Kulcsszó keresés /


A bántalmazott belső gyermek

Ha valaki gyerekként azt élte meg, hogy egyedül van a bánatával, nincs aki segítsen neki és megvigasztalja, és mindent egyedül kell megoldania, az jó eséllyel felnőttként is arra rendezkedik be, hogy egyedül cipelje a hátán az élet terheit – esetleg nemcsak a sajátját, hanem még másokét is átveszi.

olvass tovább

Én így búcsúzom tőled

Nem mondta senki, hogy ez ilyen nehéz lesz. Hogyha valamit ennyire nem szeretnél, mégis tudod, hogy az a helyes, felnőtt döntés, hogyha véget vetsz és nem szenvedtek tovább, az sajnos nem validálja az űrt és a fájdalmat, amit maga után követel.

olvass tovább

Hogyan fogadjuk el a szeretetet?

Fogalmam sincs hogy kéne engednem, hogy szeressenek, mert ez egy olyan képesség, amit gyerekkorban kéne elsajátítani, hogy természetes legyen felnőttként a magabiztosság. Olyan, mint a beszéd, ha nem akkor tanulod meg, amikor fejlődésben vagy, kemény munka, hogy felcseperedvén magadévá tedd.

olvass tovább

Az Egyetlen. Tegyetek azért, amiért érdemes!

Évekig dolgoztam a máz levetésén annak ellenére, hogy körülbelül mióta az eszemet tudom, mindig igyekeztem játszmák és álarcok nélkül élni, de lássuk be az igyekezet itt nem elég . Sem az akarás sem a tuti módszerek nem fogják ezt helyetted kidolgozni belőled. Ugyan is ebben szocializálódtál. Ebbe születtél és ennek komoly oka van. Megtanultad a játszmázást, megtanultad valamilyennek mutatni magad. Beléd nevelte a kultúra amiben felnőttél a legfőbb szabályokat, ahhoz, hogy a közösség tagja lehess.

olvass tovább

Generációk egymás mellett Avagy hogy jön ahhoz az Európa Kiadó, hogy 2022-ben egy teltházas koncertet hozzon össze az A38-on?

Egy generáció nőtt fel rajtuk. Egy biztonságos közeg volt a barátságtalan 80-90-es évek Magyarországán. Egészen biztos, hogy azért a legtöbb 45+-os felnőttnek van az Európa Kiadóról valami halvány derengése, vagy épp emléke. Mégis hogy csinálják, hogy még mindig teltházas koncerteket hoznak össze?

olvass tovább

Gyermeki szerepben lenni a párkapcsolatban

Vizsgáljuk kicsit az emberi és a szexuális vonatkozásait a szerepeinknek, a szerepcserének. Az ember alapvetően három féle szerepében lehet: felnőtt, gyermek és szülő. Egy párkapcsolatban is felvesszük mind a három szerepet, de alapvetően főként a felnőtt szerepünkben vagyunk. Ilyenkor tudunk társ kapcsolatban és olyan társ dinamikával élni és szervezni a mindennapi életünket és pillanatainkat, amik meghatározzák a párkapcsolat és az egyén egészséges működését. Ám van, amikor átkerülünk szülői szerepbe. Például, ha tanítani szeretnénk valamit a párunknak, amihez szükséges egy intenzívebb időszak. Amíg ez egy időszakos „esemény” a két fél között, addig tanítást és tanulást szolgál. Az az üzenete: „Gyere velem, kövess, emelkedjünk közösen!”

olvass tovább

Mi is az a „birthday blues” és hogyan kezeljük?

  • 2022. május 05.

A „birthday blues” - avagy születésnapi depresszió gyakran felnőttkorban jelentkezik, amikor az öregedéstől való félelem elveszi ennek a fontos eseménynek az ünnepi aspektusát. Szomorúnak, stresszesnek érezzük magunkat, félünk a meglepetésektől, illetve a túlságosan tolakodó születésnapi üzenetektől - egyszóval azt kívánjuk, bárcsak senki ne emlékezne a születésünk napjára.

olvass tovább

Miért hitted el, hogy nem vagy képes dolgokra?

Sok felnőtt ember szenved attól, hogy baj esetén nem érez igazi támogatást – sem a környezete, sem saját maga felől. Magára hagyva érzi magát még akkor is, ha vannak körülötte, akiktől segítséget kérhetne. Lehet, hogy kap is valamilyen segítséget, de a lénye legmélyén lévő kínzó magárahagyottság-érzést ez nem enyhíti. Ez pedig többnyire abból fakad, hogy gyerekként nem kapott megfelelő ÉRZELMI TÁMOGATÁST.

olvass tovább