Kulcsszó keresés /


Önmagunk boldogsága, önmagunk elfogadása nem múlhat azon, hogy mások mit gondolnak rólunk

Tolsztojtól olvasom a „Háború és Béke” második kötetét, amiben szintén megtalálható ez a téma. Hogy honnan vesszük a jogot arra, hogy megítéljük a másik embert? Hogy honnan vesszük a jogot arra, hogy eldöntsük, hogy ami nekünk rossz, az a másik embernek is ugyanolyan rossz? Mi jogosít fel arra minket, hogy másokról ítéletet mondjunk? A hatalmunk, az anyagi helyzetünk, vagy az, hogy férfinak születtünk-e?

olvass tovább

Párhuzamok – Mazda CX30 Skyactive X 100th Anniversary

Amikor a japán Jujiro Matsuda 1920 január végén megalapította dugógyárát, vélhetően nem volt tudomása arról, hogy a bolygó egy távoli pontján, Trianonban az első világháború győztes hatalmai éppen megkezdték a tárgyalást Magyarország térdre kényszerítéséről. Mr. Matsuda a dugógyár születésnapi tortáján 13 szál gyertyát fújt el éppen, miközben a világ ezen fertályán Adolf Hitler ünnepelte kancellári kinevezését. 25 gyertya volt már a céges szülinapi tortán, amikor Hitler csapatainak kapitulációjával véget ért a második világháború, hogy ezzel minden figyelem a Pacifik háborúra és a japánok legyőzésére összpontosulhasson épp Matsuda feje felett, épp az ő városában, Hiroshimában.

olvass tovább

'Megérteni annyi, mint megbocsájtani.' - Motiváló idézetek Ernest Hemingwaytől

Ernest Miller Hemingway amerikai, irodalmi Nobel-díjas regényíró, novellista, újságíró. Más volt, mint kortársai, inkább magába forduló, de annál szenvedélyesebb író volt. Érdekelték a férfias témák, de nem bonyolította túl az írásait, inkább szeretett az egyszerűségre, és érthetőségre törekedni az olvasói körében. Mind a szerelem, a magány, vagy éppen a háború témaköreiben.

olvass tovább

Az utolsó Mohikán – Jeep Wrangler Rubicon 2.0

Vannak márkák, amelyek egybeforrnak a termékkel, úgymond köznevesülnek. Függetlenül attól, hogy a mai napon ki az adott termék gyártója, a termék nevét az első gyártó viszi tovább. Gondoljunk csak a Frigidaire-re, a Rotring tollra vagy éppen a celluxra, de mondhatnám éppen a kukásautót is, amely a KUKA nevű cég által gyártott szemétszállító autóról kapta a nevét. Pontosan ilyen a Jeep márkanév is. Ugyanis az első és méltán híres dzsipet, a II. világháború katonai terepjáróját a Willys-t, a Jeep gyártotta.

olvass tovább

Felfedezésre váró Afrika - Uganda

  • 2020. március 17.

Mióta Ugandából hazaérkeztem, mindenki a polgárháborúról, az Aids-ről és a gorillákról kérdez. Pedig ez az afrikai ország nem nyomorog, és nem csak e különleges állatok miatt érdemes a fekete kontinens idehaza szinte teljesen ismeretlen vidékére utazni.

olvass tovább

20 apróság, amivel jobbá teheted a világot

Sajnos gyakran támadhat az az érzésünk, hogy egy szörnyű világban élünk. A csapból is az folyik, hogy naponta hányan halnak meg, mennyi háború zajlik folyamatosan, emberek szenvednek fizikai vagy szóbeli bántalmazás miatt. Persze ilyenkor elkaphat az érzés, hogy mindez távol van tőlünk, körülöttünk nincsen semmi baj, és egyszerűbb folytatni a kedvenc sorozatunk aktuális részét, miközben a pizzánkat várjuk, ezzel is kizárva a sok negatív dolgot, ami nap, mint nap körülölel minket.

olvass tovább

A harmadik világ problémái

Mit is nevezünk pontosan harmadik világnak? Azok az országok tartoznak, melyek a hidegháború időszakában sem a nyugati hatalmakkal, sem a keleti blokkal nem kötöttek szövetséget. Ezt a kifejezést Alfred Sauvy demográfus alkotta meg 1952-ben.

olvass tovább

Érzelmeink és játszmáink elevenednek meg a most debütáló Haraszti Blanka mixed art alkotásain

  • 2019. június 10.

Szombaton este nyitották meg Haraszti Blanka festőművész első kiállítását a The Studios-ban, a bemutatott festmények különböző lélekjátékok színházát mutatják be. Haraszti Blanka pár évvel ezelőtt lépett be a festészet világába , a kezdeti korszakban főként szépérzéket megmozgató témákat választott, azonban ez nem elégítette ki alkotói szomját, ezért fő inspirációjának az emberi lélek misztikumát választotta. Ekkor született meg benne a gondolat, hogy az érzelmek által folytatott háborúkról szeretne festeni. Azért, hogy ne csak a vászon beszéljen, Ragályi Marci fotóművészetének segítségével közösen keltették életre a festmények szürreális világát.

olvass tovább