Hogyan használd tudatosan a közösségi médiát
Számomra a közösségi média inkább gyors kapcsolódási és értékmegosztási felületként van jelen a mindennapjaimban. Korábban én is rengeteg időmet pazaroltam el rá és nem értettem azt az egy-két olyan barátomat, ismerősömet, akik már kezdtek becsavarodni az állandó telefoncsipogástól és jelzésektől. Most ezt egyre inkább átérzem én is.
Rengeteg más, hasznosabb dolgom van a valóságban, pörgős napok, határidők és nem szeretném az időmet a telefonomon lógva tölteni. Egyre többször némítom le a telefonomat és zárom ki az életemből tudatosan, mert egy hétköznapi csetelésnek a következményei is végül az lesz, hogy órákat vettem el az életemből, amikor legszívesebben csak egy kis nyugalomra vágynék vagy ténylegesen arra szánnék időt, ami igazán érdekel és amivel foglalkozni szeretnék.
A blogom vezetése miatt, nem kerülhetem ki a mindennapi használatát és továbbra is követem azokat a dolgokat, melyek engem is építenek vagy azokat, amit egyszerűen csak hasznosnak, értékes információnak találok.
A mai világunk részévé vált a közösségi média, de rajtunk múlik, hogy hogyan használjuk fel és mennyire függünk tőle.
Ha úgy érzed, hogy a közösségi média túlnőtt rajtad és károsan hat rád, itt van pár nézőpont, hogy hogyan találd meg újra tudatosan az egyensúlyt a hasznos kikapcsolódás és a függő állapot között!
- Határozd meg a szándékot, amiért az egyes fiókjaidat használod. Mit remélsz tőle? Miért lenne jobb, mi változna az életedben, ha kevesebbet használnád?
- Kerüld el azokat a személyeket vagy szervezeteket, csoportokat, amelyek félelem alapú érzéseket idéznek elő benned.
- Lásd meg a negatív hatásait az életedre, például amikor azon kapod magad, hogy másokhoz hasonlítod önmagad, kevesebbnek érzed magad, mikor a közösségi médiát használod. Ilyenkor tudatosan kapcsolódj le róla és vegyél részt jobban az életedben. Amikor igazán jelen vagy az életedben, akkor szenvedélyessé válsz, nyitottá, elfoglalod az életedben a helyed. Így érezheted igazán, mennyire értékes tagja vagy a nagy egésznek.
- Ha már használod, fókuszálj a közösségi média pozitív tulajdonságaira, például a barátaiddal való gyors kapcsolattartásra, valamint ötleteid és értékes gondolataid megosztására.
- Csak olyan tartalmakat ossz meg, amelyek kifejezik az igazadat, és nem az önértékelésed tuningolásáért, egy "tetszik" visszajelzésért teszed.
- Terjeszd a szeretetet, a kedvességet, a pozitív követendő példát és engedd el az ítélkezést. Ne a közösségi hálón éld ki másokon az elfojtott dühödet és ne ott éld az életedet, hanem a valóságban.
- Ha már az életünk része, használd fel építő célokra és találd meg a megfelelő mértéket, hogy a közösségi média egészségesen legyen az életed része.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez