A szemöldök ápolása
Csodálkozáskor, meglepetéskor magasra húzzuk, mérgünkben összeráncoljuk, szigorúságunkban összevonjuk - ráadásul ezek olyan önkéntelen reflexek lehetnek, amelyek jóval előbb jelzik a lelkiállapotunkat, mint a hangszínünk vagy a mondanivalónk. A szemöldökünk ugyanakkor az egész arcunk karakterét meghatározhatja: elsősorban azért, mert egyfajta keretet ad az emberi arc legszebb, legkifejezőbb részének, a szemünknek. Egy „jó” szemöldök tökéletesen kiegészíti az arcot, nem feltűnő és nem uralja a vonásokat- teljesen beleolvad az arcba.
Szemöldököt mindenkinek
A legideálisabb az a szemöldökforma, ami nem távolodik el az egyén saját szemöldökétől, de letisztultabb, hangsúlyosabb annál, a vonalai tiszták, nincsenek „kilógó” szálak, és nem ér össze közepén. Az ideális hossza valamivel a szem vonala előtt kezdődik, és néhány milliméterrel a szem külső sarkán túl ér véget. A legelőnyösebb, ha a szemöldök vastagsága viszonylag egységes, és csak enyhén vékonyodik el a szem sarka felé- a „spermaszemöldök” (azaz az egyik felén burjánzóan dús, a másikon pedig vonalszerűen vékony) ma már egyáltalán nem divat.
A szemöldök formázását - legalábbis a legelső alkalommal - mindenképpen bízzuk szakemberre: ha a kozmetikus formára gyantázza, és csipesszel is megigazította, akkor utána nekünk csak „fenn kell tartani” a rendezett állapotot. A szemöldök formázását - legalábbis a legelső alkalommal - mindenképpen bízzuk szakemberre: ha a kozmetikus formára gyantázta, és csipesszel is megigazította, akkor utána nekünk csak „fenn kell tartani” a rendezett állapotot.
A szemöldök formáját nagyban meghatározza az arc formája is: a szemöldökkel egy kicsit akár korrigálhatunk is a vonásainkon. Az ovális (azaz a tökéletes formájú) archoz minden fazon jól áll: a kerek arcúaknak az a szemöldök a legelőnyösebb, ami egy kicsit felfelé nyújtja az arcot, azaz az ívének csúcspontja viszonylag magasan helyezkedik el.
A hosszúkás arcúaknak az az előnyös, ha valami megtöri az arcukat, ezért neki a viszonylag egyenes szemöldököt ajánlják a szakemberek. Az erőteljesebb vonású, szögletesebb arcúaknak erőteljes, vastag, hangsúlyos szemöldök az előnyös: a szív alakú archoz az ívelt és lágy szemöldök illik.
Mutasd a szemöldököd
Az arcdiagnosztika és a keleti arcelemzés tudománya szerint a szemöldök formája, dússága és más jellemzői sok mindent elárulnak a viselőjük személyiségéről is: a sűrű szemöldökök gazdája bőséges életenergiával rendelkezik, erős egyéniség, aki jó kapcsolatban van az ösztöneivel. Ha a szemöldök az orr felé eső részén sűrű, ám a szélei felé feltűnően megritkul, úgy időskori elgyengülés veszélye áll fenn. Az ellenkezője is előfordul: az orrköznél ritkás, majd a szélei felé megsűrűsödő szemöldök azt jelzi, hogy sok gyerekkori betegség, esetleg a nehéz gyermekkor után az illető az élete második felében lesz ereje teljében.
Az alacsonyan fekvő szemöldök félénk, zárkózott, befelé forduló, introvertált embert jelez, aki igyekszik megfelelni a külvilágnak, és kerüli a konfliktusokat. A magasan húzódó szemöldök gazdája távolságtartó. Az ilyen ember kínosan ügyel arra, hogy megtartsa a három lépés távolságot, és egyáltalán nem szereti, ha megérintik: kerüli a tömeget. A szemöldök lehet egyenes vonalú, ívelt, esetleg megtört. Az egyenes szemöldök tulajdonosa hajlamos érzéseit a gondolkodás racionalitása alá rendeli. A dús, alacsonyan fekvő szemöldökű ember olyan, mintha egy bokor mögül figyelne. Az ilyen ember inkább cselekedni szeret, mint beszélni. Sokszor azt hiszik róla, hogy érzéketlen, hideg ember, de ez nem igaz: inkább óvatos.
A legtöbb férfinak inkább egyenes vonalú a szemöldöke. A hölgyek többségének ívelt a szemöldöke: az ív hajlékonyabb, rugalmasabb, nyitottabb jellemet sejtet, ezek egy hölgy számára kívánatos tulajdonságok. A magasra ívelt szemöldök tulajdonosának lételeme a dráma, a mozgalmasság, az érzelmi viharosság. A törtvonalú szemöldöknek hagyományosan különleges jelentőséget tulajdonítanak: az ilyen ember tehetséges, jó kézügyességű, jó fantáziával megáldott személy, aki alkotásban bontakoztatja ki önmagát.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez