Kulcsszó keresés /


A mindenség elmélete

Stephen Hawking nevét az egész világ ismeri, még azok is, akik egyébként a fizikára nem tekintenek másként, mint egy megfejthetetlen, felfoghatatlan tudományra, amit az átlagember agya képtelen befogadni. Kár lenne tagadni, én is közéjük tartozom. Mégis olthatatlan kíváncsisággal vártam a professzor életéről szóló filmet, mely - ugyan még csak februárt írunk - kétségkívül az év egyik legmeghatározóbb filmes élménye marad számomra.

olvass tovább

A csábítás művészete

  • 2015. január 27.

A csábítás témakörével foglalkozik a New York Művész Páholy következő estje. Február 9-én 19 órától kiderül, vajon mi alapján választunk párt. Valóban izgalmas, ami elérhetetlen? Mitől vonzó egy nő, és mit keresünk egy férfiban? Dienes Angéla Csábításra születtünk című, a Libri Kiadónál megjelent vadonatúj kötete kapcsán, a szerelmesek ünnepe előtt néhány nappal a tudomány, az irodalom, a pszichológia és a művészet szemszögéből vizsgáljuk a csábítást és önmagunkat a Világ Legszebb Kávéházában.

olvass tovább

Együtt bújt jelmezbe Ada és Kiss Gergő

  • 2014. december 05.

Kiss Gergő szinte már rutinosan öltötte magára az ókori uralkodó, Caesar tógáját, Adának pedig ezúttal iker fiai voltak a stylistjai, amikor egy igazi szépségideál, Kleopátra bőrébe bújt. A hírességek egy játékos vetélkedőn találkoztak, ahol gyerekeikkel történelemmel, tudományokkal és egészséges életmóddal kapcsolatos feladatokban bizonyították tudásukat.

olvass tovább

Magyar fotósé az év madárfotója

  • 2014. november 05.

Máté Bence természetfotós Nagy Göncöl című felvétele nyerte el a BBC Wildlife magazin és a londoni Természettudományi Múzeum világversenyének madarakat ábrázoló kategóriájának díját.

olvass tovább

A művészetek és a tudomány fellegvára

  • 2014. június 26.

A spanyol Valenciában létrehozott Művészetek és Tudományok Városa valóságos építészeti műremek, mintegy 350000 négyzetkilométeren terül el. Tervezője Santiago Calatrava méltán lehet büszke művére. A különböző természeti formákból inspirálódott építészeti egységek kerek egésszé állnak össze egy régen kiszáradt folyómederben. Legyetek részesei ennek a csodának ti is!

olvass tovább

5 tanács, ha migrén gyötör

Ha az életben volt már migrénes fejfájásod, azt biztosan élénken fel tudod idézni. A lakosság meglehetősen nagy százalékát érintik a migrénes rohamok. Gátolja a megszokott életritmust. Sokan az ágyból is képtelenek felkeni, gyakran jár egyensúlyzavarral, fény és hangérzékenységgel, hányingerrel. Sajnos végleges megoldással még nem tud szolgálni a tudomány és teljesen hatásossal sem. Azért hoztunk nektek 5 tippet, ami segítségetekre lehet, ha migrén gyötör.

olvass tovább

Figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar II.rész

  • 2014. június 12.

Az utóbbi években kiemelt figyelemmel foglalkozik a pedagógia, a pszichológia és a pszichiátria tudománya az ADHD eredetének okaival, örökletes mivoltával és a „láthatatlan”, úgynevezett környezeti tényezők feltárásával. Ha tudomásul vesszük a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar organikus gyökereit, a nevelésben, az együttélésben is könnyebben tudunk boldogulni „hiper” gyermekünkkel.

olvass tovább

Közétkeztetés itthon

  • 2014. május 09.

Hiába a gondos odafigyelés és a megválogatott alapanyagok használata konyhánkban, ha gyermekeinknek az oktatási intézményekben nem megfelelő ételeket szolgálnak fel. Az Országos Élelmezési- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) ajánlása alapján egy óvodás korú gyerek napi energiaszükségletének 65%-át, egy bölcsődésnek 75%-át kell a közétkeztetőnek biztosítania. Azonban Magyarországon nincs olyan intézmény, amely az ajánlott minőséget teljesíteni tudná. Óvoda- és bölcsődeválasztás előtt tehát nem árt tájékozódni arról sem, hogy milyen étlapot állítanak össze az egyes helyeken.

olvass tovább