Kulcsszó keresés /


A természet patikája

  • 2018. január 12.

Tudtátok, hogy a mai modern gyógyszeripar alapját is a gyógynövények képezik? A kozmetikai- és szépségiparról nem is beszélve. Melyek is ezek a gyógynövények? Tulajdonképpen minden olyan növény, aminek a népi hit vagy az orvostudomány gyógyító hatást tulajdonít. A gyógyerő általában a növények gyökerében, szárában, levelében vagy virágában rejtőzik, amit különböző módon tudunk kivonni.

olvass tovább

Ismerkedés, a nagy szakítás után

Kezdek úgy tekinteni az ismerkedésre, mint egy igen kimagasló tudományágra. És rá kellett döbbennem, hogy ez a fajta tudás abszolút nincsen meg bennem. Valahogy a romantikus regények és filmek világát meg kellene próbálnom a valósággal ötvöznöm. Bár hiszem, hogy létezik az ismerkedésnek is forgatókönyvért kiáltó típusa, de erre még nem leltem rá, pontosabban nem éltem át.

olvass tovább

Rejtélyek a múltból

Számtalan, máig megfejtetlen rejtély ismert a történelemből, az építészetből, vagy a tudományokból, melyek bármennyire is híresek, még mindig nem derült ki, hogy kik, miért és hogyan hozták létre, illetve mire szolgáltak egykor. Nem tudjuk pontosan, hogyan építették a piramisokat akkor, amikor még nem ismerték a kereket, nem tudjuk, valójában miért épült Stonehenge, és azt sem, hogy valóban létezett-e Atlantisz. Most azonban néhány kevésbé ismert rejtély közül mazsolázunk.

olvass tovább

Ételek, amelyek napi szinten fogyasztva, halálosak lehetnek

  • 2016. szeptember 17.

Annyi mesét hallunk az egészséges táplálkozásról, miközben sokszor nem is látjuk tisztán, hogy miért szállnak felénk ezek a tanácsok nap mint nap. Éppen ezért összeállításunkban igyekeztünk néhány olyan ételt összeszedni, amelyek napi szinten fogyasztva igencsak károsak lehetnek egészségünkre. Mindezt persze a miértekkel (mindenféle tudományos, érthetetlen fogalom nélkül) is megtoldva.

olvass tovább

Hétköznapi baktériumtanyák

  • 2016. május 28.

Az orvostudomány fejlődésével és a növekvő környezetszennyezéssel párhuzamosan, az emberek egyre egészségtudatosabbá váltak, odafigyelnek a tisztaságra, hogy milyen ételeket fogyasztanak, és mára gyakorlatilag mindenki táskájában megbújik egy kézfertőtlenítő vagy nedves törlőkendő. A nagy óvatosság ellenére azonban vannak olyan tárgyak, amiket számtalanszor megérintünk a nap folyamán, mégsem gondolunk rá, hogy igazi baktériumtanyák.

olvass tovább

Kémiai hámlasztás otthon

  • 2016. január 21.

A kémiai hámlasztók olyan anyagok, amiket ha kipróbálsz, soha többé nem akarsz majd lemondani róluk! Jelenleg ugyan még nem olyan elterjedt, mint a hagyományos fizikai bőrradír, ám folyamatosan nyomja előre magát a szépségiparban, nem véletlenül – jelenleg ez a tudomány által ismert leghatékonyabb fegyver a problémás bőr ellen: Legyen szó pattanásos, mitesszeres, rosaceás, pigmentfoltos, vagy csupán fakó, élettelen bőrről. A babapopsi bőr már nem álom többé – mi több, már egy használat után tapasztalhatod.

olvass tovább

A 10 sporttáplálkozási mítosz

  • 2015. november 22.

A sporttáplálkozás körül sok téves információ lebeg. Az egyetlen módja annak, hogy a mítoszokat megfejtsük és megtaláljuk az igazságot arról, hogy hogyan táplálkozzunk a maximális állóképességért, ahhoz meg kell vizsgálnunk a dolgok tudományos oldalát – vagy utánaolvasunk annak, aki ezt már megtette. Hát mi is pontosan ezt tettük, és rávilágítunk a 10 legnagyobb mítoszt a sporttáplálkozás világából.

olvass tovább

A zöld 50 árnyalata

  • 2015. július 06.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem kertjében sétálgatva érdekes építményre bukkanhat az arra járó. A kert közepén egy modern, már-már futurisztikus házat állítottak ki, aminek története rögtön felkeltette az érdeklődésemet, így utána jártam, hogy miért és hogyan került oda.

olvass tovább

A jóga varázsa, India kincsei

  • 2015. június 24.

Mi is a jóga igazi varázsa? Hogyan ejti rabul a gyakorlót, válik életmóddá, életszemléletté? Azt tapasztalom, hogy a testkultúra a szellemi értékekkel integrálva, óriási hiányt pótol mind egyéni, mind közösségi szinten: a belső tudatosság növelésével (egyéni és társadalmi szinten is) a testünkben és lelkünkben tobzódó féktelen energiák, vágyak, görcsök, félelmek legnagyobb megszelídítője, filozófiája pedig kultúránk nemesítőjévé, értékrendszerünk fejlesztőjévé válhat. A sok évezredes tapasztalati tudomány a belső harmónia, a lelki béke szubjektív élményét hozza el zaklatott világunknak, méghozzá egyszerűen megtanulható gyakorlatokkal.

olvass tovább