Kulcsszó keresés /


3 tévhit a gyermekkori fejfájásról

  • 2023. augusztus 08.

A fejfájás problémája a gyermekeket is érinti, nem csak a felnőtteket. Ennek ellenére, vagy éppen ezért, a magyar szülők kevesebb mint fele veszi csak igazán komolyan, ha gyermeke fejfájásra panaszkodik. Sokan korábbi saját tapasztalataikra, vagy rossz beidegződésekre támaszkodnak a kezeléskor. A gyermekkori fejfájásnak több típusa létezik, nem mindig egyszerű felismerni, Dr. Google pedig nem a legjobb tanácsadó. Ha felismerjük a problémát, többféle kezelési lehetőség áll előttünk.

olvass tovább

Újra felfedezni saját értékünket? Az egészséges önértékelés lépcsőfokai

  • 2023. augusztus 06.

Ugyanis legtöbben valamilyen gyermekkori vagy fiatalkori trauma hozadékaként sajnos nem rendelkezünk egészséges, sőt, akár csak kicsit is kielégítő önértékeléssel. Ezen azonban tudunk dolgozni, ami cseppet sem egyszerű, sőt, kifejezetten időigényes feladat, azonban a megnövekedett önbizalmunk és magabiztosságunk a társas kapcsolataink minőségén is javítani fog.

olvass tovább

Hálás vagyok a sorsnak, hogy van egy nővérem

A testvéri kapcsolatok rendkívül fontosak és valójában az egész életünket meghatározza az, hogy van-e testvérünk, és ha igen, milyen vele/velük a kapcsolatunk, hiszen személyiségünk fő vonásai gyermekkorban alakulnak ki, amelyben a családunk szerepe vitathatatlanul fontos.

olvass tovább

Hagyjunk fel a pozitív gondolkodással! - Az első lépés az egészség felé

A rák, a szenvedélybetegségek, sőt majd minden krónikus betegség visszavezethető a gyermekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására - vallja a magyar származású, világhírű tudós, dr. Máté Gábor, aki A test lázadása címmel írt könyvében saját tapasztalatai, kutatási eredményei és pácienseinek példáján keresztül világítja meg, hogyan hatnak korai élményeink a stresszre adott reakcióinkra és hogyan befolyásolja a világról és más emberekről alkotott képünk az egészségünket. A könyv alapgondolata ilyenformán egészen egyszerű: szerzője arról ír, hogy az emberek egészsége nem független az érzelmeiktől és lelkiállaputoktól sem.

olvass tovább

Választhatunk életszemléletet

Fáradt vagyok és tehetetlen. Hozzászoktam, hogy az ember életében magaslatok és mélységek váltakoznak. De amikor egy mélység következik, rendre visszavágyom a gyermekkorba, amikor még olyan szupernek tűnt a felnőtt lét. Gondolom minden ember életében vannak olyan szakaszok, amelyeket túlélő üzemmódban lehet csak kibírni.

olvass tovább

Miért végződnek ilyen gyakran válással a kapcsolatok/ házasságok?

A társadalmunk 75 százaléka szenvedő kisgyermekek felnőtt testbe zárva. Ezzel a Felföldi András idézettel kezdeném a kérdésre a választ. Felelősségvállalás hiánya, a gyermekkori sérelmek cipelése kapcsolatról kapcsolatra, mely programok futnak szüntelenül bennünk. Kirepülve a madárfészekből szárnyat csapkodunk, olykor mélyrepülésre vagy kényszerleszállásra kényszerülünk, de nem értjük, hogy miért kerülünk folyton folyvást örvénybe.

olvass tovább

Lépj ki a régi cipődből! Adj új irányt az életednek!

A nyugat-európai emberek többsége mélyalvásban tölti az életét. Felkel reggel, felvesz egyet a szekrényében tárolt régi "lábbelik" közül, majd útnak indul és végig csinálja az egész napját úgy, hogy fogalma sincs, mi értelme volt egyáltalán ennek az egésznek. Mert a legtöbben nem a saját életüket élik. Pusztán ismétlik azokat a működésmódokat, amiket a szüleiktől, hozzájuk közelálló személyektől gyerekkorukban láttak. Ám azok a dolgok, amik gyermekkorunkban túlélésünket segítették, ma már boldogságunk útjában állnak. De melyek ezek a régi cipők pontosan? És hogyan léphetünk ki belőlük?

olvass tovább