Feng Shui a fürdőszobában
A feng shui öt alapvető elemet különböztet meg, melyek különböző energiákkal, jellemzőkkel és viselkedésmóddal bírnak, és az ezek közötti harmónia megteremtésére törekszik. Az 5 elem a víz, a tűz, a föld, a fém és a fa.
A fürdőszoba rendeltetéséből fakadóan víz elemnek számít, így a berendezése során az alábbi alapelvek figyelembe vételével tudjuk megteremteni a harmóniát.
Először is meg kell vizsgálnunk, hogy a lakáson belül milyen tájolású a fürdőszobánk. Ha választhatunk, lehetőleg törekedjünk arra, hogy ne déli tájolású fürdőszobánk legyen. A dél tűz elem, a víz ősi ellensége, így rendkívül nehéz egy déli tájolású fürdőszobában harmóniát teremteni. Nehéz, de nem lehetetlen, fából készült berendezési tárgyak segítik a tűz és víz közötti feszültség feloldását. Északi-északkeleti tájolású fürdőszoba esetén már sokkal könnyebb a helyzetünk, mert az észak víz elem. Használjunk tiszta színeket, mint a kék, a zöld, a fehér, vagy a lime, valamint a berendezési tárgyaknál tetszőlegesen fém és fa elemeket, virágokat. A keleti-délkeleti tájolású fürdőszobáknál a kelő nap sugarai a hideg színek mellett érvényesülnek igazán, a meleg színek nem harmonizálnak vele. Itt nem javasolt fémből készült bútorok használata, annál inkább a fából készült berendezési tárgyaké. Pontosan ellentétes a nyugati-északnyugati fekvésű fürdőszobák harmonikus kialakítása. Ilyen esetben meleg színeket és fémeket is használhatunk – fejtette ki Heike di Benedetto.
A színek és bútorok mellett meghatározó az apró dekorációs elemek szerepe is, itt sokkal inkább érvényesül a személyes ízlés és nem kell tartanunk a különböző elemek együttes használatától sem. A dekoráció jelentősége a környezet és a személy közötti harmónia megteremtésében rejlik. Olyan tárgyakat válasszunk, amelyektől otthonosan érezzük magunkat.
Ha a fenti alapelveket lehetőségeinkhez mérten betartjuk, sokkal jobban fogjuk érezni magunkat, amikor belépünk átalakított fürdőszobánkba. Fontos tudni, hogy sosem fogjuk látni a különbséget egy hagyományos és egy feng shui alapelvek alapján kialakított fürdőszoba között, azonban érezni annál inkább.
„Gyakran fordulnak hozzám olyan kéréssel, hogy a meglévő fürdőszobát szeretnék nagyobb átalakítások nélkül harmonikusabbá tenni. Mindig szembetűnőbb az eredmény, ha már a kezdeti lépésektől fogva betartjuk a feng shui szabályait, azonban utólagos, apró módosításokkal is jelentős változást érhetünk el”– magyarázta a Villeroy & Boch feng shui szakértője.
Ha betérünk egy fürdőszoba szalonba és akár több tucat nekünk tetsző termék közül nehezen tudunk választani, nagy segítséget jelenthet, ha az értékesítő a fenti ismeretek birtokában megkönnyíti döntésünket. Így nemcsak egy nekünk tetsző, de személyiségünkkel, otthonunkkal harmonizáló berendezési tárgyat vásárolhatunk meg. A legnagyobb, prémium termékeket forgalmazó fürdőszoba szalonokban éppen ezért egyre gyakrabban kaphatunk ilyen tanácsot.
A saját feng shui fürdőszobájához megfelelő termékekért kérjük, látogasson el a www.villeroy-boch.com-ra.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez