Kulcsszó keresés /


10 módja annak, hogyan ápolhatod a lelkedet

Az önszeretet nem egyenlő az önzőséggel. Ahogy jönnek a hideg, sötétebb napok, jobban érezhetjük az igényét annak, hogy bevackoljuk magunkat, többet törődjünk önmagunkkal. Ellenben, a lelki egyensúlyunk megőrzése érdekében, nem csak az őszi-téli időszakban kell jobban figyelnünk magunkra. Mindennap tehetünk azért, hogy a magunkra fordított figyelmet, önszeretetet, évszaktól függetlenül tápláljuk.

olvass tovább

Ő is a történet részesévé válik, avagy ezek jellemzik a toxikus szülő viselkedését

  • 2023. január 20.

Természetesen egy szülő sincs tudatában annak, hogy mérgező hatással van a gyermekére. Azonban ezek a nevelési hibák nem szeretetből fakadnak, legtöbb esetben inkább önzőségből. Bármi is legyen az ok, ezzel lelki sérüléseket okoznak gyermekeiknek. Felsorolunk néhány viselkedést és tulajdonságot, melyek alapján könnyebben felismerhetővé válnak a mérgező szülők.

olvass tovább

Senki nem szerethet engem, amíg önmagamat nem szeretem

Aki önmagát nem szereti, az nem gyöngéd, nem jóságos önmagához, és jótett helyébe már régen nem várja a jót. Azt gondolja, a szeretet kizárólag másokra vetülő, másokkal kapcsolatos érzés, szeretni csak kifelé lehet, és soha nem lehet egyszemélyes élmény. Aki önmagát szereti, az csak egoista, önző, hiú érdekember lehet, vallják eltökélten az önmagukkal diszharmóniában élők. Mennyire nincs igazuk. Az önmagukkal rossz viszonyban lévő, szétcsúszott, negatív emberek valóban nem értik, mit szeressenek önmagukon, közben pedig kétségbeesetten, figyelemre, elfogadásra, dicséretre, és szeretetre szomjazva élnének támaszkodó kapcsolatokban.

olvass tovább

Mikor kellene egy kicsit önzőnek lennünk?

  • 2022. november 16.

Nagyon igaz, hogy fontos, hogy gondoljunk másokra, ne csak kizárólag önmagunkra. Az élet azonban rafinált gépezet, időről-időre dob olyan helyzeteket, amikor igenis be kell keményíteni, és a sajátodon kívül, mindenki másnak az érdekeit figyelmen kívül kell hagyni.

olvass tovább

Azt mondják, hogy farkastörvények uralkodnak a világunkban. A gyengéket megeszik.

De valóban nem is tudjuk igazán mi az ami ebben a tételben működik. Mi a gyengeség? Mitől lesz valaki erős? Mik a farkastörvények? Nyilván ennek is van egy látható és felszínes és egy mély, sokak számára láthatatlan szintje. A felszínes az az, hogy ha nem harcolsz, védekezel, válsz a többség által gyakorolt minták követőjévé, akkor elveszel, mert felfalnak az önzőséggel, a kihasználással, az érdekek követésével. Az, hogy ha te magad nem azt az aspektust követed, hogy semmi sem számít, csak te. És az amit érzelmileg, vagy fizikailag megszerzel.

olvass tovább

Önző vagy, ha magadra gondolsz?

Nagyon sokan azt hiszik, ha magukra gondolnak, a saját fejük után mennek, saját értékrendjüket képviselik, és azt teszik, ami nekik jó, akkor önzők lesznek, akik nem gondolnak másokra. De valóban attól válunk önzővé, ha azt az életet éljük, ami számunkra helyes és örömet ad?

olvass tovább

Egy kapcsolat két emberen múlik. A nárcisztikus kapcsolatnál a hibáztatás miért redukálódik le mégis az egyik félre?

Szakít, de visszatér. S vajon mennyire önző dolog egy ilyen személynek hangosan kimondani azt, ami éppen benned megy végbe? Vajon mennyire önző dolog hangosan kimondani azt, ami belül összetört téged? És valójában ki kell mondani, vagy elég, ha csak saját magadnak bevallod? Mennyire szabad önzőnek lenni egy kapcsolatban?

olvass tovább

Hogyan kezeld az önző embereket?

Ha van olyan családtagod, partnered, barátod vagy munkatársad, aki mellett úgy érzed, hogy láthatatlan vagy, mert ritkán figyel a szükségleteidre, tudd, hogy nem vagy egyedül. Vannak emberek, akik képtelenek magukon kívül másokra is gondolni vagy beleképzelni magukat más helyzetébe, mert annyira énközpontúak. Mi velük szemben a helyes reakció?

olvass tovább