Dr. Kis-Márton Huba is, akinek neve az aggódó anyukák és a szépülni vágyó barátnők között egyaránt szájról szájra terjed. Miben rejlik a titka? Utánajártunk.

olvass tovább

A titkárnő is ember?

  • 2014. május 12.

Egy olyan kampány indult el 2014-ben, mely azt tűzte ki célul, hogy az év titkárnőjét keresik. Amikor ezt meghallottam, azon kezdtem el gondolkodni, hogy képes-e ez a kezdeményezés sikeres lenni: mernek-e jelentkezni a versenyre, mi lesz a fogadtatása és reakciója a médiának, valamint a társadalomnak. Érdemes feltenni azt a kérdést, hogy van-e értéke ma Magyarországon a titkárnőnek? Megbecsülik-e ezt a szakmát vagy egyáltalán hogyan viszonyulunk azokhoz a nőkhöz, akikről megtudjuk, hogy titkárnő. Írásomban pszichológiai szempontból venném górcső alá a fent említett kérdéseket, melynek célja, hogy értsük meg a sokszor tudattalan tényezők hátterét.

olvass tovább

Közétkeztetés itthon

  • 2014. május 09.

Hiába a gondos odafigyelés és a megválogatott alapanyagok használata konyhánkban, ha gyermekeinknek az oktatási intézményekben nem megfelelő ételeket szolgálnak fel. Az Országos Élelmezési- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) ajánlása alapján egy óvodás korú gyerek napi energiaszükségletének 65%-át, egy bölcsődésnek 75%-át kell a közétkeztetőnek biztosítania. Azonban Magyarországon nincs olyan intézmény, amely az ajánlott minőséget teljesíteni tudná. Óvoda- és bölcsődeválasztás előtt tehát nem árt tájékozódni arról sem, hogy milyen étlapot állítanak össze az egyes helyeken.

olvass tovább

Nyeregbe család!

  • 2014. április 18.

Mi az egyik kedvenc szabadtéri elfoglaltságunk? Hát persze, hogy a biciklizés! Ma már Magyarországon is egyre népszerűbb, nagyvárosokban is elterjedt alternatívája a közlekedésnek. Biciklizni szórakoztató, egészséges, és még a gyerekek is élvezik.

olvass tovább

Húsvéti gyerekprogramok

  • 2014. április 16.

Olyan alternatívákat kutattunk fel az aktív ünneplésre, ahol gyermekeink nyulakkal, bárányokkal, kiscsibékkel is találkozhatnak. Lássuk, Magyarországon milyen szabadtéri programokkal készülnek az április 19-21-ei hétvégére.

olvass tovább

Lisztérzékenység-a sokarcú betegség

  • 2014. február 19.

A lisztérzékenység – orvosi nevén coeliakia, vagy gluténszenzitív enteropátia, a vékonybél krónikus megbetegedése, amelyet a genetikailag fogékony egyénekben az étkezéssel bevitt gabonafélék okoznak. A leggyakoribb felszívódási zavar. A betegség előfordulása az utóbbi időben nőtt, Magyarországon jelenleg minden 85. ember szenved ebben a kórban. Emiatt is érdemes vele foglalkozni.

olvass tovább