Napi Üzenet - július 24.
Ma védd magad intelligens módon, tisztességes hozzáállással. Ma ápold a kapcsolatokat, kulturális programokat válassz. Napi megerősítés: Akármerre megyek vonzom a sikeres, szeretetteljes embereket.
olvass továbbMa védd magad intelligens módon, tisztességes hozzáállással. Ma ápold a kapcsolatokat, kulturális programokat válassz. Napi megerősítés: Akármerre megyek vonzom a sikeres, szeretetteljes embereket.
olvass továbbKulturális téren itt lehet a fordulat. Miközben a színházak sorra kényszerülnek bezárni, nem kis hír, hogy egy új színház születik Budapesten.
olvass továbbŐsztől a Gödör Klub új állandó helyszínen folytatja működését. Az agora és összművészeti kulturális központ a Deák tértől alig pár percre található Király utca 8-10-be, a Central Passage-ba költözik!
olvass továbbA mai nap a legalkalmasabb szívház, mozi , hangverseny, koncertek,kulturális programokra. Ma ,ha kidolgozol stratégiákat ,jövedelmed növelésére, magyon sikeres lehet. Napi megerősítés: Mindenem megvan ahhoz, hogy megtegyem , amit csak akarok.
olvass továbbA szervezők egy új kulturális koncepció megvalósítására törekszenek.
olvass továbbA mai nap legalkalmasabb színházra, mozira, hangversenyre, kulturális programokra. Ma jó, ha tisztázod érzelmeidet, itt az ideje, hogy felnőtté válj. Napi megerősítés: Megengedem magamnak az örömteli életet, és az itt és mostban jól érzem magam.
olvass továbbA punk rock alapítója még 65 évesen is meghatározó ikon a pop kultúrában, az új Paco Rabanne Black XS illat, a L’Exés pedig meghatározó lesz az ide tavasz újdonságai közt.
olvass továbbA japán kultúra rajongója vagyok, különös tekintettel a japán virágrendezésre. Óriási szerencsémre részt vehettem egy igazi ikebana mester Kouke Shinonome hétvégi kurzusain és elsajátíthattam az ikebana alapjait. Sajnos ő visszament Japánba így a továbbképzésem egyelőre nehézségekbe ütközik, de úgy döntöttem megalkotom friss virágokból az első tavaszi ikebanám. Az ikebana lényege, a virág tökéletes szépségének megtalálása. Nagy önbizalom kell ahhoz, hogy a virágot a kertből leszedjük és halálában még szebbnek mutassuk be, mint ahogy a természet világra hozta. Az ikebana szabályai a fő és mellékmotívumok egymáshoz viszonyított arányáról, az elrendezés szigorú rendjéről szólnak, amelyben minden egyes virágot, elemet annak legszebb aspektusából kell bemutatni. A szabályokat kizárólag a szépség és harmónia kedvéért szabad megbontani. Akinek ideje és kedve van, nézzen meg néhány szép alkotást az interneten, szívmelengető látványban lesz része!
olvass továbbA Chameleon Jazz Bandet igazán nem kell bemutatni a hazai közönségnek. Március 2-án a MOM Kulturális Központban adnak koncertet, ennek apropóján beszélgettünk Bálint Rezsővel, a zenekar vezetőjével! Legyen szó bármelyik nagy korszakról, a zenekar otthonosan mozog a hangok között, ám mégis érdemes a kulisszák mögé pillantani!
olvass továbbHa életem szerelmi történetének vonalát kellene felrajzolnom és kapcsolataim legérdekesebb elemeit említenem, azt mondanám, hogy minden férfitől tanultam valami fontosat, kipróbáltam mindegyik hobbiját, megismertem általuk egy új, különleges szemléletvilágot. Volt, aki megtanított arra, hogy mosogatás helyett inkább a naplementét nézzem, ugyanis az előbbi megvár. Egy másikkal rengeteget jártam rock koncertekre – a hálózsákos, stoppolós kirándulások felejthetetlenek maradtak – volt, aki a rendszeres sportolást hozta be az életembe, másvalaki a hit erejét, a vallás kulturális fontosságát, identitásom meghatározásában való helyét mutatta meg. Visszagondolva azt kell mondanom, hogy hálás vagyok mindegyiküknek az együtt töltött időért, még akkor is ha néha embert próbáló helyzetek voltak… Sokat formáltak rajtam, sokat tanultam tőlük magamról, a férfiakról, a világról, hisz a kapcsolatok egymás gazdagításáról és tanításáról is szólnak a szerelem varázsán túl.
olvass továbbPersze újabb, immáron megszokott logikai bukfenc a cím, vagy talán különféle kulturális terek találkozása, mégis érdemes elidőzni, legutóbbi Sárik Péterrel folytatott magánbeszélgetésemnél. Azt taglaltuk, hogy miképpen is lehet valaki elismert a maga területén, természetesen sokadszor Maradona példáját említettem, mint olyan zsenijét, aki szerette azt amit csinált, és ezt mindenki azonnal megérezte. Zenei és emberi hitelességről beszélgettünk, amikor is a remek zongorista megosztott velem egy történetet.
olvass továbbHideg, hó, történelem, család, siker, gazdagság, őrület, fiatalság, erőszak, rideg bosszú, fura bűnügy, dupla csavar, David Fincher. Talán ennyi elég is lenne. De olyan utalás és szimbólumtömeg, amely a modern kultúraértő számára tripla izgalmat teremt, hiszen ha egy Vonnegut kötet lapjai a tűzben úgy vannak elrejtve, hogy az a néhány szekundum (igaz tovább tart, mint a Harcosok Klubja trükkjei a moziban) elindítja belül a bizsergést, beindul a tudatalatti, pedig akkor még senkiről semmit nem tudunk.
olvass továbbMartha Marcy May Marlene című filmet már láthatjuk a mozikban. Sokak számára azért lehet izgalmas az előadás, mert a középpontjában egy fiatal nő áll, aki kilép egy szektából és megpróbál normális életet élni, ám fájdalmas emlékek gyötrik, ráadásul egyre jobban elhatalmasodik rajta a paranoia is.
olvass továbbNem vagyok valami nagy konyhatündér. Kifejezetten jól jár mindenki, ha én inkább tisztes távolságot tartok a konyhával. Azonban léteznek kivételes alkalmak, amikor a tűzhely közelébe merészkedem. Amikor nagyon rákészülök a hozzávalókkal, a párom beleegyezik egy hétvégi közös paella elkészítésébe. Ő, mint a spanyol kultúra rajongója, számomra ismeretlen precizitással és szakértelemmel fordul a konyhaművészet felé. Az én feladatom feldarabolni, előkészíteni ezt-azt és a másodpercnyi pontossággal kiszámolt pillanatban a kezébe adni. Kiváló családterápia és gasztronómiai utazás, mindenkinek szívből tudom ajánlani a közös főzés örömét!
olvass továbbMivel ma a divat körül forog minden a Szépművészeti Múzeumban, így talán nem is olyan meglepő, hogy Zoób Kati tárlatvezetésén vehetnek részt az látogatók. A tervező persze nem váltott szakmát, csak épp a múzeum új arculattal és megújult programmal várja régi s új vendégeket, így minden hónapban más-más téma kerül a középpontba.
olvass továbbFebruár közepén hazánkba látogat Chris Rea, az 1989-es The Road To Hell, vagy az 1991-es Auberge lemezek szerzője. Az olasz származású zenész mindkét lemeze a listák élén debütált anno Nagy-Britanniában és azóta is megkérdőjelezhetetlen népszerűségnek örvend világszerte. Új albuma szeptember 5-én jelenik meg Santo Spirito címmel, mely egyben európai turnéjának is a címe.
olvass továbbApró ízelítő a Művészetek Palotája januári könnyű, jazz és világzenei programjaiból
olvass továbbEz egy beszélgető-könyv, amely a sorsunkról szól. Akik szeretik Müller Péter megnyugtató szavait, azoknak igazán jó választás ez a könyv.
olvass továbbNem túlzás azt állítani, hogy Az élet fája az elmúlt évtizedek legambiciózusabb amerikai filmje – olvasható több kritikában. A film idő-mozaikokból álló „története” egy gyerekkorára visszaemlékező férfi (Sean Penn) emlékeit állítja a középpontba. Eszményi anyjával (Jessica Chastain) és a túlélés ösztönei szerint vezérelt indulatos apjával (Brad Pitt) ápolt ambivalens kapcsolata, illetve az egyik testvér elvesztésének feldolgozása irányítja az emlékképből emlékképbe csapongó film montázs-szerkezetét.
olvass továbbFrei Tamás könyvében Jamaicán a rendőrségi terepjárók már dübörögnek, hogy kézre kerítsék a Magyarországról óriási vagyont „kimenekítő” és a távoli karibi szigeten bujkáló, korrupt pesti bankárt.
olvass tovább