Kulcsszó keresés /


Új anyagot találtak az Alzheimer-kór kezelésére

  • 2021. április 14.

A hypothalamus által termelt oxitocin fontos szerepet játszik a szülés, szoptatás és szociális kötődés szabályozásában. A szervezet szexuális aktivitás során is termel oxitocint, mely részt vehet a romantikus érzések kialakulásában, ezért „szerelemhormonnak” is szokás nevezni. Az oxitocinnak szerepe van a szociális készségek kialakulásában, és hiányát összefüggésbe hozzák szociális szorongás és autizmus jelentkezésével.

olvass tovább

Anyák lazán: Fogyni vagy nem fogyni?

  • 2019. szeptember 12.

Rengeteg anya küzd azzal, hogy az évekkel és a gyerekek számával egyenes arányban csúsznak fel észrevétlenül a kilók. Persze mindig vannak kivételek, és léteznek kismamák, akik a szoptatással fogynak, de én nem ez vagyok.

olvass tovább

Anyák lazán: A fesztiválon

  • 2019. július 24.

Évek óta létezik egy fesztivál, amire szerettem volna eljutni, de mindig közbejött valami: várandós voltam, szoptattam, megint várandós, megint szoptatás, aztán válás, anyagilag nem fért bele a válás után, meg ilyenek. De végre eljött az én időm! Anya-szabadságra küldtem magam.

olvass tovább

Anyukaszépítő kebelbarát mellplasztika

  • 2017. augusztus 02.

Arra voltunk kíváncsiak, hogy a mellek milyen folyamatokon mennek át a terhesség és szoptatás időszakában, vannak- e olyan praktikák, amikkel segíthetünk melleink állapotán, és milyen esetekben forduljunk plasztikai sebészhez. Dr. Varga Klára plasztikai sebész segítségével jártuk körül a kérdést.

olvass tovább

Hozzátáplálás a szoptatás után

  • 2016. november 18.

A csecsemő számára a legegyszerűbb, leghigiénikusabb és a legjobban emészthető táplálék az anyatej. Régen , mikor még nem voltak megfelelő tápszerek, rettegtek az anyák attól, hogy nem lesz elég az anyatej és a baba számára nehezen megemészthető tehéntej hígítást kell alkalmazniuk. Ma is úgy véljük, hogy a legjobb az anyatej, legalábbis 6 hónapos korig optimális, és elegendő utána elkezdeni a vegyes táplálkozás bevezetését.

olvass tovább

Szoptatás és fogyókúra

  • 2016. április 18.

A szoptatás alatt nem javasolt sem a fogyókúra, sem a méregtelenítés, ezt minden szoptatós anyuka biztos hallotta már. Mégis mit tehetünk, ha szeretnénk visszanyerni szülés előtti alakunkat - felmerül a kérdés, főként, ha az ember lánya nem 1-2 hónap szoptatást tervez, hanem mondjuk 1-2 évet. Most ehhez adunk ötleteket.

olvass tovább

7 természetes praktika megfázás ellen

  • 2016. február 20.

Várandóság alatt, szoptatáskor, gyerekeknél jól jönnek a természetes alternatívák - és persze bárkinél, aki szívesebben alkalmaz természetes módszereket a betegségek kezelésében (is). Íme a mi tippjeink a természetesség erejével.

olvass tovább

8 ok, amiért érdemes szoptatni 1 éves kor után

  • 2016. január 29.

Sajnos a kedves anyukáknak senki sem fog a postaládájába tájékoztató anyagot juttatni arról, hogy a szoptatás 1 éves kor után számos előnnyel szolgál, azonban arról minden bizonnyal kap értesítést, hogy mely tápszergyártó cég termékét fogyassza csemetéje 1 éves kor után.

olvass tovább

Meddig normális szoptatni?

  • 2016. január 16.

Ez a mai édesanyák körében nagyon vitatott téma. Ki hosszabb, ki rövidebb ideig tartja fontosnak. Minden esetre rengeteg tévhit, érv és ellenérv övezi ezt a kérdést, meddig jó és mennyi után káros szoptatni. Baj-e, ha még egy ovis gyermek is igényli az esti szopizást? Szeretnénk, ha mindenki átgondolná ezt a kérdést, és megtalálná a számára legjobb megoldást.

olvass tovább

Hozzátáplálás - Nem lóverseny

  • 2015. december 27.

A WHO, a La Leche Liga, a Szoptatásért Magyar Egyesület is az első félévben az igény szerinti és kizárólagos szoptatást javasolja, majd a szilárd ételek fokozatos bevezetése mellett az anyatej meghatározó maradjon az étrendben az első életévben - mi is egyet értünk ezzel. Betöltött hat hónapos korban válik lassanként képessé a csecsemő a szilárd ételek megemésztésére és hasznosítására. Tápszeres csecsemőknél sem érdemes ennél korábban kezdeni a hozzátáplálást, mert az ő emésztőrendszerük sem érettebb. Cikkünkben abban segítünk mire érdemes odafigyelned, ha eljött az első falatok ideje.

olvass tovább