Kulcsszó keresés /


A családi mintázatokról: avagy hogyan választunk magunknak szülőket és hogyan adjuk tovább szülőként az elakadásainkat?

A héten volt egy nagyon izgalmas elemzésem, azaz kettő. Egy édesanya keresett meg születési képlet elemzéssel kapcsolatban, de nem csak magára, a kisfia képletére is kíváncsi volt. Nagyon szeretek tudatos embereket elemezni, az pedig végképp simogatja a lelkem, ha egy anyuka ennyire célirányosan szeretne foglalkozni a gyermekével. Ő egy teljes születési képlet elemzést kért, míg kisfia mintázatait (az én javaslatomra) egy rapid elemzés keretein belül néztük meg, kiegészítve azzal a résszel, amikor életkorok bontásában nézzük meg, mikor-melyik téma jöhet elő.

olvass tovább

Létezik objektív valóság vagy mindenkinek más a valósága?

Sokszor elgondolkodtam már azon, hogy vajon egy-egy konfliktus, egy-egy félreértés során hogy nem látja a másik személy a valós helyzetet, a lecsupaszított igazságot? Hogyan ragaszkodhat valaki hamis nézetekhez, fittyet hányva annak valóságtartalmára? De mi van akkor, ha az ő valósága más? Ha az ő igazsága szerint minden éppen az ellenkezője a történteknek? Létezik vajon objektív valóság? Vagy mindenkinek más a valósága?

olvass tovább

Menekülés a párkapcsolatoktól

Nagyon gyakori jelenség a párkapcsolatok elején, hogy elindul egy folyamat, majd az egyik fél behúzza a kéziféket és menekülni kezd a kapcsolat elől. Van egy tévhit, ami masszívan tartja magát: nevezetesen az, hogy a szerelem fájdalmas tud lenni. Ez nem igaz. A szerelem sosem fájhat, hisz alapja a szeretet. A szeretet pedig nem fáj. Soha! Mi történik akkor?

olvass tovább

8 dolog, ami emeli az önszeretetedet

Szeretetre és boldogságra vágyunk, de ezt nem mindig könnyű elérni. Néha a sok munka és a stressz, elhatalmasodik az életünkön és rezignálttá, kiégetté válunk. Amikor ez megtörténik, akkor szükséges, hogy átalakítsuk az életünket, és a változásra összpontosítsunk. A következő nyolc egyszerű változást gyakran elfelejtjük megtenni, miközben a változásra vágyunk. Ha valóban boldogok szeretnénk lenni, ezeket a lépéseket szükséges beépíteni az életünkbe.

olvass tovább

Mennyire lehetünk megalkuvók, ha az elveinkről van szó?

Bármilyen szociális kapcsolat gördülékenységéhez és sikeres fenntartásához szükséges kompromisszum kialakítsa, egyfajta közös megalkuvás a másik féllel, mely során alkalmazkodunk egymáshoz és elfogadjuk egymást, tiszteletbe tartva a másik személy és ugyanakkor a saját véleményünket. Mi történik azonban akkor, ha egy olyan helyzet alakul ki, ahol az elveink forognak kockán? Szabad-e megalkudnunk velük szemben is?

olvass tovább

’Többet akarok, csak azt nem tudom megmondani, hogy pontosan miből’

  • 2023. május 08.

Sokat szoktunk beszélni az életközepi válságról, azonban egyre több huszonéves kénytelen szembesülni vele, hogy ez a szorongató érzés bizony a huszonötödik életéve körül is hatalmába kerítheti. Ilyenkor könnyen legyinthetnénk, hogy mégis mitől lehet frusztrált vagy éppen fáradt ilyen fiatalon az ember, azonban érdemes lenne inkább körüljárni a problémát.

olvass tovább