Kulcsszó keresés /


Víz - Az egészség alapja

  • 2021. november 30.

Az emberi szervezet egyik legfontosabb alkotóeleme a víz. A csecsemő szervezete nyolcvan százalékban, a felnőtteké hatvan százalékban, az idős szervezet, pedig ehhez képest már csak ötven százalékban tartalmaz vizet. Testünk megfelelő működésének, fejlődésének, egészségmegőrzésének alapvető feltétele a folyadékháztartás egyensúlya.

olvass tovább

Életet ment vagy hamis biztonságérzetet ad?

  • 2021. október 06.

Szülőként az első hónapok rengeteg kérdéssel és még több aggodalommal járnak, függetlenül attól, hogy az első gyermek vagy kistesó érkezéséről van szó. Így teljesen természetes, hogy a szülők megpróbálnak minden olyan szükséges eszközt beszerezni, amelyek segítségével kisbabájukat biztonságban tudhatják. Nagyon fontos, hogy a légzésfigyelő és a bébiőr is a „kezdőcsomag” része legyen, hiszen ezek a csecsemő életének megmentésében segíthetnek, azonban ehhez a szülők felkészültsége és lélekjelenléte is elengedhetetlen. A Pelenka.hu szakértői összegyűjtötték, hogy mire érdemes figyelni, és mit érdemes tudni ezekről a készülékekről.

olvass tovább

Vigyázat, a kánikulában a csecsemők akár 3 perc alatt leéghetnek!

  • 2021. július 12.

A nyári időszak sok szabadban töltött időre ad lehetőséget, amit nagyon szeretnek a gyermekek, azonban ez az időszak veszélyeket is hordoz magában. A kánikula a felnőtt szervezet számára rendkívül megterhelő, és ez fokozottan igaz a kisbabákra, a kisgyermekekre, illetve a várandós kismamákra is. A Pelenka.hu a Magyar Védőnők Egyesületének (MAVE) szakmai segítségével összegyűjtötte, hogy hogyan lehet védekezni a hőség ellen a szülőknek és kismamáknak.

olvass tovább

A Benedetto Gyermekvédelmi Szolgálat a nevelőapákat is köszöntötte Apák napján!

  • 2021. június 22.

A Benedetto Gyermekvédelmi Szolgálat Apák napja alkalmából nemcsak az édesapákat, a nagypapákat köszöntötte, hanem a hálózat nevelőapukáit, és a gyermekvédelemeben dolgozó férfi kollégáit is! Az Apák napján az apaságot, és az apai szülői szerepet ünnepeljük. Ma már számos kutatás bizonyítja, hogy az apák szerepe, az apai minta a gyermekek életében rendkívül fontos már csecsemőkortól kezdve. Az „apai agyat” elemző vizsgálatok pedig arra is rávilágítottak, hogy az apaság, az anyasághoz hasonlóan egy genetikailag meghatározott biológiai- és pszichológiai szerep. Az apák napját Magyarországon 1994 óta ünnepeljük.

olvass tovább

5 dolog, amit meg kell tenned a gyermekvállalás előtt

  • 2020. június 17.

A gyermekvállalás életünk egyik legfelelőségteljesebb döntése, mellyel végérvényesen elköteleződést vállalunk, hogy a párunkkal egy új embernek adunk közösen életet, akit szeretetben, boldogságban nevelünk majd fel. Mielőtt azonban erre az új szintre lépnétek, érdemes néhány dolgot még megtenned, mielőtt megfontolt, tudatos szülő válna belőled.

olvass tovább

Magamat láttam meg a szemeidben

Sétáltam az utcán, és én voltam a szerelmes pár velem szemben. Mindkettejük egyszerre. Az, aki kicsit jobban szereti a másikat, és az, aki valójában még magát keresi. Én voltam a kislány a zebránál, aki csillogó szemekkel nézett fel az Édesanyjára. És az Anya, aki látta őt felnőni, aki az egész világot meg akarta neki mutatni. A veszekedő pár a boltban, a sértett és a védekező egyszerre. Én voltam a keservesen síró csecsemő, és a magányosan olvasó, fáradt férfi. Mind én voltam, vagyok, vagy leszek.

olvass tovább

Ezért fontos a csecsemőultrahang

  • 2019. július 19.

Ultrahangos vizsgálatokra nemcsak a várandósság alatt, hanem utána is szükség van: ezekkel olyan születési és fejlődési problémákra derülhet fény a csecsemőnél, amelyek még nem okoznak látható bajt, korai felismerésük azonban alapvetően fontos a baba későbbi egészséges fejlődése érdekében.

olvass tovább

Hozzátáplálás a szoptatás után

  • 2016. november 18.

A csecsemő számára a legegyszerűbb, leghigiénikusabb és a legjobban emészthető táplálék az anyatej. Régen , mikor még nem voltak megfelelő tápszerek, rettegtek az anyák attól, hogy nem lesz elég az anyatej és a baba számára nehezen megemészthető tehéntej hígítást kell alkalmazniuk. Ma is úgy véljük, hogy a legjobb az anyatej, legalábbis 6 hónapos korig optimális, és elegendő utána elkezdeni a vegyes táplálkozás bevezetését.

olvass tovább

Natúrkozmetikumokkal óvd a babát!

  • 2016. szeptember 27.

Az ősz nem csak az iskolakezdés , a betakarítás ideje, de bizony ilyenkor születik a legtöbb csecsemő is. A gyermeket vállaló nők nemcsak teljesen új élethelyzettel szembesülnek a kis jövevény megérkezésével, mindemellett átalakul a testük, új kozmetikai igények merülnek fel. A Cikkünkben utánajártunk azoknak a natúr praktikáknak, amiket érdemes megfogadni már akár a várandósság ideje alatt, de a szülést követően is.

olvass tovább