A Social Media börtönében
Bizonyára Te is hallottál már a Social Media nevű szörnyről, aki az ágyad alatt őrzi minden álmod és elkísér a nap minden pillanatában.
olvass továbbBizonyára Te is hallottál már a Social Media nevű szörnyről, aki az ágyad alatt őrzi minden álmod és elkísér a nap minden pillanatában.
olvass tovább„Hogyha folyamatosan tanulunk, akkor idővel rálelhetünk akár a Szent Grálra!”
olvass továbbHihetetlenül könnyű ebben a társadalomban - ahol a közösségi média felölel mindent - körülnézni, és folyamatosan összehasonlítani magunkat más emberekkel. Úgy érezzük, hogy nem tartunk ott, ahol szeretnénk, mintha hiányozna valami, ami mindenki másnak megvan. Azt érezzük, hogy mások sokkal sikeresebbek vagy boldogabbak, szórakoztatóbbak nálunk. Az igazság az, hogy mindenki ugyanezt érzi időről időre.
olvass továbbItt a Műanyagmentes július! Ne használjunk műanyagot júliusban! – ez az üzenete annak a közösségi médiában született, mára sokmilliós nemzetközi követőtábort megmozgató kezdeményezésnek, amelyet a lassan lebomló műanyagok pusztító környezetkárosítása miatt hívtak életre a fenntarthatóságért küzdő civilek. Az egyszerhasználatos műanyagok száműzése egy egész hónapra – vagy életre – fontos ügy, hiszen évente világszinten mintegy 300 millió tonna műanyagot termelünk.
olvass továbbValljuk be, hogy a közösségi médiás megjelenést időnként erőteljesen túltoljuk. Teljesen természetellenes pózokban, és szituációkban készített képekkel van tele az Instagram is, aminek köszönhetően néha valóban egy kabaréhoz tudnánk hasonlítani az egészet. Ennek apropóján néhány srác készített pár képet, csak úgy, mint az "Instalányok". Imádjuk!
olvass továbbEgyre több szakember ért egyet azzal, hogy a gyermekeket nem feltétlenül kell szerepeltetni a világhálón. A szülőkben persze túlcsordul a büszkeség és mindenkinek eldicsekednének az új családtaggal és nekik ő a legszebb a világon, ezért minden aranyos amit csinál, ezért mindent meg kell mutatni.
olvass továbbA közelmúltban egy II. világháborúban játszódó minisorozat ejtett rabul. Roppant találóan, A hős alakulat címet választották a 8 évvel ezelőtt megjelent 10 részes, valós események alapján elkészített sorozatnak. Volt benne egy jelenet, mely kapcsán gondolkodóba estem.
olvass továbbMai világunkban fenekestől felfordult a szépségről alkotott kép. Köszönhetően a közösségi médiának és a hirtelen jött túlzásoknak, rengeteg nő méri önmagát egy hamis képhez, ami korántsem a valóságot tükrözi.
olvass továbbA boldog párkapcsolatban élőket nem az határozza, hogy a közösségi médiában mit osztanak meg egymásról. A valódi szerelmi kapcsolat nem olyan dolog, amelyet a közösségi médiaadatok segítségével lehet mérni - valójában nem számszerűsíthető. És ez pont így is van jól.
olvass továbbA héten találkoztam egy ismerősömmel. Nagyon régen láttam már élőben, de a közösségi oldalakon talán naponta, de az biztos, hogy hetente több alkalommal. Ebben nincs is semmi furcsa, mindenkivel megesik, hogy találkozik egy régen látott ismerőssel.
olvass továbbHerold Martina sok más nőhöz (és férfihoz) hasonlóan egyedül neveli kisfiát Zalánt, és kutyáját Milkát. Ami azonban hármasuk helyzetét mindenképpen különlegessé teszi, az az, hogy mindennapjaikat meg is osztja mind Instagram oldalán, mint pedig Pixyre nevű Youtube csatornáján keresztül. Az anyaság napos oldala mellett annak nehézségeiről, videózásról, a közösségi média előnyeiről és hátrányairól beszélgettünk, sőt, még az is szóba került, hogy vajon mennyi esélye van egy egyedülálló anyukának egy párkapcsolatra.
olvass továbbOlyan korban élünk, ahol a közösségi médiának köszönhetően, állandóan az arcunkba van tolva a látszólagos tökéletesség. Látjuk a tökéletes képeket a Instagram-on és az összes sikeres életutat a Facebook-on. Azonban nem árt szem előtt tartani, hogy ez az egész többnyire csak egy illúzió. Ha harmonikus életre vágysz, tegyél érte, más módon.
olvass továbbFent van és nem ír, Messengeren ő az első, akinek a neve felvillan, és még mindig nem szedte le a közös képeiteket. Miért, miért, miért? Ismerős gondolatok, ugye? Nem csak ezek miatt jársz jobban, ha egy darabig távol tartod magad a közösségi médiától.
olvass továbbA kormányok világszerte próbálják ellenőrzésük alatt tartani az állampolgárokat, ilyenkor a tiltakozási hullámok, választások, sőt még az iskolai vizsgák idején is gyakran arra utasítják az internetszolgáltatókat, hogy korlátozzák az internetelérést, főleg a közösségi médiához való hozzáférést. Ezzel a kihagyással sérültek az emberi jogok. Az Access Now nevű, a digitális jogokért küzdő szervezet csak 2016-ban több mint 50 internet-lekapcsolást dokumentált.
olvass tovább