Kulcsszó keresés /


A spirituális utazásod attól lesz szép, hogy elfogadod a hibáidat

Számtalan cikk található az önsegítésről, és a pozitivitásról az interneten. Minden nap ugyanazon témáról szóló hozzászólások százaival találkozhatsz a közösségi médiában. De ezek a hozzászólások nem fedik a teljes történetet. Ezek a hozzászólások nem összegzik az élet bonyolultságát. Mivel az igazság az, hogy nincs olyan jógamester, vagy életmód-guru, akik mindig mindenre megtudnák mondani a válaszokat. Senki sem rendelkezik igazából a valódi válaszokkal.

olvass tovább

Javítsd a párkapcsolatod azáltal, hogy csökkented az ingereket a mindennapokban

Észrevetted, hogy néha semmi nem kell ahhoz, hogy ideges legyél, vagy félj valamitől? Látszólag semmi. Azért érzed így, mert nem jut el az adott inger a tudatos szintre. Naponta több ezer olyan inger ér bennünket, amelyet érzékelünk, észlelünk. Vannak, amik szabályozatlanul érnek bennünket, ami ellen nem tehetünk semmit, például az időjárás, és vannak, amit mi magunk vállalunk, például a közösségi média használata.

olvass tovább

Miért kellene tökéletesnek lennünk?

Még mindig népszerű dolog fellázadni az ellen, hogy az emberek csupa szépet és jót posztolnak a közösségi médiában, sőt, ha valakitől megkérdezik, hogy hogy érzi magát, akkor szinte kötelezően elvárt dolog valamilyen szörnyű dologról beszámolni. Az, hogy valaki szép képeket, kellemes élményeket posztol, vagy arról mesél, hogy éppen jól érzi magát, közel sem jelenti azt, hogy tökéletes az élete.

olvass tovább

Mitől érzem magam kevesebbnek?

A mai generációtól eltekintve a legtöbb nő számára lassan fullasztóvá válik a tökéletességre való törekvés. Ehhez persze nem segít hozzá a közösségi média, ahonnan ránk omlik a tökéletesség kultusza egy olyan hamis kép alatt, amely nagy valószínűséggel sosem volt még csak köszönö viszonyban sem a valósággal.

olvass tovább

Mit tegyél és mit ne? - Social media etikett

  • 2023. november 23.

Gyakorlatilag már nem is érdemes firtatni, hogy mennyi időt töltünk a különböző social media felületeken, hogy életünk természetes részévé vált, hogy a barátainkkal Messengeren váltunk üzeneteket, a külföldön élő családtagokkal Skype-on beszéljük meg a történteket, az Instán osztjuk meg és tároljuk a gyerekeikről, kiskutyáinkról, vagy a legutóbbi nyaralásunkról készített képet.

olvass tovább

A közösségi médiában többnyire mindig egyvalakinek szánjuk a posztjainkat

Lisa Taddeo: Három nő című könyvéből származik ez a kijelentés, amit a címbe tettem. Elgondolkodtatott, hogy vajon tényleg így van? Tényleg ennyire függünk mindig valakinek a véleményétől? Tényleg szükségünk van mindig valakire, hogy inspiráljon minket az élethez és az életben egyaránt? Tényleg kellenek a külső visszacsatolások és bókok és helyeslések ahhoz, hogy könnyedebben el tudjuk fogadni saját magunkat? Hogyan lett a közösségi média az életünk (fő)irányítója?

olvass tovább

A való életben nincs filter

Az utóbbi időben igen nagy népszerűségnek örvendett a Nyerő Páros cím alatt futó valóságshow, melyben hazai hírességek, egészen pontosan párok, házastársak versenyeznek egymással. Bár nem követtem sem idén, sem máskor ezt a műsort, mégis minduntalan olyan cikkekbe, videókba futok bele, melyek azt boncolgatják, mennyire felszínes az, ahogy megjátsszák magukat az emberek az Instagram platformon például, és magában a műsorban is, de a legvégén persze úgy, ahogy kell, lehull a lepel.

olvass tovább

Ki volt William Shakespeare?

  • 2023. augusztus 08.

Mai világunkban szomjazzuk a kultúrát, mégis szinte alig tudunk valamit azon nagy emberekről, akik letették a lenyomatukat. Dr. Farkas Levente ügyvéd, egy olyan színvonalas közösségi médiás oldalt hozott létre, ahol neki köszönhetően izgalmas módon hallhatunk kultúráról olyan módon, hogy az eszünk megáll. Most éppen azt mondja el nekünk, hogy ki is volt valójában William Shakespeare.

olvass tovább