Kulcsszó keresés /


Amíg a szívemben vagy, más nem tud megérkezni

Csinos kis szobát rendeztem be neked egykor a szívemben, egy pici, de ékes, rejtett zugának bérlője vagy már hosszú ideje. Azt hittem rég túl vagyok rajtad, és a kapcsolatunk minőségét megfelelően vagyok képes magamban helyretenni. Ugyan miért lehetne az gond, hogy ettől függetlenül a szívemben a “különleges” feliratú szobában őrizlek, ettől még szerethetek mást, megmászhatok ismeretlen hegyeket, és szerelmes lehetek a szemeimet kápráztató új árnyalatokba. Nem igaz?

olvass tovább

Aki mellette voltam

Amikor őszinte szerelemmel érzünk a párunk iránt, akkor megkapjuk a szerelem egy érdekes kis csodáját. Elkezdjük másként látni magunkat, egyre jobban megismerjük a szerelmünk oldalán az eddig tán rejtett, vagy csak észre nem vett tulajdonságainkat.

olvass tovább

„Nevetek, de közben könnyezem” – Fájdalmakat rejtett Szécsi Pál mosolya

Örök, szeretetre vágyó, elhagyott kisfiú volt ő egész életében. Palika, ahogyan környezete nevezte, egész életében szerelmes volt. Végig a Nőt kereste, aki lehetett volna társa az életben, és pótolhatta volna anyját, aki elhagyta őt, és két testvérét. Szécsi Pál 1944. március 19-én született. A kisfiús sárm, és a vonzó külső mögött szomorú élettörténet húzódott. Egyéves volt, amikor zsidó származású apját kivégezték, anyja pedig három gyerekét elhagyva, elhatározta, hogy új életet kezd, Amerikába disszidált, és kilencszer ment férjhez.

olvass tovább

Manipuláció, amit jobb minél előbb felismerni és ignorálni

Önös érdekek, ez az, amik a manipuláló embereket hajtja. Nem, picit se próbáld belemagyarázni, hogy csak jót akar neked. Jót akar, de magának. Ez a képesség, ami látszólag úgy néz ki, mint a szeretet, valójában az egyik legrejtettebb formája az érzelmi visszaélésnek. Csak azért, mert valami nem hazugság, még nem jelenti azt, hogy nem megtévesztő.

olvass tovább

Ez a különbség egy egészséges, érett férfi és egy nárcisztikus között

  • 2024. július 12.

Egy mentálisan rendezett, egészséges férfi és egy nárcisztikus között óriási a különbség. Már az ismerkedési időszakban is jól látható különbségek vannak. Néha azonban megtévesztő tud lenni, hiszen a nárcisztikus partner a kezdeti szakaszban nagyon is odaadó társnak bizonyul. De hogyan lehetünk elég óvatosak és hogyan vehetjük észre mégis a rejtett jeleit annak, hogy vajon kivel is állunk szemben?

olvass tovább

A rejtett depresszió 9 jele

Alapvető különbség van a szomorú és a klinikailag depressziós személy között. Az előbbi olyan, mint a napfogyatkozás, az utóbbi mint az örök éjszaka. A depresszió napjainkban egy olyan betegség, amely sok embert érint részlegesen vagy teljesen. Az elérési statiszták szerint az arányok elég nagyok ahhoz, hogy a depressziós emberek elnyomják az érzésüket, szégyelljék vagy hogy úgy érezzék egyedül vannak ebben a kirekesztett állapotban.

olvass tovább

Fedezd Fel a Rejtett Kincseket: Az Elfeledett Európa Gyöngyszemei

  • 2024. június 26.

Az utazás szerelmesei gyakran a jól ismert, népszerű turisztikai célpontokat választják, mint Párizs, Róma vagy Barcelona. Azonban Európa tele van kevésbé ismert, de annál lenyűgözőbb helyekkel, amelyek felfedezésre várnak. Ha igazán különleges és autentikus élményekre vágysz, érdemes elkalandozni a szokásos turistaösvényektől és felfedezni az elfeledett gyöngyszemeket. Íme néhány lenyűgöző hely, ahol garantáltan emlékezetes utazásban lesz részed.

olvass tovább

Tartani a határaidat belső döntés, nem külső harc

Vannak emberek, akik nem tartják tiszteletben mások határait. Hízelgéssel, jó szándéknak álcázott beleszólással („én csak jót akarok neked”), kíváncsiskodással, faggatózással, puhatolózással elérik, hogy a másik megnyíljon nekik, és olyasmit is elmondjon, ami nem tartozik rájuk. A megszerzett információ birtokában aztán elkezdhetik rejtetten irányítani, manipulálni a másikat.

olvass tovább

Innen ismerheted fel a rejtett depressziót

  • 2024. február 16.

Sajnos sokszor elsétálunk a jelek mellett, és nem vesszük észre, ha egy hozzánk közelálló személy ilyen nehézséggel küzd, sok esetben ugyanis ő is csak akkor nyílik meg a kondícióval kapcsolatban, ha már azt érzi, hogy az teljesen maga alá gyűrte.

olvass tovább

„Soha életemben nem mosogattam, nem tudom miért, valamiért olyan megalázó” - Január 28-ig Reigl Judit kiállítás van a Műcsarnokban

Némedy Reigl Judit: 1923. május 1, Kapuvár. 2020. augusztus 7, Franciaország. S mi van e két évszám között? 50-es évek, női és férfi hierarchia, ecset nélküliség, szürrealizmus, rejtett önarcképek, „munkás paraszt barátság” címmel ellátott bújtatott megfestése a szerelemnek, ami két nő között született meg a 40-50-es években. Egy 2012-es interjúban mondta azt Judit, hogy Betty Anderson volt számára az értelem, a festészet pedig az élet. A festőnő 1950-ben disszidált Párizsba, ahol az első útja a Louvreba vezetett, hogy megnézhesse a Mona Lisa-t. Csak ennyire volt igazi művész.

olvass tovább