Hogyan tanulhatsz a hibákból?
A tagadás nem semmisíti meg az igazságot
Rendben van, hogy nem esik jól magadnak is beismerni, ha valamit elszúrtál, ugyanakkor, ez a fajta homokba dugom a fejem hozzáállás, nem is fog kimozdítani téged a kátyúból. Vállald a felelősséget a hibáidért, de aztán lépj tovább. Meg kell engedned érzelmileg, hogy szabadon megnyilvánuljon a beismerés, hogy tévedtél. Ez az elsődleges lépés, ahhoz, hogy egy magasabb szintre emelkedhess, ahol helyre hozhatod és új lappal, nagyobb rálátással megoldd a problémáidat.
Amíg nem fogadod el, menekülsz a beismeréstől addig öntudatlanul is ellenségként tekintesz saját magadra, ellentétes erők szívják el az energiáidat. Az a hit, hogy igazságosságra jogosult vagy, az a téves elképzelés eredménye, hogy különleges vagy. Az ilyen ember valójában mélyen legbelül, tele van önkritikával, amit a kiváltságos szerepébe bújva próbál meg leplezni. Ilyenkor a hibák azt jelezhetik, hogy valami nincs rendezve az életünkben és ha a belső dühünk életre kel, itt az ideje, hogy elhagyjuk a haragot, amit tudat alatt önmagunk iránt táplálunk, mert valójában tökéletlennek és kevésbé szerethető embernek érezzük magunkat.
Másokat is bátoríthatsz
Ha könnyedén tudod kezelni a hibáidat, akkor sokkal kiegyensúlyozottabb vagy, mint a legtöbb ember. Aki képes önmaga előtt is elismerni, hogy hibázott, az másokat is arra fog ösztönözni, hogy tegyék ugyanezt, mert ebben semmi szégyellni való nincs. Erőt, bizonyítékot adsz mások számára, hogy mindig van lehetőség az újrakezdésre. Thomas Edison például 11.000-szer sikertelenül próbálkozott, hogy megtalálja az izzószálat, miközben feltalálta a villanykörtét, mégis, hibája sok embert inspirált arra, hogy feltalálókká váljanak.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez