Kulcsszó keresés /


Hogyan kezeljem a negatív dolgokat az életemben? – 3+1 tipp a lelki békédért

Legyünk őszinték. Egy csomó rossz dolog van az életünkben. Hát nem? Gondok a családban, a munkahelyen, a lakhelyünkön, betegségek, veszekedések, szakítások, Híradó… soroljam még? Nem csoda, ha néha úgy érezzük, hogy valósággal elárasztanak minket a negatív impulzusok. Mit tudunk ilyenkor tenni azért, hogy visszanyerjük a nyugalmunkat és a lelki békénket?

olvass tovább

A rejtett depresszió 9 jele

Alapvető különbség van a szomorú és a klinikailag depressziós személy között. Az előbbi olyan, mint a napfogyatkozás, az utóbbi mint az örök éjszaka. A depresszió napjainkban egy olyan betegség, amely sok embert érint részlegesen vagy teljesen. Az elérési statiszták szerint az arányok elég nagyok ahhoz, hogy a depressziós emberek elnyomják az érzésüket, szégyelljék vagy hogy úgy érezzék egyedül vannak ebben a kirekesztett állapotban.

olvass tovább

Fertőzőek vagyunk egymásra lelkileg?

A maszkolós korszak elgondolkodtatott, hogy milyenek is vagyunk néha, hogy milyen „betegségeket” hordozunk és adunk át másoknak. Tényleg hasznos lenne néha befogni a szánkat, mert a szavainkkal több ember életét tettük már tönkre. Szülők a gyerekek szárnyait, szavakkal törték le.

olvass tovább

Betegségeink lelki okai

A hivatalos orvostudomány, eddig még nem fogadta el azt a tézist, miszerint lelkünk, testünkön keresztül is jelez, beszél hozzánk. A nyugati orvoslás, a tünet kezelésére összpontosít, a valódi okok megtalálása, és gyógyítása helyett. Szerencsére, egyre több orvos, és terapeuta kezdi visszavezetni a betegségeinket, lelki eredetű okokra is. Vajon lelkünk tényleg az utolsó kiáltásait intézi felénk testünkön keresztül, hogy vegyük észre valami nem az igazi?

olvass tovább

A dohányzás elhagyása nem csak Önre lesz jó hatással - A Dohányzásmentes Világnap

  • 2024. május 31.

A dohányzásról mára közismert tény, hogy elképesztően káros a hatása, többek között a különböző rákos és tüdőbetegségek legfőbb okozója. Nem csak az Ön egészségére van káros hatással, hanem másokéra is: a cigarettafüst belégzésével ugyanis a környezetében lévők egészségét is károsítja és nem csak a passzív dohányzás miatt, hanem a harmadlagos dohányfüsttel is, ugyanis a dohányfüstből származó különböző káros anyagok a zárt térben megmaradnak a berendezési tárgyakon és a falakon is.

olvass tovább

Mikor kell a fejfájás esetében komolyabb betegségre gondolni?

  • 2024. április 01.

Szinte mindenkinek szokott fejfájása lenni időnként. A megkönnyebbülést általában a vény nélkül gyógyszerek okozzák ez esetben. Más esetekben a pihenés és a feszültség enyhítése. Időnként azonban a fejfájás figyelmeztethet egy súlyos egészségügyi problémára. A magas vérnyomás, agyvérzés, agydaganat, szén-monoxidmérgezés, fertőzések és agyrázkódás összekapcsolhatók például a fejfájással.

olvass tovább

A legfinomabb zabpalacsinta receptek

  • 2024. március 09.

Mindenki hallott már a zab fantasztikus hatásairól: csökkenti a koleszterinszintet, a rák kockázatát, véd a szív- és érrendszeri betegségektől. Magas a rosttartalma és sokáig teltségérzetet biztosít. Rengeteg vitamint, ásványi anyagot és antioxidánst tartalmaz, valamint gazdag szénhidrát- és fehérjeforrás is. Jótékony hatással van az idegrendszerre, rendszeres fogyasztása jót tesz a hajnak és a bőrnek is. Ráadásul elkészítése gyors és egyszerű. Ha a hagyományos zabkása helyett valami különlegesebbet ennél, érdemes kipróbálni a zabpalacsintát.

olvass tovább

A depresszió jelei

  • 2024. február 28.

Bár a lélek egészsége egyre nagyobb szerepet kap napjainkban, még mindig hajlamosak vagyunk szemet hunyni, hogy ha magunkon, vagy egy hozzánk közel álló emberen véljük felfedezni a depresszió jeleit, és megmagyarázni különböző indokokkal, tagadva egy valós, létező, és rendkívül veszélyes betegséget. Íme, a depresszió legjellemzőbb tünetei. Fontos, hogy az alábbi tünet együtteseket ismerjük fel, és ha felfedezzük őket, ne legyintsünk vállvonogatva, hogy ugyan, ez csak átmeneti rossz periódus.

olvass tovább

Tévhitek a növényi alapú táplálkozásról

  • 2024. február 26.

Hiánybetegségeket okozhat a vegán vagy a vegetáriánus étkezés, és nehezen lehet bevinni a szükséges tápanyagokat? Vagy azzal, hogy lemondunk az állati eredetű élelmiszerekről vagy legalább csökkentjük a mennyiségét, már eleget tettünk a fenntarthatóságért? Bár a húsmentes étkezésnek egészségügyi és környezetvédelmi előnyei is vannak, egyáltalán nem mindegy, miként választjuk meg az ételeinket.

olvass tovább