Mi tagadást, hódít a rövid, színes köröm, legyen akár fekete, vagy meggypiros, aktuálisan a ruhához passzintva, nem lehet mellélőni vele. Mostantól akkor cikinek számít a műköröm? Mi az a gel lack? Hordanál stillettot? Minden kiderül a körmökre fókuszáló összeállításunkból.
Ciki a műköröm?
Szerencsésnek mondhatja magát az, akinek szép, szabályos körömágyai vannak, mindehhez, pedig erős és törésre nem hajlamos körmökkel áldották meg. Sajnos sok nő küzd betöredező, gyenge körmökkel, a gyógynövényes kapszulák használata sem hatékony minden esetben. Ilyenkor a legjobb megoldás a műköröm, ami segít abban, hogy szép igényes és ápolt legyen a kezünk. Nem ciki, egyszerűen sokaknak csak így lehet ápolt kezet varázsolni. Ami visszatetsző lehet, sőt nevetséges is, az az, hogy, ha valaki nem tudja viselni a körmöket, vagy olyan fazont hord, ami nem a legmegfelelőbb a munkahelyére. Egy banki szakember ötcentis stilettoval például elég furcsa látvány.
Ki ne emlékezne a ’90-es évek nagy slágerére, a geometriailag tökéletesen kockára reszelt tip-zselés műkörmökre, amik készülhettek sima, és karvaly változatban is? Akkor menőnek számított a 100%-ig műnek tűnő építmény, ma már szerencsére csak elvétve lehet találkozni ilyen körmökkel.
Jelenleg négy kedvelt körömforma létezik: kerek, mandula, kocka, stiletto. A kerek hagyományos, az eredeti körömformához hasonló, visszafogott forma, egészen rövid körmökön, és hosszabbon is mutatós. A mandula, ahogy neve is jelöli, kicsit csúcsosabb, ám mégsem hegyes. Félhosszú körömnél a legszebb, illetve a francia lakkozás/építés talán a mandula körmöknél a legdekoratívabb. A kocka köröm már kevésbé divatos, mégis akadnak, akik megszokták, és nem szívesen váltanak. Kicsit íveltebb fazonban azért szép lehet, főleg egyszínű változatban. A stiletto jelenleg nagyon divatos, hosszú, hegyes, tarka körmöket takar. Neve a tűsarokból eredeztethető. Nagyon jól díszíthető, művészi körmök is készíthetőek ezzel a technikával, a mindennapokban azonban csak azoknak ajánlott, akik tudnak bánni vele.
A „tip” (műanyag sablonköröm, melyet a sajátra ragasztanak rá) is ritkaságszámba megy már, hiszen esztétikailag és egészségügyi szempontokból sem túl korszerű. Jelenleg az építés a legelterjedtebb eljárás: zselével vagy porcelánnal. Ehhez nem kell műanyag alap, amennyiben nem elég hosszú az illető körme, egy papír sablonívet illesztenek a saját körömhöz, és körömágyhosszabbítási technikával egészen rövidke körmökből is szép hosszút lehet kreálni. Amennyiben van hosszabb körömalap, a sablon sem kell, megfelelő reszelés és előkészítés után egyből kezdődhet az építés. A zselé uv-reagáns, a fényre köt, a porcelán levegő hatására keményedik.
Utálok lakkozni!
A szerencsés, egészséges körmökkel rendelkező nőknek nincs szükségük körömpótlásra, a lakkozás viszont sokszor nem sikerül tartósra, lepattog, berepedezik, és kétnaponta festhetjük is újra. A folyamat maga nem bonyolult dolog, ám a száradás sok ideig tarthat, ha nem akarunk kötött mintás, vagy bolyhos 3D-s körmöket. Egy szóval, a lakkozás nyűg is lehet.
Nekik találták ki a gel-lack nevű forradalmian új technikát: egy lakk állagú finomított zselét, ami előkészítést kíván, UV fényre köt, sok színben elérhető, és ami a legszuperebb: három hétig le van a gond a lakkozással. A gel-lack ugyan úgy nő le, mint a műköröm, 3 hét után töltetni kell. A töltés kevesebb ideig tart, mint egy műkörömnél.
Színes, francia, díszes, egyszerű
Ahány körmöm, annyiféle lakkozás. Rövid körmökön az egyszínű lakkozás a legszebb, nyugodtan választhatunk sötét árnyalatokat is. Ne féljünk a feketétől sem! Elegáns és vagány egyben. A piros és a rózsaszín továbbra is sláger, hiszen nőies és szexis kezet varázsol. A hosszabb körmöket szeretik csillámporral, strasszkövekkel, fóliákkal, tollakkal, műanyag figurákkal, körömnyomdával díszíteni, de ne feledkezzünk meg róla, a kevesebb, néha több, nem kell minden körmöt kidíszíttetni, elég csak az egyiket: például a gyűrűsujjat. Különleges alkalmakra persze mehet a vadabb díszítés, ruhához illően.
A francia még mindig a legelegánsabb, és leguniverzálisabb megoldás, aki bolondítani szeretne rajta, fehér helyett más színű véget választ.
Mostanában nagyon kedveltek a pasztellszínek, és a natúr földszínek is: beige, cappucino szín, csokibarna: bátran használjuk a természetes színeket is.
A műköröm tehát nem ciki, a gel-lack szuperpraktikus, a stiletto akkor viselhető, ha illik „gazdájához”, a rövid fekete, és sötét körmök nagyon divatosak. Figyeljünk kezünkre, ápoljuk, és krémezzük is: nem csak a kéz puha bőrének jó, a körmöket is táplálja. A nagy hidegben, pedig húzzunk kesztyűt, a kézszárazság ellen.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez