Kulcsszó keresés /


Dolgok, amiket valaki azért tesz, mert nem akar újra lelkileg sérülni

  • 2024. január 16.

Van, amikor valaki már annyiszor esett ugyanabba a hibába, hogy szinte sikítva fut a másik irányba, ha azt érzi, hogy érzelmek kerülhetnek a képbe az ő oldaláról. Ez nem azért van, mert nem akarna nyitni a másik felé, hanem mert fél. Fél, hogy újra visszaélnek a bizalmával. Néha ez a túlzott óvatosság ridegségnek, elutasításnak tűnhet. De van pár mód arra, hogy különbséget tegyünk az ignorálás és a sérüléstől való félelem között.

olvass tovább

Az élvezet iránti vágy, és a fájdalomtól való félelem egyaránt nyomorúságos állapot

Akár fizikai, akár mentális, ugyanis mindkettőhöz szükséged van valamire, ami rajtad kívül áll. Szükséged van valamiféle "eszközre", ami a vágyad, illetve a félelmed eszközéül szolgál. Ezzel még nem is lenne túl nagy gond, ha az a bizonyos eszköz időtálló lenne és tartós tudna maradni. Azonban nem tud, mert ebben az univerzumban az eszközök, akár anyagi, akár mentális jellegűek, elkopnak, elhasználódnak, elértéktelenednek, esetleg elvesznek.

olvass tovább

Mit él meg egy elköteleződésre képtelen ember?

  • 2024. január 09.

Egy párkapcsolat kemény meló, és ezt nagyjából mindenki pontosan tudja. Vannak emberek, akik talán pontosan emiatt nem is szeretik azt a szót használni, hogy párkapcsolat. Nyilván mind tudjuk azt is, hogy ez a menekülésnek egy formája. Hiszen ezzel pontosan a felelősség alól mentik fel magukat, ami pedig lássuk be, egy igazi kapcsolat velejárója.

olvass tovább

Fel lehet készülni az anyaságra? Ha igen, hogyan?

  • 2023. november 16.

Bármennyire is vágyunk egy gyermekre, nehéz valóban felkészülni a várandósság időszakára és az azt követő kismama létre. A kisbaba fejlődésével egyszerre változik az anyai test és a lélek is. Mindkettő törődő figyelmet és türelmet igényel. Az énből “mi” lesz és ezzel jön a megannyi félelem, kétely és kérdés is. Hogyan lehet ebben a sok változással járó időszakban a testet és lelket is harmóniában tartani? Ebben segít Zágoni Bettina perinatális szakember és Jeges Jutka kismama és baba-mama tornaoktató.

olvass tovább

Milyen energiák állnak a szorongás mögött?

Különböző szorongástól ma már nagyon sok ember szenved. A világ még sem veszi ezt elég komolyan, pedig ha a test jelez, annak mindig oka van és a mérgezett pillangók tánca a gyomrunkban, később sokkal nagyobb bajt is okozhatnak. Meg lehet tanulni kezelni a szorongást, de az igazi gyógyulás akkor kezdődik el, ha megtaláljuk a kiváltó okokat.

olvass tovább

Tévhitek az önbizalomról – ne dőlj be nekik!

Tartozom egy vallomással: régebben szörnyen önbizalom hiányos voltam. Azt hittem én vagyok az egyetlen ilyen – kívülről mindenki más olyan magabiztosnak és lazának látszott! Természetesen megpróbáltam én is annak tűnni, de emellett elkezdtem magamon dolgozni - és ettől a helyzet még rosszabbá vált! A motivációs irodalom korai szakaszában olyanokat olvastam, hogy álljak mindig pozitívan a dolgokhoz, ne legyen bennem félelem, ne legyen bennem kétely, higgyek feltétel nélkül és akkor majd elég pozitívan fogok rezegni ahhoz, hogy megvalósítsam az álmaimat.

olvass tovább

Hogyan dolgozhatjuk fel tudatosan a veszteséget?

Azt mondják, a bánat színpadiasan jön, de én úgy érzem, inkább hullámokban. A bánat sok arcot ölthet magára, megjelenhet dühként, szomorúságként és félelemként is, de formájától függetlenül nehéz lehet rajta túl lépni. A fájdalom gyakran a veszteség után következő érzelem, ez lehet a szeretett személy elvesztése, kapcsolat / házasság, álom, karrier vagy akár életünk válsága. Nagy veszteség esetén általában a bánat változó intenzitásban és szintekben következik be.

olvass tovább