Kulcsszó keresés /


Kabaré a Bartók Kamaraszínházban!

  • 2013. március 14.

A pompa csak látszat és egyenes következménye a pokol. A Kabaré nem csupán egy jól ismert musical. Sokkal több annál. Korkép, és kórkép egyben egy látszólag kétféleképpen vibráló, de a gyertyát egészen biztosan két végén égető korszakból. A darab időtlensége a bizonyosság, hogy a színpad és a történelem sokszor jelentheti sok korban ugyanazt, még akkor is, ha a díszletek változnak.

olvass tovább

Gondolatok Agatha Seymour-tól - XIV. / Hétfő

  • 2012. március 19.

Nincs könnyebb dolog az ítélkezésnél. Könnyű másokat félinformációk, saját elképzelések, felszínes benyomások alapján, esetleg irigységből “bűnözőnek”, kurvának, rossz anyának, drogosnak, munkamániásnak vagy éppen lúzernek (stb.) titulálni. Mivel kivétel nélkül mindenki a legjobb tudása szerint hoz döntéseket a saját életében, aminek a következményeit maga viseli, ezért a legjobb úgy csinálni a dolgainkat, ahogy mi magunk jónak látjuk. Úgyis mindig jön valaki, aki okosabbnak hiszi magát, akinek nincs jobb dolga, mint kéretlen tanácsokat osztogatni és megmondani a “tuti-t”, azt hiszem velük jobb ha nem foglalkozik az ember.

olvass tovább

Gondolatok Agatha Seymour-tól - XIII. / Péntek

  • 2012. március 16.

Volt, hogy ott álltam egy őrült helyzetben és tudtam, hogy olyan döntést hozok, aminek következtében szinte biztosan sérülni fogok érzelmileg. Figyelmeztettek barátok, ismerősök, a családom, hogy ne tegyem meg amire készülök, de én annak tudatában, hogy a végén biztos szenvedés vár rám, mégis belevágtam. Őszintén szólva nem bántam meg ezeket a döntéseimet. Fürödtem bennük, amíg csak bírtam, aztán viseltem a következményeket… Az én életem, az én döntésem - mondtam, akárhogy is, de gazdagabb lettem tőle, legalábbis tapaszatalat szempontjából, az ön– és emberismeretről nem is beszélve. Azt hiszem, hogy aki “nem vállal kockázatot” a kapcsolataiban talán nem is él igazán, de ezt mindenki döntse el saját felelősségére.

olvass tovább

Gondolatok Agatha Seymour-tól - VII. / Csütörtök

  • 2012. február 02.

Számomra a felnőtt élet azt is jelenti, hogy igyekszem professzionálisnak lenni abban, amit csinálok. Tudatában lenni annak, hogy mindennek amit teszek és mondok következménye van, tisztelettel, őszinte figyelemmel fordulni mások felé. Lehetőség szerint mindig jól szervezett vagyok, pontosan betartom a határidőimet, jó előre megtervezem az évem, konkrétan megfogalmazom a céljaim. Tapasztalatból tudom, hogy annyira vesz mindenki komolyan, amennyire én komolyan veszem a munkám.

olvass tovább

Gondolatok Agatha Seymour-tól - VI. / Péntek

  • 2012. január 27.

Nem szoktam panaszkodni és mások panaszkodásával sem tudok mit kezdeni. Egész egyszerűen azért, mert tudom jól, hogy mindenkinek saját magának kell megoldania a problémáit. Nekem az enyémeket (akad feladat bőven), másnak is a sajátját és mások életébe sem szívesen okoskodom bele (hacsak nem kérik). Tudom jól, minden döntés felelősséggel jár, amit az ember meghoz, mindenki viselje hát a saját döntésének a következményeit. Meg úgy gondolom, hogy sokkal izgalmasabb kihívás érdekessé tenni magunkat önmagunk és akár mások számára is kreatív, gyakorlatias feladatokkal, munkával sopánkodás helyett. Egy jól elvégzett munka, frissítő, újszerű megoldásokkal mindenkit csak inspirálni tud!

olvass tovább

Gondolatok Agatha Seymour-tól - IV. / Péntek

  • 2012. január 13.

Számomra a pohár mindig félig tele van. Egyszerűen nem lehet másképp. Amikor félig üresnek láttam rögtön félni kezdtem és félelemben kizárólag rossz döntéseket hoztam, azoknak meg mindig negatív következményei voltak… Sokáig csak mondogattam magamban, hogy a pohár félig tele van, mert hinni nem hittem. Abban viszont biztos voltam, hogy ugyanarról a pohárról van szó és próbáltam azt gondolni, ha ugyan nem is tudom teljesen elhinni, már a próbálkozás és a kimondott szó is segít. Segített. Idővel tényleg elhittem, hogy félig tele van.

olvass tovább

A salsa

  • 2011. június 19.

A Salsa gyökerei Kubából származnak, de világraszóló népszerűségnek érdeme a New York-i puertoricoiaké. Ez a népszerűség közvetetten igaz, de egyenes következménye az amerikai gazdasági és szociális imperializmusának (McDonalds, Coca Cola, TV, mozi, stb.), de ez esetben talán jó értelemben.

olvass tovább

Gamer - A játékos

  • 2009. október 26.

Önkényesen már címet is adtunk a filmnek, bár nagyon valószínű, hogy nem fognak ránk hallgatni, valahogy mégis nevén kell neveznünk egy jelenséget, melyet már a mi korszakunkban is számos kritika ér, jó és rossz egyaránt. Ez pedig az online játékrendszer, és ezek fejlődése, aminek a következménye: itt az online újkori Colosseum, és benne az újkori gladiátorok.

olvass tovább

Újdonság mély ráncok ellen a La Roche-Posay -tól

  • 2009. július 27.

A kor és a bőrt mindennap érő UV sugárzás következményei: az epidermis az csökkenő hidratáltság miatt kiszárad, a bőrszövetet tartó rostok roncsolódnak és elszakadnak, ezáltal a bőr elveszti a tömörségét, valamont a bőrszövetet kitöltő rostok rossz regenerálódása és kapcsolódásának következtében a dermisz elveszti belső tartását.

olvass tovább