Mikor elnyomjuk zavaró érzéseinket, elnyomjuk velük a kellemeseket is, és a szerelem meghal
Azok a párok, akik kinyilatkoztatják örömteli vagy negatív érzéseiket, és közben megértő, valóban odaforduló, empatikus hallgatóságra találnak, sokkal elégedettebben és boldogabban élik meg kapcsolatukat. A férfi és a női kommunikáció eltér egymástól, és ez félreértések sokaságát okozhatja Ha nem ismerjük és nem értjük a köztünk lévő különbözőségeket, akkor a másik szavainak, tetteinek gesztusainak megítélésében ösztönösen önmagunkból indulunk ki, ami félreértésekhez vezethet. A férfiak elzárják érzelmeiket, szimbolikusan és valóságosan is, sokkal nehezebben beszélnek arról, hogy mi zajlik bennük, vagy nyomasztja őket. A nők gondolkodását, közléseit az érzelmeik színezik és befolyásolják.
Kapcsolatainkban természetes krízisfolyamatok játszódnak le, mert ez az élet normális rendje. De tégláról téglára érzelmi falakat építhetünk haragból, titkokból, meg nem értettségből, az érzelmi biztonság teljes hiányából.
Aki semmit nem mond a másiknak legbensőbb gondolatairól, félelmeiről, vívódásairól, vágyairól, negatív, vagy pozitív érzéseiről, szakadékot von a kapcsolatban. Aki némaságba burkolódzik, az engedi, hogy távoli, szeparált „közönyszigetekre” sodródjunk egymástól. Ha csendben maradunk, akkor tagadásban, álnyugalomban, álharmóniában élhetünk, és vetíthetünk a külvilág felé tökéletes képet a kapcsolatunkról. Mikor elnyomjuk kellemetlen, zavaró érzéseinket, elnyomjuk velük a kellemeseket is, és a szerelem meghal.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez