Kulcsszó keresés /


A világnak dolga van velünk

Fel volt készülve a világ. 2012. december 21-én történt volna… amikor a nagy tudósok a világvégét jósoltak. Én tisztán emlékszem, anyukám azt mondta aznap ne menjek iskolába. Jól kinevettem, mert én nem hittem benne. Mert féltett engem, aztán egy jót kacagtunk az egészen, persze csak utólag. Anya mindig azt mondta csak akkor fogom megérteni, hogy ő mit érez, ha majd lesz nekem is gyerekem. Én most őt féltem, meg a családomat. Talán hasonló ez az érzés. Nos, most ugyanez történik,mint 2012-ben. Csak az emberek tényleg meghalnak és mi ezen nem nevetünk. Nincs világvége, de könnyen lehet.

olvass tovább

Hagyjunk fel a pozitív gondolkodással! - Az első lépés az egészség felé

A rák, a szenvedélybetegségek, sőt majd minden krónikus betegség visszavezethető a gyermekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására - vallja a magyar származású, világhírű tudós, dr. Máté Gábor, aki A test lázadása címmel írt könyvében saját tapasztalatai, kutatási eredményei és pácienseinek példáján keresztül világítja meg, hogyan hatnak korai élményeink a stresszre adott reakcióinkra és hogyan befolyásolja a világról és más emberekről alkotott képünk az egészségünket. A könyv alapgondolata ilyenformán egészen egyszerű: szerzője arról ír, hogy az emberek egészsége nem független az érzelmeiktől és lelkiállaputoktól sem.

olvass tovább

A jóga jótékony hatása a szellemi és lelki erő növekedésére

Mindenki ismeri a jóga fizikai előnyeit – gondoljunk csak a test rugalmasságára, az izomtónus növekedésére és alakformálására. Ettől a rendszeres jógázás sokkal többre képes. Az ókori gyakorlatnak sokkal több jótékony hatása van a testünkre, szellemünkre és lelkünkre, mint amit szabad szemmel lehet látni. A tudósok egyetértenek abban, hogy mindössze néhány perc jóga minden nap, jelentősen növelheti a jólét érzését.

olvass tovább

Nagyon nincs rendben, ha valaki folyamatosan az edzéséről posztolgat

  • 2022. december 03.

Nyilván mindenkinek megvan az az ismerőse, aki minden egyes lépését posztolja valamilyen közösségi média felületen. Vannak, akik mindenhonnan becsekkolnak, vannak, akik folyamatosan arról tudósítanak, hogy éppen mit esznek, van, aki a gyerekével, és van, aki a kiskutyájával árasztja el az üzenőfalat. Azonban, akikről most szót szeretnénk ejteni, azok a sportolás/edzés során elért eredményeiket megosztó ismerőseink, ugyanis a londoni Bruner University tanulmánya szerint ez komoly aggodalmakra ad okot.

olvass tovább

Az ENEOS és a Toyota összefognak annak érdekében, hogy Woven City legyen a világ első hidrogénalapú közössége

  • 2021. május 13.

Woven City a Toyota nemrégiben Japánban átadott jövővárosa, ahol a világ a jövő technológiái (zöld energetika, robotika, mesterséges intelligencia, város automatizáció, jármű-jármű és jármű-insfrastruktúra közötti kommunikáció, önvezető autók, stb.) területén vezető tudósai dolgoznak egy olyan város prototípusának megteremtésén, amely etalonként szolgálhat a jövő társadalma számára. Az emberközpontú jövő-város célja a teljesen karbonsemleges működés, amelynek fontos pillére lesz a teljes város működését lehetővé tévő zöld hidrogén infrastruktúra kialakítása, az épületenergetikától a városban működő járművek üzemanyagellátásáig.

olvass tovább

A Toyota lefektette „Woven City”, a jövő okosvárosának alapkövét

  • 2021. február 25.

A Toyota megkezdte hatalmas várakozások övezte projektje, a jövő városa prototípusának szánt Woven City felépítését a Fuji hegy lábánál, egy korábbi Toyota üzem, a Shizuoka prefektúrában, Susonoban található korábbi Higashi-Fuji elnevezésű telephelyén. A Wowen City tulajdonképpen egy élő laboratóriumként és szellemi műhelyként szolgál majd az ott dolgozó tudósok számára a jövő technológiáinak fejlesztése számára, legyen szó a mesterséges intelligenca, a robotika, az okosotthonok, okosvárosok, okosautók, autonóm mobilitás vagy éppen az abszolút zöld energiahordozók területét érintő kutatásokról.

olvass tovább

Az önkielégítés káros következményei

  • 2020. január 28.

A legtöbb jó dolog káros lehet, ha túlzásba visszük, így a tudósok szerint a túl gyakori maszturbálással is vigyáznunk kell. Persze a tudomány igazolta, hogy a rendszeres önkielégítés alapvetően jó dolog, hiszen csökkenti a stressz szintünket, segít az alvásproblémáinkon, jót tesz az immunrendszerünknek és még a menstruációs görcsöket is enyhíti. De, mint ahogy említettük, jóból is megárt a sok.

olvass tovább

Szállj velem - Mi az a Gyrocopter?

A giroszkópot, ha nem is vagyunk ennek tudatában, sok helyről ismerhetjük. A legegyszerűbb pörgettyűk, de akár a búgócsiga is ezen elv szerint működnek. Kapható kézi giroszkóp a játékboltokban, de giroszkópot találhatunk a legtöbb mobiltelefonban, amely a helymeghatározás, irányváltás funkciót segíti. A giroszkóp egyébként nem egy új felfedezés, fizikai leírását közel 200 éve egy francia tudósnak Léon Foucault köszönhetjük.

olvass tovább