Senki sem kapott védőoltást kudarcok ellen
Kitér még a vállalkozás indítás egyetemes buktatóira is, úgymint kétségek, félelmek, önbizalomhiány, mások véleményétől függés, stb. Ezek egytől-egyig olyan lelki tényezők, amelyekkel egy kezdő vállalkozó szembe találhatja és legtöbbször találja is magát. Ahogy a könyv írója fogalmaz: a vállalkozói léthez olyan készségeket kell fejleszteni, amelyek nemcsak jobb vállalkozóvá, hanem jobb emberré is tesznek.
Személyes márka
A szerző rendkívül fontosnak tartja az erős személyes márkát, mellyel akkor is mindannyian rendelkezünk, ha nem is egészen vagyunk tisztában vele. Ha ugyanis nem az otthonunk négy fala között vagyunk, akkor folyamatosan kommunikálunk a külvilág felé önmagunkról. A kulcs abban rejlik, hogy mindezt tudatosan vagy sodródva tesszük-e. A mai világban ugyanis, már nem elég jónak lenni, annak is kell látszani. Ezen megfogalmazás azonban, semmiképp sem keverendő össze a tartalom nélküli látszattal. A személyes márka három alappillére ugyanis, az
- önazonosság
- hitelesség és a
- bizalom
Vagyis hosszútávon mindenképp az lesz a kifizetődőbb számunkra, ha a nagy számú követőtáborok helyett, saját hitelességünket tartjuk szem előtt.
A siker része a kudarc
"Nem az a kérdés, hogy hányszor buksz el, hanem, hogy hányszor tudsz felállni."
Vagy továbbgondolva: mindig eggyel többször állj fel, mint ahányszor elbuktál. A szerző igen alaposan kitér a könyvében azokra a dolgokra is, amikről a legtöbb ember nem szívesen beszél. Pedig tényleg senki sem kapott védőoltást a kudarcok ellen. A ma már rendkívül sikeres vállalkozó is "bukott" néhányszor azelőtt. Választott rossz helyszínt a vállalkozásának, nem törődött a visszajelzésekkel, döntött kevésbé jó üzlettárs mellett és akadt néhány kevésbé jövedelmező projektje is.
Na és? Senki sem tökéletes, mindenki hibázik. Tanulnunk kell belőlük és elfogadni, hogy a kudarc mindenképp a siker része. Ha képesek vagyunk túljutni a tökéletességre törekvésen, akkor máris egy lépéssel közelebb kerültünk ahhoz a képhez, amit a vállalkozói lét szabadságáról alakítottunk ki magunkban.
Helyfüggetlen életmód
Dallos Zoli 2016 óta saját projektjein dolgozik, rendkívül sikeres a szakmájában és igyekszik kizárólag olyan munkákat elvállalni, amik nem igényelnek fizikai jelenlétet. Így megteheti azt, amiről a legtöbb ember még álmodozni sem mer. Helyfüggetlenül él és dolgozik. 18 országban járt eddig, számos kalandban volt része és rengeteg érdekes emberrel ismerkedett meg útjai során. Ahogy ő fogalmaz:
"Az, hogy így élhetek, megfizethetetlen. "
Miközben olvastam a könyvét, egyre csak arra gondoltam, hogy igen, ez az ami kell nekem és, ha teszek érte, el is érhetem azt, amire olyan régóta vágyok. Lelkesítő, motiváló, őszinte, hasznos, gyakorlatorientált, induló vállalkozóknak kötelező olvasmány. Szívből ajánlom mindazoknak, akik függetlenedni szeretnének és készek a saját útjukat járni. A könyvről bővebben: alkalmazottbolvallalkozo.hu
További írásaimat a Facebook oldalamon olvashatod.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez