Kulcsszó keresés /


Hagyjunk fel a pozitív gondolkodással! - Az első lépés az egészség felé

A rák, a szenvedélybetegségek, sőt majd minden krónikus betegség visszavezethető a gyermekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására - vallja a magyar származású, világhírű tudós, dr. Máté Gábor, aki A test lázadása címmel írt könyvében saját tapasztalatai, kutatási eredményei és pácienseinek példáján keresztül világítja meg, hogyan hatnak korai élményeink a stresszre adott reakcióinkra és hogyan befolyásolja a világról és más emberekről alkotott képünk az egészségünket. A könyv alapgondolata ilyenformán egészen egyszerű: szerzője arról ír, hogy az emberek egészsége nem független az érzelmeiktől és lelkiállaputoktól sem.

olvass tovább

A macskatulajdonosokkal kapcsolatos sztereotípiák már nem érvényesek?

  • 2023. július 21.

Nincsenek barátai, nincs társadalmi élete, idős és többségében nő. Vajon még mindig élnek ezek a macskatulajdonosokkal kapcsolatos sztereotípiák? A Whiskas legújabb országos, reprezentatív felmérése szerint minden harmadik háztartásban él macska, és bár az átlagos macskatulajdonost egészen máshogyan kell elképzelni, sokak fejében még mindig ez a sztereotip kép él a macskatartókról – ezért a márka elindította az #Iamcatperson kezdeményezést, hogy bemutassák a macskatartás előnyeit és a macskagazdik valódi arcát.

olvass tovább

Túl sok a teendő, de kevés az idő - Hogyan maradj motivált a céljaid elérésének érdekében?

  • 2023. július 18.

Valószínűleg mindenkivel elő szokott fordulni (legalább néha), hogy lefekvés előtt, a következő napi teendőket átgondolva világot megváltó terveket szövöget. Majd eljön az új nap, és nem nagyon történik semmi, mert túl sok a teendő és kevés az idő, vagy olyan dolgok jönnek közbe, amire előre nem számítottunk, esetleg még sincs hozzá kedvünk, időnk vagy energiánk.

olvass tovább

'Alkalmazkodom, tehát vagyok'- A kényszerű alárendelődés önszeretethiányt jelez

Sok olyan ember fordul meg nálam, akiknek a lételeme az alkalmazkodás. Amint valakivel együtt vannak, az az első gondolatuk, hogy a másiknak hogyan lenne jó. Mire lenne neki szüksége? És miközben mindenki más igényeit nagyon is szem előtt tartják, a sajátjukról gyakran fogalmuk sincs. A kényszerű alkalmazkodás is az önszeretethiány egyik jele. Azt jelzi, hogy eltávolodtunk magunktól, a legbelső szükségleteinktől. Persze ez is egy tanult minta, amit gyerekkorban sajátítunk el.

olvass tovább

Hogyan dolgozhatjuk fel tudatosan a veszteséget?

Azt mondják, a bánat színpadiasan jön, de én úgy érzem, inkább hullámokban. A bánat sok arcot ölthet magára, megjelenhet dühként, szomorúságként és félelemként is, de formájától függetlenül nehéz lehet rajta túl lépni. A fájdalom gyakran a veszteség után következő érzelem, ez lehet a szeretett személy elvesztése, kapcsolat / házasság, álom, karrier vagy akár életünk válsága. Nagy veszteség esetén általában a bánat változó intenzitásban és szintekben következik be.

olvass tovább