Kulcsszó keresés /


A passzív agresszió kezelésének 7 módja

A passzív agresszív az egyik legőrjítőbb személyiség típus. Ő az, aki folyton hárítja a felelősséget, másokban keresi a hibát és még csak nem is azt teszi, amit mond. Ő az állandó támadó ellenség. Akkor is védekezik és harcol, amikor nincs is rá szüksége. Képtelenség vele őszintén beszélni, mert nehezen érti meg más álláspontját.

olvass tovább

Olvass az emberekben, mint a könyvben

Sokfelé hallani manapság, hogy hazug világot élünk, hogy ritkaság számba megy ma már az őszinteség. De vajon tényleg így van, vagy pusztán csak saját tapasztalataink alapján alkotunk torzított valóságokat? Szeretjük azt gondolni magunkról, hogy kiváló emberismerők vagyunk, mi aztán könnyedén átlátunk azokon, akik hazudnak nekünk. De vajon tényleg olyan könnyű lenne tetten érni a hazugokat?

olvass tovább

Az idei évben a saját boldogságomra fogadtam

  • 2023. május 01.

Tavaly ilyenkor minden kilátástalan volt. Nem tudtam, mi fog történni velem és hogyan alakulnak majd a dolgok, és ha igazán őszinte akarok lenni, akkor teljesen elveszett voltam. Igazából a túlélésre játszottam, arra, hogy valahogyan fel tudjak állni abból a sok rosszból, ami körülvesz. Kétségbe voltam esve és mindenáron tudni akartam, hogy hogyan tovább...

olvass tovább

A figyelem ajándéka

Ebben az idő-pénz horizontú világban a legnagyobb kincs, amit adhatunk egymásnak, az az osztatlan őszinte figyelem. Nap, mint nap folytatunk egymással sablonos beszélgetéseket, pár szót váltunk, és a nagy rohanásban már a személyes találkozás varázsa is megkopni látszik.

olvass tovább

Mert a szeretet nem számolja a kromoszómákat

Lugosi Dórit már sokan ismerjük az Elég Jó Anya blog kapcsán, vagy a Mesélj anyukám podcast sorozat által. Dóri 4 csodaszép gyermek édesanyjaként ír évek óta az anyaság szép és árnyoldalairól egyaránt. A második gyermeke születésével azonban hatalmasat fordult vele a világ, amikor a születés után kiderült, hogy Zoárd a kisfia Down-szindrómával született. A kezdeti sokk után Dóri úgy gondolta az lesz a legjobb, ha kiírja magából a gondolatait, elsősorban terápiás célból, másrészt, hogy ezzel is segíteni tudjon, azoknak a szülőknek, akiknek szintén Down-os babájuk született. Az interjúban őszintén mesélt az érzéseiről, a hazai fejlesztés nehézségeiről és arról, mire tanította meg őt a Down-szindrómás kisfia.

olvass tovább

A Vád - A társadalom szemében hol kezdődik a bűn, a nemi erőszak, és miért is befolyásol minket a társadalom?

Karine Tuil egy 50 éves francia írónő, aki egy húszas éveiben járó fiatal határtalan vakmerőségével és a személyiségéből fakadó őszinteséggel ír olyan témákról a könyveiben, ami a valódi házasságtól a zsidó identitáson át a mindenkit érintő politikáig terjed. 2019-ben írta meg A Vád című művét, ami a szexuális erőszak témáját boncolgatja: megmutatva, hogyha bízol a másik félben, mert ismered az illetőt, mert talán közeli családtag, akkor is lehet valós erőszakról beszélni. Olyan kérdést is felvet, hogy vajon, ha meglátunk egy fiatalabb lányt egy idősebb férfival, akkor miért azaz általános vélemény, hogy biztos csak a pénze miatt van vele?

olvass tovább

„Nincs olyan, hogy te jó voltál. Vagy a produkció jó, vagy szar volt az egész

„Hoztunk valamit magunkból." Ez a Beck@Grecsó első közös lemezének és előadás-sorozatának a címe. Beck Zoltán a 30Y frontembereként, Grecsó Krisztián pedig őszinte, karakán és az egyik legnépszerűbb magyar írójaként már bizonyított. Január 24-én és 25-én létrejött lemezbemutatójukon azonban az egyéni ént elhagyva, közös egységként jelentek meg a Müpa-ban: a versekben, a megzenésített dalokban, a prózákban, a nevetésekben. Az esemény előtti órákban ültünk le velük egy gyors interjúra: beszélgettünk a nyíltságról, a magyar nyelvről, a szöveg valódiságáról, vagy éppen arról, hogy számukra mi is a siker. Megérkeztek. Megérkeztünk?

olvass tovább