A nehezen felismerhető kórkép: Münchausen-szindróma
A Münchausen-szindróma egy rendkívül nehezen felismerhető kórkép. Jellemző a betegre, hogy hamisan diagnosztizál magán különféle betegségeket, mindezt szándékosan.
olvass továbbKövess minket Facebookon.
bezárom
A Münchausen-szindróma egy rendkívül nehezen felismerhető kórkép. Jellemző a betegre, hogy hamisan diagnosztizál magán különféle betegségeket, mindezt szándékosan.
olvass továbbA stressz az egyik olyan tényező, amely káros hatással lehet az egészségünkre. Ha hosszú távon jelen van, akkor pusztítást okozhat a mentális és érzelmi egészségünk terén, ami súlyosbítja a fizikális problémákat is. Sok tanulmány megerősített azt, hogy a stressz fokozza a krónikus betegségek, például az Alzheimer-kór, a szívbetegség és a cukorbetegség kockázatát. A depresszió és a szorongás is gyakoribbak a krónikusan stresszes egyéneknél.
olvass továbbBátran mondhatjuk, hogy az egyik legismertebb gyógynövényeink közé tartozik a menta, és emellett számtalan jótékony hatással rendelkezik. Már az ókori görögök is ismerték a menta jótékony hatásait, és használták is a különféle betegségek kezelésében is.
olvass továbbA dohányzás negatív hatásairól már mindenki hallott és az ehhez fűződő betegségekről. A rossz szagról és az anyagi vonzatáról már ne is beszéljünk. Mégis, a mai napig sokan cigiznek, hiába minden igyekezet. Aki esetleg már elhatározta, hogy le fog szokni vagy csak játszik a gondolattal, azoknak adunk néhány tippet, hogyan könnyebb megtenni.
olvass továbbSajnos amennyire egészségtelen, olyannyira finom is. A túlzott cukorfogyasztás számos olyan súlyos betegség előidézője lehet, mint a diabétesz, különböző szívproblémák, de akár egyes rákbetegségek is. Úgy érzed, eljött az ideje, hogy tegyél a testedért, az egészségedért, és megtisztítod magad a cukortól? Segítünk!
olvass továbbAz ecet kifejezés „vin aigre” francia "savanyú" borból származik. Már a 18. században, olyan betegségek kezelésére használták cseppek formájában, mint a gyomorfájás vagy a cukorbetegség. Kolumbusznak almaecet hordói voltak a hajóin, hogy megakadályozzák a skorbutot. Az almaecetet a polgárháború idején használták a sebek fertőtlenítésére, és a japán szamurájok erejét is ezzel erősítették. Vajon mi mindenre jó ez a kis csodaszer? Lássuk!
olvass továbbEndometriózis és más női betegségek esetén – amikor elkezdünk a lelki háttérrel foglalkozni -, gyakran kerül elő az édesanyával való kapcsolat.
olvass továbbLegyünk őszinték. Egy csomó rossz dolog van az életünkben. Hát nem? Gondok a családban, a munkahelyen, a lakhelyünkön, betegségek, veszekedések, szakítások, Híradó… soroljam még? Nem csoda, ha néha úgy érezzük, hogy valósággal elárasztanak minket a negatív impulzusok. Mit tudunk ilyenkor tenni azért, hogy visszanyerjük a nyugalmunkat és a lelki békénket?
olvass továbbA maszkolós korszak elgondolkodtatott, hogy milyenek is vagyunk néha, hogy milyen „betegségeket” hordozunk és adunk át másoknak. Tényleg hasznos lenne néha befogni a szánkat, mert a szavainkkal több ember életét tettük már tönkre. Szülők a gyerekek szárnyait, szavakkal törték le.
olvass továbbA dohányzásról mára közismert tény, hogy elképesztően káros a hatása, többek között a különböző rákos és tüdőbetegségek legfőbb okozója. Nem csak az Ön egészségére van káros hatással, hanem másokéra is: a cigarettafüst belégzésével ugyanis a környezetében lévők egészségét is károsítja és nem csak a passzív dohányzás miatt, hanem a harmadlagos dohányfüsttel is, ugyanis a dohányfüstből származó különböző káros anyagok a zárt térben megmaradnak a berendezési tárgyakon és a falakon is.
olvass továbbNapjainkban egyre nagyobb probléma a mentális betegségek terjedése, többek közt a közösségi médiának és a kiégést követendő példának tartó általános társadalmi vélekedésnek köszönhetően.
olvass továbbSzinte mindenkinek szokott fejfájása lenni időnként. A megkönnyebbülést általában a vény nélkül gyógyszerek okozzák ez esetben. Más esetekben a pihenés és a feszültség enyhítése. Időnként azonban a fejfájás figyelmeztethet egy súlyos egészségügyi problémára. A magas vérnyomás, agyvérzés, agydaganat, szén-monoxidmérgezés, fertőzések és agyrázkódás összekapcsolhatók például a fejfájással.
olvass továbbMindenki hallott már a zab fantasztikus hatásairól: csökkenti a koleszterinszintet, a rák kockázatát, véd a szív- és érrendszeri betegségektől. Magas a rosttartalma és sokáig teltségérzetet biztosít. Rengeteg vitamint, ásványi anyagot és antioxidánst tartalmaz, valamint gazdag szénhidrát- és fehérjeforrás is. Jótékony hatással van az idegrendszerre, rendszeres fogyasztása jót tesz a hajnak és a bőrnek is. Ráadásul elkészítése gyors és egyszerű. Ha a hagyományos zabkása helyett valami különlegesebbet ennél, érdemes kipróbálni a zabpalacsintát.
olvass továbbHiánybetegségeket okozhat a vegán vagy a vegetáriánus étkezés, és nehezen lehet bevinni a szükséges tápanyagokat? Vagy azzal, hogy lemondunk az állati eredetű élelmiszerekről vagy legalább csökkentjük a mennyiségét, már eleget tettünk a fenntarthatóságért? Bár a húsmentes étkezésnek egészségügyi és környezetvédelmi előnyei is vannak, egyáltalán nem mindegy, miként választjuk meg az ételeinket.
olvass továbbSúlyos betegségekkel hozható összefüggésbe a D-vitamin hiánya, ráadásul ez a magyar felnőttek 90%-át érinti.
olvass továbbAz emberek egy része mentális mocsokban él. A gyűlölet, a harag, a rosszindulat, a neheztelés, a bosszúvágy vezérli őket. Ezek az érzések persze nem ártanak annak a személynek, akivel szemben ezt érzik, viszont saját magukat folyamatosan pusztítják.
olvass továbbSajnos még mindig ott tartunk, hogy 2023-ban is tabunak számítanak a nemi betegségek. Holott mindannyiunkat érinthet, sőt sokkal többet kellene tudnunk és beszélnünk róla, mint amennyit jelenleg.
olvass továbbA szorongásos betegségek az emberek tudatában negatív kondícióként élnek, melyek elrontják a mindennapok édes ajándékait és a legapróbb kihívástól is elrettentik az embert.
olvass továbbA rák, a szenvedélybetegségek, sőt majd minden krónikus betegség visszavezethető a gyermekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására - vallja a magyar származású, világhírű tudós, dr. Máté Gábor, aki A test lázadása címmel írt könyvében saját tapasztalatai, kutatási eredményei és pácienseinek példáján keresztül világítja meg, hogyan hatnak korai élményeink a stresszre adott reakcióinkra és hogyan befolyásolja a világról és más emberekről alkotott képünk az egészségünket. A könyv alapgondolata ilyenformán egészen egyszerű: szerzője arról ír, hogy az emberek egészsége nem független az érzelmeiktől és lelkiállaputoktól sem.
olvass továbbSzerencsére egyre többen érzik a fontosságát a mindennapokban az egészségtudatos étkezésnek és figyelnek oda arra, hogy mi kerül a tányérra. Az egészséges táplálkozást pedig már rövid távon is meghálálja a szervezet: sokkal jobb lehet a közérzet, erősödik az immunrendszer, így pedig a betegségekkel szemben is ellenállóbbak leszünk. Hogy ne vesszünk el a sok tanács és éppen aktuális divat diéták között, ha most fogunk bele egy egészségesebb életmód kialakításába, érdemes egy, a témában jártas szakember tanácsait követni.
olvass tovább