Mire akarnak tanítani az érzéseid?
Időnként küzdesz az érzelmeiddel? Az olyan érzelmek, mint a félelem, a frusztráció, a csalódás, a fájdalom és a harag bizonyosan kihívást jelentenek mindannyiunk életében. Nagyon gyorsan, a semmiből képesek felbukkanni és teljesen felboríthatják az érzelmi egyensúlyunkat. Ha megengedjük, hogy ezek az érzelmek irányítsák a hangulatunkat, hajlamosakká válunk arra, hogy a körülöttünk történő események, bármikor magukkal rántsanak minket egy sötét, mély verembe.
Ha az érzéseinkkel szimbiózisban élünk, akkor a világot egy torz szűrűn keresztül érzékelhetjük. Megváltozik a valóságról alkotott nézőpontunk, és ez a váltás megakadályozza, hogy a dolgokat abban a formában lássuk, érzékeljek, feldolgozzuk, ahogyan azok ténylegesen léteznek. Ellenben, lehet másként is nézni ezekre az érzésekre. Ha úgy tekintünk rájuk, mint segítő eszközökre az önismeretünkben, akkor nagyon hasznos tanácsadóink is lehetnek.
Félelem
A félelem célja, hogy biztonságban tartson. Azért létezik, hogy megőrizze az életedet és hogy megóvjon a potenciális károktól. A félelem meglehetősen értékes érzelem, amikor egy őrült medvével nézel szembe, ám nem olyan hasznos, ha megakadályoz abban, hogy elérd a céljaidat. Fontos leszögezni, hogy ez a félelem a képzeletünkben létezik. Mi félünk a dolgoktól, mert azt képzeljük el, hogy az bizonyos rossz módon fog bekövetkezni, amikor valójában a helyzet valószínűleg teljesen eltér a valóságtól. Ezt szem előtt tartva, észreveheted, hogy te hogyan képzeled el az adott helyzetet, benned milyen gátak léteznek tudat alatt.
Frusztráció
A frusztráció célja, hogy figyelmeztessen téged arra a tényre, hogy valami nem működik jól. Az a dolog, amit csinálsz, nem úgy történt, ahogy vártad. Ez ellenállást eredményez, és éppen ez okozza a frusztráció érzéseit. Amit csinálsz, nem működik, mert esetleg valami elkerülte a figyelmedet, amire jobban oda kellett volna figyelned. Ilyen esetekben hasznos lehet az, ha kicsit kíváncsi vagy. Kezdj el gondolkodni azon, milyen más lehetőségeid vannak még, ahogyan az adott helyzetet megközelíthetnéd. Lehetséges, hogy létezik jobb módszer a feladatod megoldására. Változtass a megközelítéseden, és nézd meg, mi történik.
Bizalom
A csalódás célja, hogy jobb és optimálisabb irányba vezessen. Valami olyasmi történt, ami nem egészen úgy alakult, ahogy azt vártuk. Talán az elvárásaid irreálisak voltak. Ebben az esetben lehet, hogy újra kell értékelned a helyzetet. Lehet, hogy ennek hatására még realisztikusabb és elérhetőbb célokat is megfogalmazol magadnak. Mindazonáltal a csalódás legnagyobb értéke, mindig a tanulási élményben rejlik. Amit magadról és a csalódásod tárgyáról, személyéről tanulsz, sokkal értékesebb, mint bármilyen más tanító lecke az életedben.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez