Kulcsszó keresés /


Meg kell érteni a bántalmazót is?

Sokszor sok helyen olvastam már, hogy meg kell érteni a bántalmazót is - hiszen biztosan a traumatikus gyerekkora miatt lett olyan, amilyen, őt is bántották, azt sugallva, szegény nem tehet róla, hogy bántalmazza - érzelmileg, pszichológiailag, fizikailag a környezetét.

olvass tovább

'Alkalmazkodom, tehát vagyok'- A kényszerű alárendelődés önszeretethiányt jelez

Sok olyan ember fordul meg nálam, akiknek a lételeme az alkalmazkodás. Amint valakivel együtt vannak, az az első gondolatuk, hogy a másiknak hogyan lenne jó. Mire lenne neki szüksége? És miközben mindenki más igényeit nagyon is szem előtt tartják, a sajátjukról gyakran fogalmuk sincs. A kényszerű alkalmazkodás is az önszeretethiány egyik jele. Azt jelzi, hogy eltávolodtunk magunktól, a legbelső szükségleteinktől. Persze ez is egy tanult minta, amit gyerekkorban sajátítunk el.

olvass tovább

Férfiszempont: Találkozások

Minden találkozás megváltoztatja az életedet. Vegyünk egy egyszerű példát. Kisgyerek vagy, és egy barátod elhív suli után focizni, és te elmész. Ez egy nagyon aprónak tűnő dolog, ami befolyásolta a sorsod alakulását. De befolyásolta. A későbbi életed szempontjából talán már jelentéktelen ez a találkozás, mert a fiú nemsokára elköltözik a városból, és ti soha többé nem beszéltek.

olvass tovább

Amikor kirepülnek a gyerekek a fészekből - Hogyan kezeld az egyedüllétet?

  • 2023. július 07.

Olyan gyorsan repül az idő, hogy egy szempillantás alatt felnőnek a gyerekek. Néhányunk számára életünk egy jelentős részét szülői szerepben töltöttük, majd amikor a gyerekek felnőnek és elköltöznek otthonról, hirtelen ránk tör egy hatalmas üresség. Hihetetlenül nehéz olykor átvészelni kezdetben ezt az időszakot, de ha a pozitív oldalát nézzük a dolognak, akkor számos új érzés költözhet a lelkünkbe és épülhet bele az életünkbe.

olvass tovább

Annyit ostorozzuk magunkat olyan dolgokért is, amikről nem tehetünk

Annyit ostorozzuk magunkat olyan dolgokért is, amikről nem tehetünk vagy amik teljesen természetes dolgok lennének. Én például mindig azt hallgattam gyerek és fiatal felnőtt koromban is, hogy túl érzékeny vagyok. Mélységesen szégyelltem magam emiatt. Pedig legtöbbször olyankor hangzott el ez az érzékenységemet leszóló megjegyzés, amikor megbántott valaki.

olvass tovább

Az autizmus: Egyedi személyiségek, egyedülálló világok

  • 2023. június 16.

Az autizmus spektrumzavar egy pervazív (az egész személyiségre kiterjedő), jellemzően veleszületett és egész életen át tartó fejlődési zavar, mely az idegrendszer eltérő fejlődéséből ered. Az autizmusban érintett gyerekek száma napjainkban folyamatosan emelkedik. Így a nevelőszülőknek, örökbefogadó szülőknek is fel kell készülniük rá, hogy a gyermekvédelmi rendszerbe bekerülő gyerekek között is emelkedni fog a számuk. Így elkerülhetetlen, hogy megfelelő információkkal rendelkezzünk a témában. Ma az autizmus jellemzőit vesszük át, hogy idejében felismerjük, ha a nálunk nevelkedő gyermeknél felmerül a gyanú az autisztikus érintettségre, és meg tudjuk neki adni a szükséges segítséget, fejlesztést.

olvass tovább

Férfiszempont: Egy őszinte ember

Milyen egyszerű vágyni és hirdetni az őszinteséget, e szerint élni azonban annál nehezebb. Az első nehézséget nem is az jelenti, hogy másoknak ne hazudjunk, sokkal inkább, hogy magunknak ne tegyük. Bár gyerekként mindig azt mondták nekünk, legyünk őszinték, de amikor azok voltunk, megbüntettek.

olvass tovább

Fészküket kereső tyúkok a Generali Gyerek Szigeten

  • 2023. június 08.

A Hajógyári-sziget újra benépesül június 16-tól három napra, a programban pedig lesz Halász Judit, Gryllus Vilmos, Poronty Cirkusz, bűvész, kézműves foglalkozások, bábszínház, sportprogram, állatsimogató, gasztronómiai játszótér, és ez még nem minden… Az idén egy, hosszú hétvégét átívelő Gyerek Sziget Fesztiválba sűrítették a szervezők a programok sorát, megannyi élményt kínálva kicsiknek, nagyoknak egyaránt.

olvass tovább