Kapuzárási pánik a férfiaknál
Szemmel látható változások a külsején, öltözködésén. Sokkal több időt tölt a fürdőben, a tükör előtt. Sajnos ebben a helyzetben nincs mit tenni, nem kell hízelegni hiúságának, de nyitott szemmel kell járni, hogy vajon nekünk szól a változás, vagy egy harmadik félnek… egy másik nőnek.
Ha van is ideje azt nem veled tölti, és a szex sem nagyon izgatja. Amikor az önbecsülésével van probléma, akkor sajnos az együttlét is terhes számára. A legjobb, amit tehetünk, ha kommunikálunk vele, de nem érzelmi alapon.
Alkohol, és más szenvedélyek rabjává válik. Szerencsére, ha az alkohol áll a háttérben annak nagyon sok szemmel látható jele van: alkoholos lehelet, az eldugott üvegek előkerülnek, vörös szemek… Ebben az esetben nem elég, ha csak leülünk vele, és elmondjuk, hogy ez nekünk nem tetszik, hiszen ha a férfi úgy gondolja, ez természetes, nem fogja abba hagyni. Támogatni kell, hogy megkapja a megfelelő segítséget.
Depresszió jeleit mutatja, nem eszik rendesen, rosszul alszik, fáradtabb, nem érdekli semmi. Nyilván ezt egy férfi soha nem vallaná be, hiszen nem férfias, ha valaki depressziós, de ha ezeket a tüneteket produkálja, bátorítani kell, hogy merje felkeresni a megfelelő szakembert, és segítséget kérjen.
Az, hogy meddig lehet egy ilyen életet élni, rejtély. Van, aki 1-2 év alatt túljut rajta, de vannak, akik évtizedekig képesek ezt csinálni, hiszen ez egy természetes folyamat, amivel addig nincs is semmi probléma, még odáig nem fajul a helyzet, hogy a családját is, gyerekeket is képes hátrahagyni a férfi…
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez