Kulcsszó keresés /


Így építheted egészséges szintre az önértékelésedet

Ugyanis legtöbben valamilyen gyermekkori vagy fiatalkori trauma hozadékaként sajnos nem rendelkezünk egészséges, sőt, akár csak kicsit is kielégítő önértékeléssel. Ezen azonban tudunk dolgozni, ami cseppet sem egyszerű, sőt, kifejezetten időigényes feladat, azonban a megnövekedett önbizalmunk és magabiztosságunk a társas kapcsolataink minőségén is javítani fog.

olvass tovább

A lelki traumák feldolgozása mindig kemény munka

  • 2016. november 09.

A traumák hatására az ember sokszor teljesen elveszíti önmagát. Egyértelmű az, hogy ez hatással lesz a környezetére is. Ahogyan az is egyértelmű, hogy rengeteg fázisa van a traumák feldolgozásának, és ehhez bizony olykor szeretteink segítsége elengedhetetlen.

olvass tovább

Jógával a belső békéért és megnyugvásért

  • 2016. szeptember 06.

A korábban poszttraumás stressztől és depressziótól szenvedő Heidi Williams nemi erőszak áldozata, aki a sok szenvedés után a jógában találta meg békességét. Miután majdnem elveszítette hathónapos gyermekét, öngyilkosságot kísérelt meg, végül azonban a jóga újraszínezte életét, most pedig azoknak az embereknek segít, akik hasonlókat élnek át, mint ő egykor.

olvass tovább

9 dolog, amit csak a kishúgok érthetnek

  • 2015. november 27.

Aki azt állítja fiú és lány között nincsen barátság, valószínűleg nem rendelkezik ellenkező nemű testvérrel. Két, a széltől is óvó báty társaságában nőttem fel; egyszerre trauma és megváltás, egyszerre sok és elég, egyszerre idegesítő és támogató.

olvass tovább

Hogyan gyászol egy gyermek?

  • 2014. január 13.

A felnőttek halálkultusza, valamint a trauma feldolgozása a mai napig kényes téma. Noha mindenki vesztett már el rokont, barátot, mégis maga a halál gondolata félelmet tud generálni az emberben. A gyermeknek ugyanúgy gyászolnia kell, mint egy felnőttnek. A gyerek gyászfolyamatának elfojtása később pszichés problémához vezethet.

olvass tovább

Nem bolondéria a pszichológia

Felfelé kerekített huszonkét évemből eddig három telt úgy, hogy volt pszichológusom vagy pszichiáterem. Máris az elején szeretném eloszlatni a kételyeket. Nem vagyok őrült, sem bolond, egész egyszerűen értek olyan traumák az életemben melyek feldolgozáshoz úgy éreztem, segítségre van szükségem. Szeretném, ha ez a felfogás tudatosulna az emberekben. Nem dilis, aki szakemberhez fordul, nem ciki pszichológushoz járni.

olvass tovább