Kulcsszó keresés /


Testvérharcok

  • 2015. december 29.

„Add vissza azonnal, az az enyém! Anya, már megint elvette! Légy szíves, szólj rá! Annyira utállak! Soha többé nem játszom veled!” Az olvasók többségének bizonyára ismerősen csengenek a fenti mondatok, hiszen ahol egynél több gyerek nevelkedik egy családban, óhatatlanul előfordulnak hasonló perpatvarok. A kérdés az, hogy hol a határ: meddig tekinthetjük a testvérek közötti konfliktusokat elfogadhatónak, illetve mikor kell arra gondolnunk, hogy valami nagyon elcsúszott ezen a téren, ezért tennünk kell valamit.

olvass tovább

Óvodai konfliktus

  • 2015. november 26.

Magyarországon egy átlagos gyermek 2-3 éves kora körül kerül először társas, intézményi keretek között működő csoporthelyzetbe. Ez az időszak többek között a szociális érettség, a kommunikáció és a konfliktushelyzetek kezelésének szempontjából is mérföldkő. A kortárs csoport fejleszti a segítőkészséget, a mások iránti érdeklődést, de teret nyújt a versengésnek is. A gyereknek el kell fogadnia, hogy most már nem csak körülötte forog a világ és neki is alkalmazkodnia kell a társakhoz. Ez pedig az esetek egy részében összeütközésekhez vezet.

olvass tovább

Gyermekkori hasfájás vizsgálata ultrahanggal

  • 2015. november 15.

Kisebb gyermekeknél, serdülőknél is gyakori panasz a hasfájás. A szülő számára sokszor nehéz eldönteni, hogy a holnapi matek dolgozat, vagy komolyabb stressz, iskolai konfliktus, esetleg valamilyen egészségügyi probléma áll-e a tünetek hátterében. Az okok feltárásában az ultrahangos vizsgálat is segíthet.

olvass tovább

Mutass példát gyermekednek!

  • 2015. szeptember 28.

Kisbabát vállalni csodálatos dolog. A gyermekáldást soha ne a konfliktusok megoldása miatt, csakis a kiegyensúlyozott párkapcsolat kiteljesítéséért válasszuk!

olvass tovább

Milyen normákhoz igazodjunk?

  • 2015. március 13.

Azt hiszem, rengeteg konfliktus ered abból az elképzelésből, hogy nekünk és csakis nekünk lehet igazunk. Egy pillanatra sem merül fel annak a lehetősége, hogy elgondolkodjunk a másik igazán, hogy ő is számít, hogy neki is van múltja és egy szokásrendszer, amit magával hozott és amihez joga van.

olvass tovább

Vele, de nélküle

  • 2014. december 19.

Vajon miért van az, hogy manapság egyre több pár gondolja úgy: nem képes elviselni a házas vagy élettársi kapcsolatot? Mert ma már olyan modern világban élünk, ahol – ha anyagilag is megengedhetik maguknak – sok szerelmes inkább a különélést választja. Akár gyerekekkel, házasságban, monogámiában. Elmenekülve szürke hétköznapoktól, elfojtott konfliktusoktól. De vajon helyes ez Egy angol házaspár vall most a témában.

olvass tovább

A nyári szünet gondjai

  • 2014. július 08.

Közel három hónap az iskolai tanítási szünet, és gyakran az óvodák is bezárnak felújítás, nagytakarítás vagy egyéb technikai okok miatt egy hónapra is, akár. Nem kis terhet ró ez a családokra, mindig nagy kérdés, hogy a szabadságolások hogyan alakulnak, ki mikor tudja a munkából kivonni magát. Nem várható el a munkáltatótól, hogy a gyerekes dolgozónak kedvezzen, bár a jóléti társadalomban ez természetes lehet, mint akár gyerekbarát munkahelyek létrehozása is. Amíg nem így van, a konfliktusok beárnyékolják a nyári hétköznapokat.

olvass tovább

Családon belüli konfliktus

  • 2014. március 07.

A család, házasság kérdése egyre több embert foglalkoztat, ebben az írásban viszont arra helyezzük a hangsúlyt, hogy mi történik akkor, ha egy működő családon belül merül fel a megoldhatatlannak tűnő konfliktus?

olvass tovább

Szívből jövő tudományunk, a bocsánatkérés

  • 2013. július 20.

A múltkor a megbocsátásról értekeztünk. Arról is szóltunk, milyen hatékony tud lenni egy konfliktusban, ha elmondjuk a másiknak, hogy megbántott, és hogy emiatt mit érzünk. Szóval nem a fejére borítjuk azt a bizonyos bilit, hanem úrinő/úriember módjára viselkedünk. De mi van akkor, ha a másik korántsem egy Grál-lovag(nő)?

olvass tovább

Mire jók a tréningek?

  • 2013. július 08.

Elmerülünk a hétköznapokban, apró-cseprő vagy nagyobb teendők és gondok között. Talán jó, ha felemeljük a fejünket egy pillanatra és megfogalmazzuk magunkban, hogy mire is lenne szükségünk? Hogyan tudnánk úgy élni az életünket, ahogy szeretnénk? Hogyan közelíthetnénk a jelenlegi énünket az ideális énünkhöz? A stressz, kommunikáció, konfliktus, lelki egészség, párkapcsolat, szülővé válás mind olyan témák, amelyek életünk megkerülhetetlen oszlopai.

olvass tovább