Honnan tudhatod, hogy egy designer táska hamisítvány?
Gyorstalpaló replikákhoz és a legnagyobb márkákhoz, hogy ne essünk hatalmas hibákba, és dobjunk ki egy köteg pénzt az ablakon, mert átvertek, és természetesen azért, hogy a hamis státuszszimbólum kultúrának megálljt parancsoljunk. Ne feledd: ha nem engedheted meg magadnak az eredetit, akkor ne is gondolkozz ilyesmiben. Vintage, vagy márkátlan bőrtáskák hosszú évekig jó barátaid lehetnek!
EZEKRE FIGYELJ ODA
- Ha a szegés egyenetlen, hullámzik, kifut a vonalából, vagy kilógnak cérnaszálak belőle, akkor teljesen biztos hogy hamisítvány a táska. A nagy divatházak nem engedhetik meg maguknak a hasonló hibákat.
- A belső logók/címkék vagy kézzel vannak bevarrva, vagy valódi bőrbe vannak nyomva. A replikáknál gyakran nincs is belül címke.
- Ha rosszul van írva a név, vagy bárhol bármi, vagy torzul, megváltozott a logó, akkor nyilván hamisítvány.
- Vizsgáld meg a táska anyagát. Stella McCartney-n kívül majdnem mindenki más valódi bőrrel dolgozik, így bőrillatú, finom, és minőségi anyagot keress, aminek van súlya. A fénylő műanyag, olcsó műbőr mindig gyanús.
- Nézz utána a neten az eredeti termék részleteinek. Hol vannak logók, van-e belül mintája a bélésnek - majd hasonlítsd össze.
- Keress sorozatszámot a táskán belül.
- Nézz utána a színverziónak, sokszor nem is létezik a fazon abban a színben.
- Ne vásárolj utcán, piacon, vagy nem hivatalos weboldalakon designer táskát. Ahol 'wholesale' van online kiírva, ott már ne is számíts jóra.
- Vintage, avagy használt darabokat ellenőrizve az eBay-en, és Etsy-n találsz, ezek garantáltan eredetiek.
- Vedd figyelembe, hogy designer táskát nem fogsz olcsón találni, még használtan, rossz állapotban sem. Márkától függ természetesen, Coach, vagy Polo by Ralph Lauren darabokat akár 10-20.000Ft-ért is levadászhatsz aukciós oldalakon, de egy vintage Gucci vagy Louis Vuitton legrosszabb állapotában is 50-70.000Ft-tól kezdődik. Az eredetiekről felesleges itt szót ejteni, ott nincs felső határ.
LOUIS VUITTON
- Gyakran mindenféle fura fazont elkészítenek a monogramos anyagból, szóval mindig nézz utána, hogy létezik-e ez a a típus ebben a méretben, és ezzel a színkombinációval.
Ezek például soha nem léteztek.
- A Multicolor, Cherry Blossom, és Cerises mintájú darabok nincsenek minden típusból, ezek közül sok vintage is replika.
- A Louis Vuitton nem használ zsinórral rögzített papírcímkéket a táskáin, ezek általában egy zsebbe vannak rejtve ehelyett.
- Ha a táska fülét műanyag fólia védi, akkor nem valódi. Az oxidálódó marhabőr, amiből készülnek, nem igényel ilyesmit.
Minden apró varrásnak jelentősége van. Balra replika, jobbra valódi.
- A porzsák zsinórral meghúzható finom, sárgás színű textil, nem pedig vékony fehér papírszerű csomagolóanyag.
- A fém részek valódi fémből készülnek, így van súlyuk is, nem pedig arannyal bevont műanyagból.
- Minden cipzáron 'Louis Vuitton' felirat található az eredeti táskákon.
Balra egy valódi bőrbe nyomott logó, jobbra egy hamisítvány.
- Keresd meg a gyártási kódot! 1980 után minden táskán kell lennie ilyennek, két betű, és négy szám követi. Többnyire a fül belső csatlakozásánál található.
- A fülek oxidálódnak egy idő után, viseltes barna színűvé változnak, amit a műanyag, vagy olcsó bőr replika nem tesz meg.
- A táska hátoldalán az LV monogramok fejjel lefelé fordulnak, főleg a Speedy, Keepall, és Papillon táskáknál, ahol nincs az alján varrás, így körbemegy a minta.
Balra valódi, jobbra replika. Látszik az olcsó fémszerű kapocs, és a műanyag fül.
- Az ovális 'O' betű a Louis Vuitton feliratokban mindig replikát jelez, a valódi majdnem teljes kör.
- Az LV logó mindig mindenhol teljes, ha valahol el van vágva, vagy becsúszik egy része a varrásba, akkor a táska nem igazi.
MICHAEL KORS
- Még a nem valódi bőrből készülő verziók is minőségi alapanyagból készülnek, ha valami olcsónak tűnik, akkor az is.
- Minden Michael Kors címke világosbarna. A lime, sárga, narancs, fekete mind replika.
Olcsó replikák.
- A címke hátulján a következőknek kell szerepelni: Michael Kors logó világosbarnával, alatta a táska neve, alatta jobbra a szín és balra a típusszám. Ez alatt a leírás, például 'LG SHLDR' ami large shoulder bag-et jelent, ez alatt pedig az anyag, például geniune leather.
- Minden új táskához jár egy használati útmutató kártya.
- A porzsákok krém, vagy világosbarna színűek, vagy selymes, vagy minőségi vászon anyagból készülnek.
Fent két replika porzsák, alul az eredeti, és a barna szín a zacskón, amit a címkéken is keresni kell.
- Kutassátok át a táskát olcsó cipzárok, vagy egyenetlen szegés után kutatva.
- A táskáknak mindig van művésznevük, például Hamilton, Selma, Margo, vagy Fulton, ezek alapján rájuk tudsz keresni a neten.
Balra hamisítvány, jobbra eredeti.
Balra hamisítvány, jobbra eredeti.
- A részletek mindig minőségiek, a belső logó bőrbe nyomott, a cipzárak fémből készülnek.
- Ha nem vagy biztos magadban, akkor a márkát árusító boltokban kérhetsz eredetiségi vizsgálatot. Nálunk például a Budapesten, a MOM Parkban.
CHANEL
- A Chanel kizárólag prémium alapanyagokból dolgozik, báránybőr, caviar leather, vagy egzotikus bőrök, ami a legfontosabb: soha nem csomagolják fóliába, vagy műanyagokba a táskáikat.
- A szegés általában gyémánt vagy négyzetháló mintában van jelen az egész táskán, mindig szimmetrikus, egyenes és tökéletes vonalakkal.
Bal oldalon egyenetlenül varrott replika, jobb oldalon eredeti.
- Minden apró fém rész a táskán egy árnyalatú. Nincs olyan táska, aminek a lánca arany, de a belső patentje ezüst.
- Minden táska egy 'made in' bélyeggel érkezik, ami Made in Italy vagy Made in France feliratot tartalmaz, soha nem Paris, Milan, vagy egyéb városokat, és mindig igazodik az arany vagy ezüst fém részek színéhez.
Olcsó fényes műbőr, elcsúszott rombusz varrással.
- Az eredeti Chanel táskán a logó jobb oldali 'C' betűjének teteje fedi a bal oldali 'C' betű tetejét, és a bal oldali 'C' alja fedi a jobb oldali 'C' alját.
- Minden táskához tartozik eredetiségkártya hologrammal, és sorozatszámmal, a két utóbbi egy matricán visszaköszön a táska belsejében. A hibás darabok soha nem hagyják el a gyárat, helyben megsemmisítik őket, így nincs 'jelöletlen' verzió.
Vintage Chanel táskák az Etsy.com-on.
- A kártyák fekete műanyagból készülnek arany írással, a hologram matricák pedig fóliával, ami miatt képtelenség elszakítás nélkül eltávolítani.
- Figyelj a részletekre, a replikák készítői gyakran túlpörögnek, és összekeverik a típusokat, rossz zsebet, vagy több tag-et raknak a táskára.
- Az ár mérvadó, ugyanis a legagyonhasználtabb Chanel táskát sem fogod megkapni $300 alatt, de sokkal reálisabb a 150-500.000Ft-os ár egy használt darabra.
HERMES
- Az első és legfontosabb: több éves várólista van az Hermes Birkin táskákra, és $8.000-tól kezdődnek az árak (1.800.000Ft), teljesen irreális ilyesmivel mászkálni.
Balra az eredeti, jobbra a hamisítvány.
Molnár Dorka | thesense.co
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez