Kulcsszó keresés /


Miért csesszük el?

Az-az igazság, hogy nem akarom megmondani a frankót, mert hiába írtam egy szakkönyvet a témában, nem vagyok még én sem tökéletes. Ha az lennék, egy boldog házasságban élnék, nem nyűglődnék azzal, hogy megértsem az emberi kapcsolatokat.

olvass tovább

Hogyan dolgozhatjuk fel tudatosan a veszteséget?

Azt mondják, a bánat színpadiasan jön, de én úgy érzem, inkább hullámokban. A bánat sok arcot ölthet magára, megjelenhet dühként, szomorúságként és félelemként is, de formájától függetlenül nehéz lehet rajta túl lépni. A fájdalom gyakran a veszteség után következő érzelem, ez lehet a szeretett személy elvesztése, kapcsolat / házasság, álom, karrier vagy akár életünk válsága. Nagy veszteség esetén általában a bánat változó intenzitásban és szintekben következik be.

olvass tovább

Miért végződnek ilyen gyakran válással a kapcsolatok/ házasságok?

A társadalmunk 75 százaléka szenvedő kisgyermekek felnőtt testbe zárva. Ezzel a Felföldi András idézettel kezdeném a kérdésre a választ. Felelősségvállalás hiánya, a gyermekkori sérelmek cipelése kapcsolatról kapcsolatra, mely programok futnak szüntelenül bennünk. Kirepülve a madárfészekből szárnyat csapkodunk, olykor mélyrepülésre vagy kényszerleszállásra kényszerülünk, de nem értjük, hogy miért kerülünk folyton folyvást örvénybe.

olvass tovább

Nem elég szeretni, jól kell szeretni!

Nem elég szeretni, jól kell szeretni! Te ismered, hogy a párod mely szeretetnyelvet beszéli? Kedvenc könyvem Gary Chapman : Az 5 szeretetnyelv: egymásra hangolva nagy segítséget nyújt ennek kitapasztalásában, s több házasság megmentőjeként is tekintenek rá.

olvass tovább

Amikor egy házasság megromlik

  • 2023. április 05.

Az emberek többsége azt mondja, hogy bizony a házasság a világ legkeményebb munkája. A kutatások azt mutatják, hogy a válások aránya körülbelül ötvenszázalékos. De melyek a haldokló házasság leggyakoribb jelei, és mit tehetünk a megmentéséért?

olvass tovább

A Vád - A társadalom szemében hol kezdődik a bűn, a nemi erőszak, és miért is befolyásol minket a társadalom?

Karine Tuil egy 50 éves francia írónő, aki egy húszas éveiben járó fiatal határtalan vakmerőségével és a személyiségéből fakadó őszinteséggel ír olyan témákról a könyveiben, ami a valódi házasságtól a zsidó identitáson át a mindenkit érintő politikáig terjed. 2019-ben írta meg A Vád című művét, ami a szexuális erőszak témáját boncolgatja: megmutatva, hogyha bízol a másik félben, mert ismered az illetőt, mert talán közeli családtag, akkor is lehet valós erőszakról beszélni. Olyan kérdést is felvet, hogy vajon, ha meglátunk egy fiatalabb lányt egy idősebb férfival, akkor miért azaz általános vélemény, hogy biztos csak a pénze miatt van vele?

olvass tovább

Harmincas nő társat keres

Már egy jó ideje tudom, hogy csak az időnket húzom. Nem illünk egymáshoz, talán sosem passzoltunk. „Míg a halál el nem választ..” – fogadtuk, mégis röghöz kötve keresem a kiutat a labirintusból. Egyszercsak kidurrant a lufi, amit eddig is csak az tartott egyben, hogy borzalmasan akartuk. Ha újrakezdhetném, nem akarnám ennyire. Nem szaladnék elszántan a vesztembe, hogy ki ne lógjak a sorból.

olvass tovább