Kulcsszó keresés /


Az érzelmi bántalmazás 5 intő jele

Az érzelmi bántalmazás sokszor legalább annyira, időnként sajnos még a fizikai erőszaknál és bántalmazásnál is rosszabb lehet. A legszörnyűbb benne, hogy akin elkövetik, talán nincs is tudatában annak, hogy a másik fél megsérti, bántja. Nem könnyű észrevenni a jeleket, hiszen hajlamosak vagyunk másokat jobb színben feltüntetni a valóságosnál, ráadásul ha az egyszerűbb vagy kényelmesebb, minden további nélkül hazudunk saját magunknak. A most következő jelekre azonban szükséges figyelni, és még fontosabb tenni ellenük!

olvass tovább

Vigyázz a szavakkal! - Miután kimondtad, már csak megbocsátani lehet, elfelejteni nem

A szóbeli bántalmazás önbizalomhiányból fakadó, amolyan „majd én megmutatom ki az úr a háznál” játszma. A tét a hatalom birtoklása. Verbális bántalmazó ugyanúgy lehet nő és férfi. A „gyengéd erőszak”, a piszkálódások, degradáló megjegyzések nagymesterei éppen a nők, a férfiak pedig hajlamosak magukba zárni a problémát, mert nem akarnak gyengének, férfiatlannak tűnni.

olvass tovább

Tényleg nem bűncselekmény az sem, ha a bántalmazó azt mondja, valami megtörtént, holott nem történt meg?

Minden ötödik embert ér valamiféle atrocitás. Csak minden negyedik ember mer teljesen őszintén beszélni a lelki részről, a traumákról, az érzésekről, a bántalmazásokról. A verbális bántalmazásnak általában nincsenek fizikai jelei; nem történik tettlegesség. Viszont ettől még a nyoma nagyon is megmarad bennünk. Nem az számít, hogy mikor, hány évesen történik meg velünk az erőszak, hanem az számít, hogy egyáltalán átéltük.

olvass tovább