Kulcsszó keresés /


Fájdalom és időjárás – utánajártunk mit mond a tudomány az időjárás okozta panaszokról

  • 2022. március 25.

„Ha jön a hideg, sajog a térdem; ha front van, fáj a sebem; ha erős a szél, feszülnek az izmaim" – ugye ismerős? Sokunk számára egyértelmű az összefüggés az időjárás és a különböző nyavaják, fájdalmak felbukkanása között. De, valóban létezik az a hatás, amit a frontnak, a szélnek vagy éppen a hirtelen jött lehűlésnek tulajdonítunk? Kodak Adrienn a Sherlock Rehab humánkineziológusa egy rövid kitekintést ad a tudomány jelenlegi álláspontjáról a témában.

olvass tovább

Mi a „lezárás”?

Mostanában heves gondolatmenetekbe keveredtünk barátokkal és ügyfelekkel, hiszen a szavak sokszor mindenkinek mást jelentenek. Ezért nehéz a kommunikáció tudománya, hiszen nem csak azért felelek, amit mondok, hanem időnként talán azért is, amit ebből a másik megért. Ennek oka, hogy a szavaknak nem csak nyelvtani értelme van, hanem logikai, sőt érzelmi szintje is.

olvass tovább

Legszenvedélyesebb és legerőteljesebb párok a horoszkóp szerint

Nézegetted már hogy a horoszkópod szerint a kiszemelteddel összeilletek? Az igazi asztrológia tudományában csak a Nap jegyeinket összemérve egy másik emberrel, hogy összeillünk, csupán egy nagyon nagyon átlagos, felületes féligazságot kapunk. Ettől valójában sokkal több dolgot kell néznünk két ember horoszkópjának összevetésénél, mint a két ember jegye, ahhoz hogy reális összefüggéseket vonhassunk le mennyire illünk össze. Ettől függetlenül, ez is lehet egy kis támpont, és érdekesség, de ne vegyük túl komolyan.

olvass tovább

A bambusz jótékony hatásai

A bambusz az egyik legértékesebb növény a világon. A feljegyzések egészen 1500 évre nyúlnak vissza az orvostudományban. Azonban hajlamosak vagyunk megfeledkezni erről a csoda növényről, és annak jótékony hatásairól. Hoztam nektek néhány példát milyen jótékony hatásai is vannak a bambusznak.

olvass tovább

Mézesmadzag, bizonytalanság, kifogások, fél úton meggondoltam magam…

Sokan hajlamosak vagyunk azt hinni, köztük én is, hogy ha valaki meggondolja magát „útközben” az nem korrekt, esetleg kifogásokat gyártott valami vagy valaki miatt, vagy egyszerűen csak elhúzta előttünk a mézesmadzagot, mert ez a fétise, erre áramlik nagyobb mennyiségű vér a csiklójába, vagy a farkába. Nem az a célom, hogy tudományos magyarázattal szolgáljak a témában, hiszen minden ember más és más, egyszerűen csak a magam kis sztorijait próbálom most kielemezni, van bőven belőlük.

olvass tovább

Férfiszempont: Néha kell, hogy fájjon

Semmilyen védőoltást nem fedezett még fel a tudomány, ami megvédene minket saját magunktól. Amíg az emberben ott van a „kisördög”, egyáltalán amíg bekapcsolt állapotban van az egó, azaz az elme által gyártott, hamis éntudat, addig gyakrabban előfordulnak ezek a nem kívánt dolgok.

olvass tovább

Neuro-reumatológia, amikor a fájdalom a vezető tünet

  • 2020. november 06.

Magyarországon 1 millió ember küzd migrénnel, másik 1 millió fejfájással és szintén 1 millió azoknak a száma, akik krónikus derékfájdalommal élnek. A szakember szerint a fájdalom egy komplex idegrendszeri folyamat, amelynek részletesebb ismerete új lehetőségeket rejt az orvostudomány számára. Guba Katalin, a Medcity Egészségközpont neurológus-reomatológusa egy ritkán hallott kifejezést, a neuro-reumatológiát használja, mert úgy véli, hogy ezt a két területet együtt érdemes vizsgálni.

olvass tovább