Red flags, azaz rossz megérzések egy nárcisztikus kapcsolat elején
Másik ilyen red flag az, amikor valaki az exeiről kezd beszélni úgy finoman beleszőve minden beszélgetésébe. Ezzel kezdi el a triangulizációt, azaz a háromszögezést az adott illető. Ez is a játszma része. Egy idő után már eléri célját a szándékos féltékenység generálással. Jó esetben csak szóban tesz féltékennyé, de sajnos az esetek többségében az a szituáció, hogy párhuzamosan több forrás van egyszerre fenntartva. A másik forrás előtt mi vagyunk az ex, vagy egy nem létező személy, előttünk pedig a ketteske, hármaska a volt kedveske.
Legtipikusabb red flag még, amikor teljesen el akar zárni az ismerőseitől, vagy minket a mi barátainktól, rokonainktól. Ez többnyire úgy zajlik, hogy vagy ő költözik be hozzánk egyik hétről a másikra és néha eljár nélkülünk a barátaihoz, vagy nekünk kell mindent és mindenkit feladnunk és csak vele lennünk az ő barátaival és az ő családtagjaival. Legtipikusabb amikor egy másik városba kell érte költözni. Ennek az az oka, hogy egy olyan hazugság hálózatot alakított ki már élete során, amely a teljes életét kiteszi.
Lekövethetetlen számára, hogy kinek mit adott már elő és a legegyszerűbb neki ez a két megoldás. Mozaikos látásmódja következtében a legkevesebb gonddal járó és a legrövidebb idő alatt becserkészhető alanyt keresi. Nem kell magyarázkodnia egyik esetben sem, ez a legjobb számára. Amikor nem visz a társaságába az azért van, mert nem tudja lekövetni, hogy melyik forrásnak mit mondott és a legegyszerűbb, ha nem von be a társaságába, mivel többen is vannak egyszerre. Nincs senkije ezt tudják róla. A másik véglet esetében pedig a hazugság-hálozata részesei a barátai és a rokonai és ha elvinnénk őt a saját baráti körünkbe vonakodna tőle, mert az ismeretlen terep számára és újabb oldalát kellene eljátszania amelyre sanszos, hogy a barátok és rokonok idővel rájönnének, mert nem emlékszik arra már kinek, mit adott elő.
Lehetne még sorolni a végtelenségig, de a legfontosabb, hogy a gyakorlat teszi a mestert és mint minden mást az életben ezt is tudatosan kell gyakorolni és fejleszteni önmagunk érdekében. Fontos kérdés tehát, hogy ki milyen érzéseket generál bennünk? Ismerős rosszat vagy ismerős jót. Persze nem minden ennyire fekete és fehér csak az ő esetükben. Vannak átmenetek, de az elején érdemes a két színre fókuszálni, hogy ráérezzünk az átmeneti színekre is később.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez