Vertu Signature Dragon kollekció
A Vertu a kínai naptár szerinti sárkány évének tiszteletére megalkotta a Signature Dragon kollekciót.
olvass továbbA Vertu a kínai naptár szerinti sárkány évének tiszteletére megalkotta a Signature Dragon kollekciót.
olvass továbbA párizsi Louvre Múzeum falai között kel életre idén szeptemberben a kínai császárok egykori lenyűgöző lakóhelyeként szolgáló pekingi Tiltott Város.
olvass továbbA hagyományos koreai nemzeti viselet (hanbok) évszázadok óta különbözik a szomszédos népekétől, noha előzménye az északi nomád törzsek kaftánviseletéhez hasonló öltözék lehetett, s számos kínai jellegű viseleti darabot is átvettek. A koreai öltözék alapvető jellemvonása, hogy - nemre és származásra való tekintet nélkül - két részből állt.
olvass továbbBár továbbra is óriási a harc a nagy autógyártók között, nagyon úgy tűnik a BMW-t nem tudja befogni a két nagy rivális, az Audi és a Mercedes. Az eladások frontján a hárombetűs márka ha nem is toronymagasan, de stabilan őrzi az előnyét. A pozitív számok - kitalálhatják könnyedén - a kínai piac bővülésének köszönhető.
olvass továbbNem mondunk ma már nagy újdonságot, hogy a kínai autópiac, és ezen belül természetesen a luxusautó-piac a világ egyik legnagyobb és legfontosabb piacává vált. A kínai milliárdosok hatalmas autó- és motorflottáikkal elképesztik a világot. Ezért talán nem is meglepő, hogy az idei bizony már a 14-ik Shanghai Auto Show volt. Az autókiállítás sztárjai idén pedig túlzás nélkül állítható: két egyedi Bugatti Veyron.
olvass továbbDennis Hopper hagyatékának keddi árverésén 302 500 dollárért (64 millió forintért) kelt el Andy Warhol golyó ütötte lyukakkal "ellátott" Mao Ce-tung portréja. Az 1972-ben készült nyomaton a néhai kínai vezető arca kék, szája zöld.
olvass tovább1500 barlang, 2400 falba vájt kazetta, 100000 szobor. Ez jellemzi, ha csupán a statisztikát nézzük a világ egyik csodáját. A longmeni barlangtemplomokról van szó, mely vezeti azt az internetes szavazást, amely a legszebb kínai város címért zajlik. Már csak a legjobb 20 maradt állva.
olvass továbbA fiatal kínai színésznőt, Shu Qi-t az Emporio Armani új reklámarca, pontosabban Szingapúrban, Malajziában és Kínában a 2010/2011-es őszi-téli kampány időszakra.
olvass továbbAngelina Jolie legújabb filmjével mintha 20 évet visszaugrottunk volna az időben, ugyanis ismét mocorognak az oroszok. A kilencvenes években odáig süllyedt a nagy medve renoméja, hogy a lesajnált szövetséges pozíciójában Hollywood szemében már nem is ők, hanem például az arabok, vagy a kínaik lettek a fő ellenség. Ez mintha változna.
olvass továbbAlexander Wang a legfiatalabb amerikai tervező korosztályhoz tartozik a maga 26 évével. Ahogyan neve is mutatja, kettős identitásának köszönhetően (kínai - amerikai szülők) inspiráció, ihlete így munkái több, de legalábbis két forrásból mindenképp merít. Alexander Wang következik.
olvass továbbBryan Berg, amerikai építész saját Guinness rekordját döntötte meg egy kínai luxushotel, a Venetian Macau replikájának felépítésével. A nyugodt kezű mester negyvennégy napot töltött az egészen pontosan 218,792 kártyalapból álló konstrukció összeillesztésével, amely így a világ legnagyobb, kártyából készült építészeti alkotása lett. Az eredményt a már említett hotel aulájában mindenki megtekintheti, amíg...
olvass továbbJimmy Choo és a H&M együttműködése talán egy kicsit meglepő, de korántsem sajnálatos. A svéd luxusmárkánál már hagyomány, hogy időszakosan együttműködnek híres dizájnerekkel, cégekkel. Ez pedig most a kínai származású tervező.
olvass továbbA növényekben rejlő illóolajoknak az emberi szervezetre gyakorolt jótékony hatását már az ókorban felismerték. Éppen ezért a távol keleti népek- első sorban a kínaiak- előszeretettel használtak és használnak napjainkban is illóolajokat.
olvass továbbHollywood lassan tele lesz az ő kezük nyomával. Sztárok hordják őket, pólók millióit adják el, emellett a fél kínai textilipar őket hamisítja. Mondhatnánk, hogy nem kell ennél több. Pedig mindig van több pénz....
olvass továbbA majd négy évezrede formálódó kínai szexuális kultúra, melynek majd kétezer éves írott hagyománya is van, leginkább akkor ismerhető meg, ha a teljes erotikus és pornográf irodalomról képet alkotunk. Ebben a könyvem arra vállalkozott a szerkesztő, hogy kronológiai sorrendben rövid áttekintést adjunk a klasszikus kínai irodalom ezen aspektusáról.
olvass továbbA hippistílus és a nagyestélyik, valamint a pompás és utcai viselet meseszerű keveréke tette Anna Suit a sztárok kedvenc tervezőjévé. A kínai kivándorlók lánya a ruhák mellett saját kozmetika- és illatvonallal is büszkélkedhet.
olvass továbbA kínai Guangdong tartomány kormányzata egy párkereső adatbázis kiépítésén dolgozik, hogy a lakosok végre rátalálhassanak a szerelemre.
olvass továbbVan, aki kocsmába, van, aki meccsre, és van, aki a munkájába menekül a házisárkány barlangjából, de egy szerencsétlen sorsú kínai férfitársunk minden eddigieknél elkeseredettebb formáját találta a szabadulásnak.
olvass továbbGlobalizáció ide, dübörgő kapitalizmus oda, Kínában töretlenül folyik a szocializmus építése, amely már a lélekvándorlást is elérte. Szeptembertől életbe lép az a kínai törvény, amely megtiltja a tibeti buddhista szerzeteseknek, hogy engedély nélkül újjászülessenek.
olvass tovább