Kulcsszó keresés /


Rákkeltő ételek? Ezeket érdemes mellőzni.

  • 2024. május 07.

Az emberi test alapvetően úgy van tervezve, hogy egy egész életet szolgáljon Azonban sajnos olykor nem bánunk a szervezetünkkel kegyesen és számos olyan ételt/italt fogyasztunk, mely a legkevésbé sem egészséges. Sőt sajnos ezek közül jó néhány rákkeltő is. A tartósítószerek, az adalékanyagok és az extra só és cukor megterheli testünket. És hogy mely ételekre érdemes figyelni?

olvass tovább

Férfiszempont: A kontrolláló személy

Valamilyen szinten mindenki gyakorolja a kontrollt. A jó szellemi állapotban levő ember ezt leginkább az autóvezetés közben alkalmazza, és „uralja a gépjárművet", kontrollál egy munkafolyamatot vagy a beosztottjait, de mindezt egészséges kontroll formájában teszi. Aki rosszabb állapotban van, a kontrollt önzésből kiterjeszti a párjára és a hozzátartozóira is, és amikor mindezt egy bizonyos ponton túl is megteszi, akkor azt mondjuk az illetőre, hogy kontrollmániás.

olvass tovább

Egy önmagát nem szerető ember sosem fog tudni egy egészséges kapcsolatban működni

  • 2024. április 30.

Ha azt gondolod túlértékelik az önszeretet fontosságát, tévedsz. Mai világunk kétségbeesett, érzelmileg nem megfelelően funkcionáló emberek tömegéből áll. Csodálkozunk, hogy folyton ugyanazokat a köröket futjuk, toxikus kapcsolatokban találjuk magunkat. Miközben a válasz mindig is ott volt előttünk. Amíg nem tanulod meg önmagadat szeretni, addig újra meg újra ugyanazokat a pofonokat kell majd bezsebelned.

olvass tovább

Negatív szülői minták, melyeket hordozunk a későbbi párkapcsolatainkba

  • 2024. április 30.

Számos dolgot viszünk tovább a családi mintáink alapján, melyek szerves részét képezik későbbi kapcsolatainknak. Sokszor nem is gondoljuk mennyi mindent le kellene tennünk, hogy ezekkel ne mérgezzük a párkapcsolatainkat. Ezeken a szülői mintákon nekünk kell dolgozni, ha valóban egészséges kapcsolatokat szeretnénk kialakítani a jövőben.

olvass tovább

Fiatalkori traumáink hatására az önbizalmunk szenved csorbát

  • 2024. április 29.

Ugyanis legtöbben valamilyen gyermekkori vagy fiatalkori trauma hozadékaként sajnos nem rendelkezünk egészséges, sőt, akár csak kicsit is kielégítő önértékeléssel. Ezen azonban tudunk dolgozni, ami cseppet sem egyszerű, sőt, kifejezetten időigényes feladat, azonban a megnövekedett önbizalmunk és magabiztosságunk a társas kapcsolataink minőségén is javítani fog.

olvass tovább

5 bizalom romboló jellemvonás

A bizalom nélküli kapcsolat olyan, mint a gáz nélküli autó. Benne maradhatsz, amíg csak akarsz, de nem fog elvinni sehová. A bizalom, az egyik legfontosabb feltétele egy egészséges, tartós kapcsolatnak. Légy óvatos, ha az alábbi jellemzőket tapasztalod. Akik túlságosan bizonygatnak valamit, azok mellett egészségesen jelenik meg bennünk a kétség és a gyanakvás.

olvass tovább

Nem születünk nőnek, hanem azzá válunk

Egy kislány számára a nőiesség első közvetítője az édesanyja. Ha az anya szereti, elfogadja önmagát, és kiteljesedik női szerepeiben, akkor ezt az önszeretetet képes átadni a lányának, és bátran, egészséges önbizalommal telve együtt néznek farkasszemet a nőiességgel. A lány tiszteli a női szerepét megélő, önelfogadó anyát, és az ő tiszteletével, képes majd tisztelni az önmagában élő nőt is.

olvass tovább

A perfekcionizmus mérgező hatásai - és minden, amit ezek miatt teszel

  • 2024. március 26.

A perfekcionizmus egy létező dolog, amely az egyént arra készteti, hogy mindig tökéletesnek kell lennie. Nem képes elfogadni semmi középszerűt, vagy bármit, amit kevesebbnek ítél meg a tökéletesnél. Keményen bírálja önmagát és ezzel sokszor pont azt az egészséges kontrollt veszti el, amely a mentális jóléthez szükséges. Ha a következőket tapasztalod magadon, akkor érdemes elgondolkodnod azon, hogy nálad is fennáll a perfekcionizmus, mint toxikus probléma.

olvass tovább