Kulcsszó keresés /


A mindfulness csodája: hogyan formálja újra az életünket?

  • 2024. augusztus 07.

Az elmúlt években a mindfulness, azaz a tudatos jelenlét gyakorlása egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Az emberek világszerte fedezik fel ennek a mentális állapotnak a jótékony hatásait, amely nem csupán a stressz kezelésében segít, de hozzájárul az általános jólléthez és az életminőség javulásához is. De mi is pontosan a mindfulness, és hogyan építhetjük be a mindennapjainkba?

olvass tovább

Meditáció az ingerek csökkentéséért

Habár sokan azt gondolják, hogy a meditáció azt jelenti, hogy lótusz pózban ülve próbálod fegyelmezni a gondolataid, mégis meg kell, hogy döbbentselek. A meditációnak számos formája létezik, mindegyik saját technikáival és céllal működik. Van lehetőséged a számodra legjobban elsajátítható választani, ugyanis ebben (is) a legfontosabb, a gyakorlás.

olvass tovább

Hagyd magad mögött az önkritikádat!

"Én ezt nem tudom megcsinálni! Ehhez én kevés vagyok! Nekem úgysem fog sikerülni!” Ugye ismerjük ezeket a mondatokat? Könnyű önkritikusnak vagy türelmetlenek lenni, amikor olyan célokat tűzünk ki, amik a jelenben (még) elérhetetlenek. A perfekcionizmus óriási ok az önkritikára. A másokkal való összehasonlítás a másik módja, hogy önmagunkat teljesen összenyomjuk, bíráljuk és alulértékeljük.

olvass tovább

Az önmagunkra találás útja - a slow living életmód újraértelmezése

  • 2024. augusztus 01.

Az utóbbi évek rohanó tempójában egyre többen keresik a lassabb, tudatosabb életmód lehetőségét. A slow living mozgalom nem újkeletű, de ma különösen aktuális, ahogy a mindennapi stressz és nyomás próbálja meghatározni az életünket. De mit is jelent valójában a slow living, és hogyan alkalmazhatjuk a mindennapjainkban?

olvass tovább

Miért félünk annyira boldognak lenni?

Vannak, akik az életet bátortalanul és passzívan élik, mintha kívülről amatőr színtársulat játékát néznék. Lenyűgöz a színészi játék és a rengeteg improvizáció, a színpad forog, változnak a helyszínek, és mi is kedvet kapunk a játékhoz, félve kérdezzük, csatlakozhatunk-e. De bármennyire próbálkozunk, nem megy ez nekünk, görcsösen és gyáván játszunk, a szerepeinkbe belezavarodunk, nem éljük át, csak élettelen, fahangon felolvassuk, nem varázsoljuk bele a személyiségünket, nem a szívünkkel vagyunk jelen, csak túl akarunk lenni rajta. Csapnivaló ripacsok vagyunk.

olvass tovább

Félénk, szégyenlős! Introvertált?

Mint valami velem született kórság, úgy kísérte végig egész eddigi életemet a szégyenlősség bélyege. Hallgathattam a : jajj, ez a kislány milyen szégyenlős, a nem mer szólni kettőt sem, mert túl félénk! sopánkodásokat. Vagy a későbbiek során az: olyan beképzelt , hogy nem akar hozzánk szólni! ostoba (utólag már annak látom) mondatokat.

olvass tovább

Az okos lányok nem vetkőznek az első randin

Meddig kell várni az első szenvedélyes összebújásig? Mennyi randi kell a szexhez? Van- e értelme és jelentősége a „mágikus ötösnek”, vagyis minimum öt randi kell, és máris ledobhatjuk ruháinkat és gátlásainkat? Egyáltalán van-e optimális ideje annak, hogy a csókok, és a közös élmények után mikor jutunk el a hálószobáig?

olvass tovább