Lelket keresünk, nem testet
A legtöbben igyekszünk erősnek mutatni magunkat. Olyannak, aki kibír, átvészel minden nehézséget könnyek és zokszó nélkül, aki könnyedén elviseli, ha mások megbántják, de még a szerelem sebei ellen is fel van vértezve. A sebezhetetlenség és annak látszata azonban megakadályozza, hogy mély, intim kapcsolódások alakulhassanak ki, és azt is, hogy valaki igazán boldognak, kiteljesedettnek érezze magát kapcsolatában. Egy igazán meghitt kötelékben nem csak én mutathatom meg magam, nem csak én várok elfogadást, hanem én is ugyanúgy képes vagyok az elfogadásra.
Laza kötelékekre vágyunk, majdnem kapcsolatokra, temporális, bármikor átvágható kötelékekre. Hacsak nincsenek elköteleződési problémáink, a kötődés vágya ott él mindannyiunkban, egy egészséges lelkű ember nem létezik kapcsolatok, kötődések nélkül, ez elemi igény.
Ha az érzelmi intimitást elveszítjük, idővel kikopik a szenvedély is a kapcsolatunkból. Az intimitás visszaállításához, vagy újbóli megerősítéséhez az érzelmi kommunikáció az egyetlen út. Ez magában foglalja az értő figyelmen és empátián keresztül megadott érzelmi biztonságot, és a sokat emlegetett érzelmi válaszkészséget, és jelenlétet. A válaszkészség a bevonódást jelenti, hogy érzékenyen reagálunk egymás érzelmi állapotára, igényeire, hogy hajlandók vagyunk energiát invesztálni abba, hogy végighallgassuk egymást, hogy foglalkozzunk a problémáinkkal. A hosszú távon jól működő szexuális életnek a közös lelki harmónia, lelki közelség, a lelki intimitás a sziklaszilárd alapja.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez