Testi-lelki energiarendszerünk - A csakrák
A csakra szanszkrit eredetű szó, melynek jelentés kerek. Testünket körbeölelő auránk, hét fő örvénylő körből álló energiarendszerrel van összefüggésben, melyek biztosítják szervezetünk energiaáramlását.
Csakráink a gerincoszlop mentén, egymás fölött helyezkednek el, a szivárvány színeit követve, melyek tölcsér alakban sugározzák energiájukat mindkét irányba (elől és hátul párban). Megfelelő működésük, kihatással van testünkre és lelkünkre egyaránt.
Ha egyes csakránk zárva van, vagy kiegyensúlyozatlanná válik, a prána (kozmikus energia) nem képes a megfelelő áramlásra, így az adott testtájékon energiarendszerünk blokkolva lesz, és a lelki problémák fellépése után, betegség kialakulásához vezethet.
Minden csakrának megvan a maga szerepe az adott területen, ahol a csakratölcsérek az adott terület szerveit szabályozza. Ennek megfelelően a csakrákra való ráhatáson keresztül, képesek vagyunk saját egészségünk és lelkiállapotunk egyensúlyának a visszaállítására. A gyógyítást sokféleképpen végezhetjük, például szín-, vagy hangterápiával, aromaterápiával, kristályokkal, mantrával és masszázzsal (energetikai kezeléssel). Létfontosságú, hogy csakráinkat rendszeresen “karban tartsuk” hiszen kiegyensúlyozott működésük nélkül, egyéni tudatosságunk nem lenne képes egyesülni az univerzális tudatossággal.
Nézzük végig az egyes csakrákat és működésüket felülről lefelé haladva.
Hetedik csakra: Koronacsakra
Helye: a fejtető közepe.
Tulajdonsága: ebben a csakrában egyesül az egyedi, az egyetemessel. Ez a csakrák csúcspontja, mert itt a teljes fizikális, tudati és spirituális ember kapcsolódik össze magasabb rendű énjével és forrásával, a tiszta magasabb rendű tudatossággal.
Mirigy/szerv: központi idegrendszer, tobozmirigy, jobb szem, agy, kisagy, koponya
Szín: fehér, arany, magenta
Kristály: ametiszt, gyémánt
Mantra: “OM” ami a “b” zenei hangon szólal meg
Illóolaj: tömjén, lótusz
Kiegyensúlyozott állapot: annak a teljes megértése, hogy az én, a teljes egész egy része. Az egyén a legfőbb jóra, és tudatosságra koncentrál, nem pedig a személyes kis ügyeire.
Kiegyensúlyozatlan állapot: önzés, visszatérő félelmek és aggodalmak, zavartság, depresszió, elégedetlenség általában az élettel szemben.
Hatodik csakra: Harmadikszem-csakra
Helye: a homlok közepe a két szem(öldök) között.
Tulajdonsága: Az egyénnek, mint létezőnek a megfigyelése. Felébrednek a pszichikai képességek, s az éberség, a kozmikusság érzete. Felerősíti az intuitív megérzéseket, megérti a spirituális köteléket az ember és az univerzum között. Ez a csakra a spirituális megértéshez vezető kapu.
Mirigy/szerv: agyalapi mirigy, bal szem, homloküreg, orr, fül
Szín: indigókék, lila
Kristálya: lapis lazuli, lila fluorit
Mantra: “KAM” amely a zenei “a” hangra rezonál
Illóolaj: rozmaring, jázmin
Kiegyensúlyozott állapot: az egyén pszichikai, tisztánlátó és intuitív képességei nagyon aktívak. Gyakoriak az élénk álmok. Ezen a szinten bölcsességre és kreatív ötletekre tehetünk szert, ráadásul magasabb tudatállapotban a spirituális jeleket is könnyebben észrevesszük, és megértjük.
Kiegyensúlyozatlan állapot: az egyént csak az anyagi dolgok érdeklik. Az intellektusa dominál, mégis nehezére esik koncentrálni. Elméjét gyakran borítják el ijesztő, és egymásnak ellentmondó gondolatok.
Ötödik csakra: Torokcsakra
Helye: torok területe, áll alatt és a kulcscsont között
Tulajdonsága: az érzelmek kommunikálására vonatkozik, és azt szabályozza, hogy az egyén hogyan fordul reflektív módon befelé. Innen ered minden hang a fizikai és metafizikai (vibrációs) síkon (beszéd, nevetés, sírás stb.). A torok csakra azzal áll leginkább kapcsolatban, hogy az egyén mennyire képes hitelesen kifejeznie saját magát.
Mirigy/szerv: torok, pajzsmirigy, hangszálak, tüdő, nyak
Szín: kék,ciánkék, türkiz
Kristálya: akvamarin, türkiz, lapis lazuli
Mantra: “ HAM” amely a zenei g hangra rezonál
Illóolaj: levendula, szantálfa
Kiegyensúlyozott állapot: az egyén, harmonikusan, világosan, erőteljesen mondja ki az igazságot. A valóságot könnyedén és egyszerűen önti szavakba, félelem vagy részelhajlás nélkül. A csendet ugyan olyan céltudatosan használja, mint a beszédet. A megérzéseiben feltétlen megbízik.
Kiegyensúlyozatlan állapot: az egyén nem kommunikálja bölcsen a tudását. Félreértelmez, vagy félreért dolgokat, a magyarázatai pedig csupán az igazság elködösítései. Ítélőképesség hiánya, vagy depresszió. Az egyén fél kimondani az igazat.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez