Tökéletes kapcsolatra vágysz?
Úgy vagyunk egy kicsit a jól működő kapcsolatokkal, mint az álomalakkal. Nagyon szeretnénk elérni, vágyunk rá, és azzal áltatjuk magunkat, hogy mindent megteszünk érte, közben pedig csak csodabogyóktól és gyors fogyást vagy életünk végéig tartó boldogságot ígérő diétáktól vagy szerelmi „receptektől” várjuk a megváltást. Pedig pontosan úgy kell dolgoznunk egy jól működő kapcsolaton, ahogyan az álomalakért időt és energiát nem sajnálva kell sportolnunk és helyesen étkeznünk. Ez nem fog csak úgy magától menni, figyelnünk kell és megértenünk magunkat és a másikat, és bizony, sok esetben áldozatokat hozni.
Első körben talán érdemes lenne leszögezni, hogy mint ahogyan nem létezik tökéletes ember vagy tökéletes alak, úgy tökéletes kapcsolat sem. Viszont olyan van, amely mindkét fél számára jól működik, amelyben mindketten boldogok (az idő nagyobb részében) vagyunk, amiben nem kell alárendelnünk magukat a másik félnek és nem kell lemondanunk a saját álmaikról.
Viszont kompromisszumokra és áldozatokra sajnos szükség lesz. Persze mondhatjuk, hogy ehhez nincsen kedvünk, ilyen esetekben viszont meg kell barátkoznunk a gondolattal, hogy az egonk sokkal fontosabb, mint az, hogy egy másik emberrel éljünk együtt, vagy pedig azzal a lehetőséggel, hogy a végtelenségig keressük azt a személyt, aki hajlandó elfogadni, hogy számunkra mindig az önös érdek lesz az első.
Nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy mennyire fontos a kommunikáció. Egyébként nem csupán a párkapcsolatokat, hanem az egész világunkat és úgy általában az emberi létezést egyszerűbbé teszi, ha hajlandóak vagyunk egyenesen kommunikálni. Ha nem akarunk folyamatosan játszmákba belemenni, nem akarunk fondorlatos módon kikényszeríteni a másikból valamit, hanem egyszerűen megmondjuk neki, ha valami jó, vagy éppen rossz. Az utóbbi nyilván sokkal nehezebb, főleg akkor, ha szeretjük a másikat, mert mégis miért akarnánk megbántani valakit, aki fontos nekünk? Viszont fel kell ismernünk, hogy attól, hogy valamiről megmondjuk, hogy nem jó, attól még nem kell szükségszerűen fájdalmat is okoznunk. Természetesen ezt a másiknak is be kell látnia, hiszen valahol egyértelműnek kellene lennie, hogy nem támadni szeretnénk akkor, amikor a problémákról is beszélünk, nem csak arról, hogy milyen nagyon felhőtlenül boldogok vagyunk.
Elengedhetetlen, hogy legyenek közös célok, hiszen akkor tudunk egy irányba haladni, viszont nem szabad feladnunk a saját álmainkat, és annak sem engedhetjük meg, hogy megtegye ezt, akit szeretünk. Folyamatosan biztosítanunk kell a támogatásunkról, és olyankor is segíteni neki, amikor éppen padlón van. A kölcsönös bizalom, az a hit, hogy a másik fél akkor is ott van nekünk, amikor már mi magunk sem hiszünk mindabban, amit el szeretnénk érni, minden esetben segíteni fog.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez